Zastoupeni zde byli služební psi městských policií, Vězeňské služby ČR a Armády ČR. Nejvzdálenějšími účastníky přijeli až z z Moravy – z MP Havířov a MP Zlín. Absolutním vítězem se stal Roman Vala s belgickým ovčákem Gert z MP Havířov, na 2. místě se umístil Lubomír Cabák s belgickým ovčákem Athos, na 3. místě Pavel Šmudla s beauceronem Alzír z VZ AČR Grabštejn. V poměrně velké konkurenci zde změřil své síly a schopnosti i služební pes Městské policie Liberec belgický ovčák Cash se s svým psovodem Jiřím Kolářem. Byla to jeho první soutěž a obsadil hezké 5. místo.

V soutěži dvoučlenných družstev se vítězi stali Lubomír Cabák se psem Athos a Roman Vala se psem Itto – oba z MP Havířov.

„Soutěž byla zorganizována tak, aby všechny prováděné cviky – a především obranné práce – mohli sledovat přítomní diváci, kterých se zde v průběhu dne sešlo na dvě stovky,“ poznamenal k soutěži hlavní pořadatel Jiří Kolář.

Pořadatelem byla MP Liberec a Kynologický klub Liberec-Pavlovice ve spolupráci s Veterinární základnou AČR Grabštejn a Věznicí Rýnovice. Záštitu nad soutěží převzal, primátor Liberec Jiří Kittner. Partnerem soutěže byla firma PROPLAN.