„Policisté již znají její totožnost. I přesto, že žena neměla u sebe žádné doklady, se následně policistům podařilo zjistit, že se jedná o sedmdesátiletou ženu z Německa,“ uvedla tisková mluvčí libereckých policistů Vlasta Suchánková.

K nálezu mrtvoly došlo v sobotu, krátce po poledni. Utonulé ženy, která plavala na hladině zatopeného lignitového lomu, si všiml náhodný chodec, který do severní části areálu Kristýna vyrazil na procházku. Tělo plavalo blízko hráze.

Lékař nenašel známky násilí

Utonulá sedmdesátiletá žena se zřejmě na Kristýně rekreovala, protože měla na sobě sportovní oblečení.

„Při ohledání neshledal lékař na těle ženy žádné známky násilí,“ doplnila mluvčí Vlasta Suchánková.

Vyšetřovatelem byla nařízena soudní pitva. Její výsledek by měl odpovědět na otázku, co bylo příčinou smrti starší ženy z Německa, a jak dlouho bylo tělo ve vodě.

Podle informací policistů se měla pitva uskutečnit v pondělí, výsledky zřejmě budou známy v nejbližších dnech. Pitva by měla také odpovědět na otázku, jak se vůbec žena v tomto ročním období do vody dostala, a jestli nezemřela ještě dřív, než skončila ve vodě.

Případem utonulé seniorky se zabývá krajská služba kriminální policie a vyšetřování, která rovněž zjišťuje okolnosti celé události.

Hasiči vytáhli tělo z vody hákem

Jak upřesnila tisková mluvčí Hasičské záchranné služby Libereckého kraje Iva Michalíčková, vytáhnout utonulou ženu z vodní nádrže pomáhala jednotka dobrovolných hasičů z Hrádku nad Nisou.

„Hasiči spustili u hráze na vodu člun a asi půl metru od břehu za pomoci trhacího háku vytáhli utonulou ženu na břeh. Ve čtrnáct hodin předali tělo kriminalistům a pomohli také při ohledání břehu vodní nádrže,“ vysvětlila mluvčí.