„Ve čtvrtek 10. května nalezl v bytě v Liberci příbuzný mrtvou třicetiletou ženu a jejího pětatřicetiletého přítele rovněž bez známek života,“ potvrdila mluvčí Správy Severočeského kraje Policie ČR v Ústí nad Labem Jarmila Hrubešová.

Podle všeho pravděpodobně muž ženu zavraždil a potom sám spáchal sebevraždu. Podle dostupných informací měl vrah použít k násilnému činu nůž nebo jiný řezný nástroj, s nímž ženě údajně způsobil na krku poranění neslučitelná se životem.

„Případ vyšetřuje teritoriální oddělení krajské kriminální policie v Liberci. K upřesnění násilného jednání byly vyžádány odborné posudky,“ upřesnila Jarmila Hrubešová. Motivem činu byly neurovnané partnerské vztahy.

K vraždě a sebevraždě, která měla stejný motiv, došlo v Libereckém kraji například zhruba před dvěma lety na Jablonecku. Pětadvacetiletý muž se rozhodl řešit střelbou dlouhotrvající nesváry se svou družkou. Přišel do jejího bytu a po krátké hádce na ženu opakovaně vypálil ze střelné zbraně. Ihned potom obrátil hlaveň zbraně proti sobě a střelil se do hlavy. Zatímco třiadvacetiletá žena následkům zranění podlehla na místě, muž zemřel až při převozu do nemocnice. Po obou zůstala dnes šestiletá dcerka. Případ se stejným motivem se v poslední době odehrál třeba také na Litoměřicku.