Jiní řidiči za řízení pod vlivem alkoholu přijdou o řidičský průkaz a jdou k soudu, Pudil si pouze musí dát pozor, aby se nedopustil žádného přestupku a vyvázne bez pohromy.

Krajský státní zástupce Jan Jakovec potvrdil, že pobočka severočeského Krajského zastupitelství v Liberci v souvislosti s případem provádí výkon dohledu nad Okresním státním zastupitelstvím v Jablonci. Kontrola z krajského státního zastupitelství bude zjišťovat zda fakt, že Pudil odešel s desetiměsíční podmínkou, nezaplatí žádnou pokutu a nepřijde o body, je adekvátní.

„Výsledek šetření bude znám v druhé polovině týdne,“ uvedl krajský státní zástupce Jakovec. Podle výsledku šetření rozhodne krajský státní zástupce o případných opatřeních. „S výsledky šetření veřejnost seznámíme,“ dodal.

Policisté, kteří si nepřáli být jmenováni, uvedli, že řidiči, kteří mají v krvi ve větším množství alkohol, nejsou posuzováni nikde na severu Čech tak shovívavě. Liberecký záložník po policejní honičce nočním Jabloncem, kdy řídil s 1,72 promile alkoholu, nakonec musel noc strávit v cele.

V souvislosti s případem policisté též uvedli, že krajské státní zastupitelství se bude jistě zabývat i tím, zda se Pudil, při snaze policii uniknout, nedopustil riskantní jízdy ve vysoké rychlosti, což by mohlo naznačovat i obecné ohrožení.

Oslovení policisté se shodli na tom, že za podobný přestupek se jiný řidič nevyhne pokutě v řádu desítek tisíc korun a na řadu měsíců je mu odejmut řidičský průkaz.