Kompaktní SUV Peugeot 3008 se řadí mezi nejoblíbenější vozy v segmentu a zároveň jde o jeden z nejprodávanějších modelů značky. Pokud si ho ale chcete koupit se spalovacím pohonem, měli byste si pospíšit. Tisková zpráva uvádí, že se v září představí úplně nová a čistě eletrická generace.

Zatím neznáme podrobnosti ani vnější design vozu, co však známe, je podoba přední části interiéru, kde se objeví právě zmiňovaný i-Cockpit v nové generaci se širokánským displejem. Ten má úhlopříčku 21 palců a sdružuje funkce přístrojovky i dotykové rozhraní infotainmentu. Přestože je přímo před řidičem a směrem k řidiči je i lehce zahnutý, Peugeot uvádí, že na něj ze svého místa snadno dosáhne i spolujezdec.

Ilustrační snímek
Za špatnou funkci autosedačky mohou téměř vždy rodiče. Jaké chyby dělají

Velký displej, uchycený v zadní části tak, aby opticky „levitoval“ nad samotnou palubní deskou, doplní ještě malý displej s deseti dotykovými ploškami i-Toggles. Jde o konfigurovatelná tlačítka, která lze přiřadit oblíbeným funkcím, a která mění svůj vzhled podle toho, co při stisku dělají. Přerod na dotykové ovládání pokračuje i na samotném volantu s maličkým věncem. Jeho tlačítka reagují na dotyk i stisk.

Interiér se celkově pyšní vzdušnou atmosférou a slušnou skladbou materiálů. Už delší dobu používá Peugeot textilní obšití různých ploch a nutno uznat, že vypadá o hodně lépe než obyčejné plasty. Dekorativní lišty jsou z opravdového hliníku a nechybí samozřejmě ambientní osvětlení, které se cíleně odráží od hliníkových lišt a je nastavitelné do jedné z osmi barev.

Zebra Group vyrábí své víceúčelové užitkové vozy v Pardubicích
Nejmenší česká automobilka je Zebra. Právě dokončila vývoj elektromobilu

Docela logickým krokem je přesunutí voliče „převodovky“ – i když v případě elektromobilu se jedná vlastně o volič jízdních režimů – vedle startovacího tlačítka poblíž volantu. Středová konzola mezi řidičem a spolujezdcem tedy obsahuje jen pár ovládacích prvků a zbyl zde prostor na bezdrátovou nabíječku a držáky nápojů.

Zajímavě postavený interiér bude mít premiéru právě v ryze elektrické 3008 – ta se představí v září. Lze potom očekávat, že se nový i-Cockpit postupně dostane i do dalších modelů značky.