Ke zmíněné události došlo toto pondělí, 3. září, kolem půl druhé odpoledne. „Nehoda se stala u bočního východu z obchodního domu Tesco - Pizzerie Cezar. Řidič vozu zelené barvy na chodníku couval a srazil chodce, který následně upadl,“ popsala událost mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková. Po nehodě řidič poraženého chodce naložil do svého vozidla a převezl jej do Krajské nemocnice Liberec. Pak ale odjel a nehodu ani nenahlásil.

„Vzhledem k tomu, že neznáme totožnost řidiče, ani typ vozu, žádáme o pomoc veřejnost. Informace, které by toto upřesnily, je možné volat na telefon 974 466 251 nebo na bezplatnou tísňovou linku 158,“ žádá případné svědky policejní mluvčí.

Případů, kdy viník ujede zbaběle z místa dopravní nehody, není v policejních statistikách málo. Naopak. Například na Liberecku do včerejšího odpoledne evidovali 127 nehod, u nichž neznají viníka, tzn. že od nehody ujel. „V sedmi případech způsobili řidiči dalším účastníkům nehody zranění a ujeli,“ doplňuje informaci Vlasta Suchánková.

Obdobná situace je například i v sousedním jabloneckém okrese. „Zhruba každá pátá dopravní nehoda má neznámého pachatele, což znamená, že viník z místa nehody ujel,“ přibližuje mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová. Jeden z nejvážnějších případů spadající do této kategorie se na Jablonecku například odehrál před dvěma lety, kdy bezohledný řidič srazil malého školáka a z místa nehody ujel. Dítě přitom utrpělo těžká zranění. „Člověk, který dítě srazil, se nikdy nenašel,“ poukazuje na jeden z chmurných případů Ludmila Knopová.

Pohnutky k tomu, proč lidé, kteří zavinili nehodu ujedou, bývají různé. Většinou ale nemají tzv. čisté svědomí ještě kvůli jinému prohřešku. Obě mluvčí se z praxe shodují na tom, že často ujíždí řidiči, kteří bourali pod vlivem alkoholu nebo proto, že mají vysloven zákaz řízení nebo dokonce řidičské oprávnění vůbec nevlastní. „Zpočátku, když začal platit bodový systém, také mnohdy lidé odjížděli od nehod ze strachu, že by mohli přijít o body,“ podotkla Ludmila Knopová.