„Vraceli jsme se z procházky, když se přiřítilo velkou rychlostí vozidlo, které přejelo chodník, trávník a vrazilo do stromu a křoví. My jsme šli po chodníku za tím křovím a naproti nám další rodina s kočárkem. Byl to hrozný pocit, když jsme slyšeli pískot pneumatik a během vteřiny se na nás a hlavně kočárek valily větve stromu a keře,“ popsal hrůzostrašný zážitek jeden ze svědků nehody Mirek D.

Poté se snažil šílený šofér ve voze BMW vycouvat a při odjíždění narazil do sloupu veřejného osvětlení.

Řidič chtěl z místa utéct, ale v tom mu zabránili dva lidé a zadrželi ho do příjezdu policie. Na místo nehody přispěchali ještě hasiči a zdravotní záchranná služba. Sanita poté odvezla řidiče s lehkým zraněním do Krajské nemocnice Liberec.

„V krajské nemocnice byla řidiči odebrána krev za účelem zjištění přítomnosti alkoholu. Výsledky ale prozatím nejsou známy. Svědci z místa nehody však potvrdili, že byl z řidiče cítit alkohol,“ uvedla k dopravní nehodě mluvčí Policie ČR v Liberci Vlasta Suchánková.

To potvrzuje také tatínek, který společně s dalším mužem řidiče vytáhl z vozu. „Pan řidič byl na mol opilý,“ potvrzuje Mirek D. Ten byl spolu s dalšími lidmi rozčarován z toho, že se záchranáři pak spíše více věnovali opilému muži než lidem, které řidič svou jízdou mohl zabít.

Řidič stihl svou jízdou způsobit více jak stopadesátitisícovou škodu. Nehoda je nadále v šetření policie.