Za stejné období právě ubíhajícího roku bylo na území našeho kraje řešeno dalších 677 násilných činů. Nejčastěji to byla úmyslná ublížení na zdraví, pak následuje porušování domovní svobody a loupeže. Například loupeží se uskutečnilo v období od ledna do konce července devadesát šest. Na tomto čísle se například podepsaly činy pětatřicetiletého muže, který se v průběhu léta dopustil osmi loupeží. Semilští a jablonečtí kriminalisté jej nakonec dopadli.

V třiaosmdesáti případech také policisté řešili trestný čin nebezpečného vyhrožování, jednačtyřicetkrát se setkali třeba s vydíráním.

„Ze statistických ukazatelů nápadu trestné činnosti je patrné, že v 1. pololetí tohoto roku dochází k výraznému nárůstu trestné činnosti oproti stejnému období roku 2006 a to o 12 %. Nejde však o plošné zvýšení kriminality v ČR, ale pouze o nárůst u konkrétních trestných činů. Nejvíce se na zvýšení nápadu podílí majetková trestná činnost, zejména tzv. autokriminalita (krádeže věcí z motorových vozidel a další),“ komentuje statistiku Policejní prezídium ČR.

Objasněnost trestné činnosti se v prvním pololetí tohoto roku nepatrně snížila o 1,15 %. Objasněno bylo o 5636 trestných činů více než loni.