Na místo železničního neštěstí okamžitě vyjely složky IZS. „V době nehody nebyli ve vlaku žádní cestující,“ řekla tisková mluvčí libereckých hasičů Iva Michalíčková.

Na otázky, proč se mladý muž pohyboval v kolejišti, a zda bylo možné střetu zabránit, odpoví až probíhající vyšetřování. Na něm spolupracuje inspekce Českých drah společně s policisty.

V letošním roce zemřeli na kolejích v Libereckém kraji tři lidé. Dvě předcházející nehody se staly v květnu, jedna ve stanici Liberec a druhá v Proseči nad Nisou.

Druhou úterní smrtelnou nehodu vyšetřují policisté z Jablonce. V části obce Rýnovice narazil motocyklista do předního boku protijedoucího nákladního vozu.

„Hasiči pomáhali řidiče motocyklu zdravotníkům resuscitovat. Bohužel, zachránit jej se nepodařilo,“ řekla Michaličková. Řidič nákladního vozu zůstal zaklíněný v kabině vozu. Hasiči ho vyprostili a zdravotníci odvezli do nemocnice.

Tato nehoda měla ještě dohru. Při vyšetřování se u policistů objevil muž na terénní motorce. „Neměl přilbu, značku ani ochranné brýle,“ řekla mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová. Při kontrole v mžiku nasedl na motorku a policistům začal ujíždět. Policistům v autě se asi po pěti stech metrech ztratil. „Přilákalo ho cizí neštěstí a svým riskantním únikem mohl způsobit další,“ dodala mluvčí.