Dnes čtyřiapadesátiletý Oldřich Krouský z Liberce měl podle verdiktu soudu i podle svého přiznání loni 15. září, bodnou ranou kuchyňským nožem přímo do srdce, ukončit život svého šedesátiletého kamaráda Václava Sasky.

V době činu by Krouský silně opilý. Jak upřesnil internetový server Novinky.cz, lékaři krátce po činu naměřili v krvi obžalovaného 2,4 promile alkoholu. On sám pak uvádí, že si přímo na okamžik, kdy ukončil život svého kamaráda nepamatuje.

„Probral jsem se až v okamžiku, kdy jsem ho píchnul. Říkali mi, že jsem ho zabil, tak jsem chtěl, aby zavolali záchranku a policii,“ popsal věc soudu obžalovaný.

Krouský a Saska slavili společně se svými přítelkyněmi narozeniny druhého z nich. Celý den tato čtveřice popíjela alkohol a večer si šel Krouský lehnout. Všichni čtyři účastníci oslavy bydleli v jednom pronajatém bytě. Krouského však pokračující veselí rušilo a proto začal své přátele okřikovat. V ten okamžik se s ním pustil Saska do křížku a hádku zakončil úderem pěstí. To byl pro Krouského spouštěcí impuls. „Něco se mi v hlavě pomotalo, když mi napálil pěstí,“ uvedl obžalovaný.

Jakkoliv to nebývá zvykem, byl celou dobu Krouský vyšetřován na svobodě. Sám se dokonce na vyšetřování aktivně podílel a ve své závěrečné řeči také soudu poděkoval, že mu spoluúčast na vyšetřování umožnil.

Rozsudek soudu Krouský přijal pokorně. Již během líčení několikrát uvedl, jak ho celá tragedie hluboce mrzí.

S výrokem desetiletého žaláře a protialkoholní léčby však nesouhlasil a proto se také na místě odvolal.

Státní zástupce se odvolání vzdal.

Z důvodu odvolání nenabude rozsudek právní moci a v případu bude ještě rozhodovat soud vyšší instance.