Výtržníci se nejprve pokusili vloupat do prodejny pekařství Šumava v liberecké Moskevské ulici. I přesto, že použili násilí, nebyli úspěšní a do obchodu se nedostali. Nespokojeni vyrazili do jiného obchodu, tentokrát do prodejny jízdních kol v Rumunské ulici. Opět byli neúspěšní a navíc tady jejich další výpravu zmařili strážníci, kteří je zadrželi a předali policistům.

„Oba liberečtí mladíci skončili v policejní cele. Policisté prováděli šetření související s dvěma vloupáními, o které se mladíci pokusili. Při něm zjistili, že se zřejmě dopustili i dalších skutků na Liberecku, zejména v centru města,“ uvedla k zadrženým osobám mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková. Mladíci jsou totiž dále podezřelí z vloupání do cestovní kanceláře v Železné ulici v Liberci, ke kterému došlo v noci z 29. na 30. června. Pachatelé zde napáchali škodu za dvacet tisíc korun. Kromě finanční hotovosti si měli odnést i LCD monitor.

„Na svědomí mají zřejmě i vloupání do značkové prodejny v Pražské ulici. Odtud měli odnést také peníze, necelé tři tisíce korun na hotovosti a další dvoutisícovou škodu způsobit vloupáním do prodejny,“ podotkla Vlasta Suchánková. Policisté dvojici podezřívají i z vloupání do učebny Vzdělávacího institutu na třídě Dr. M. Horákové. Odtud zmizely ke konci června tři notebooky za šedesát tisíc korun.

Policejní komisař obvinil oba mladíky z trestných činů krádeže formou spolupachatelství. Mladší z dvojice se navíc podobné trestné činnosti nedopustil poprvé. V posledních třech letech byl za majetkové delikty odsouzen a potrestán.

Není vyloučeno, že vyšetřování obou mladíků odhalí i další trestnou činnost. Škoda prozatím přesahuje osmdesát osm tisíc korun.