VYBRAT REGION
Zavřít mapu

TOMÁŠ LÁNSKÝ

Tomáš Lánský / Liberecký deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kraj čeká důchodcovský boom

Liberecký kraj - V Libereckém kraji dnes žije více než 73 tisíc lidí ve věku 31 40 let, jde o zdaleka nejpočetnější skupinu občanů. Až tito lidé půjdou do důchodu, vznikne velký problém. Nebude totiž dost pracujících, kteří by jim vydělali na důchody. Tikající bombu s časovačem nastaveným za 20 až 30 let ale Liberecký kraj zatím neumí zneškodnit. Pouze se na její výbuch připravuje.

Botanická bojuje s pašeráky květin

Liberec - Nelegální obchod s flórou a faunou je podle celníků třetím nejvýnosnějším byznysem, hned po obchodu s drogami a zbraněmi. Do Evropy se pašují nejen exotická zvířata, ale čím dál častěji i rostliny. Málokdo ví, že do boje s drancovači panenské přírody se zapojuje i Botanická zahrada Liberec.

Lidí bez práce ubylo. Ale jenom zdánlivě

Liberecký kraj - Počty nezaměstnaných v Libereckém kraji klesly a zvýšila se průměrná mzda. Každý z nás si ale z těchto peněz koupí méně než loni.

V terminálu MHD bude nová služebna strážníků. Posvítí si na nepořádné cestující

Liberec - Okolí terminálu patří k nejproblémovějším oblastem v krajském městě.

Tržní náměstí se uzavře pro dopravu

Liberec - Výluku dopravy na libereckém Tržním náměstí si vynutila oprava asfaltového povrchu. Komlikace pro řidiče začnou v pondělí a skončí v neděli.

Zemřel autor kreslených vtipů Oldřich Krupička

Liberec - Za svůj život nakreslil víc než pět tisíc vtipů. Do roku 1968 například pro liberecký Vpřed, kde obrázky glosoval svět kolem sebe a vtipnými gratulacemi častoval kolegy v reakci. Po invazi a následné okupaci spojeneckých vojsk kreslenými vtipy zásadně vyjádřil svůj postoj. Následky na sebe nenechaly dlouho čekat. Zákaz publikování téměř na dvacet let.

Mění se jízdní řády vlaků na Liberecku

Liberec - K dílčím změnám jízdních řádů dochází od neděle 9. června v Libereckém kraji. Například víkendový vlak Liberec Tanvald Harrachov s odjezdem v 1:30 již nepojede. Na stejné trase jezdící vlak s odjezdem ve 23:40 se posouvá o 50 minut dál.

Chceme povodňové peníze, hlásí města a obce na Liberecku

Liberecko – Ušetřen devastujících následků povodní zůstal Liberecký kraj, zatímco ve středních Čechách a na Ústecku voda spláchla celá města. Přesto starostové měst a obcí v kraji doufají, že na ně stát bude myslet alespoň ve věci poškozených a podemletých silnic a stržených opěrných zdí. Zatím ale není jasné, v jaké výši budou mít na příspěvek nárok.

Starý a po mrtvici. Přesto zůstal věrný botě, která ho odkopla

Krásný Les - Psí věrnost bývá nekonečná. A to i vůči těm, kteří si ji vůbec nezaslouží. Osmiletý ovčák Čaki z Velkého Šenova na Českolipsku odpustil svému pánovi, že jej starého a nemocného nechal na zahradě opuštěného domu a odstěhoval se pryč. Čekal zde na něj několik měsíců, až na případ upozornili sousedé, kteří psa krmili přes plot. To již byl na pokraji smrti.

Zemědělcům bere voda naději na lepší úrodu a výnosy

Liberecko - Jak budou farmáři hospodařit teď, rozhodne o jejich přežití v zimě.

Studenti vyhlásili sbírku, do níž sami přispěli

Liberec – Mladé studentky zaplavily sociální sítě výzvami, namalovaly plakáty a rozvěsily je v okolí školy – reagovaly tak na výzvu svého učitel a zároveň člena jabloneckého Českého červeného kříže Petra Němce.

V Raspenavě se lidé bojí vody

Raspenava - S vodou tu mají své zkušenosti jako nikde jinde. Jen co lidé v Raspenavě před rokem schovali vysoušeče vlhkosti, která se natáhla do zdí jejich domů, už mají pod okny opět rozbouřené živly. Je to jako nekončený seriál, bohužel bez happyendu.

Jaké známky měly celebrity? Odpověď nabízí výstava v Géčku

Liberec - Chcete vědět, jestli byl Leoš Mareš šprt? Z čeho propadal Zdeněk Izer? Jaké předměty nejlépe šly Lucii Vondráčkové? Pak navštivte Nákupní centrum Géčko, kde se již v sobotu otevírá unikátní výstava vysvědčení známých osobností.

Lidé z Hrádku se letos zadarmo vykoupou

Hrádek nad Nisou - Permanentku na Kristýnu obdrželo díky včasnému zaplacení poplatků za odpady 2 740 obyvatel města. Zaplatili i neplatiči.

Koupaliště nikdo nechtěl. Břemeno zůstalo městu

Český Dub - Bowling, sportoviště, kemp či snad golf? To i mnoho dalšího by mohlo vyrůst v rozsáhlém areálu městského koupaliště v Českém Dubu. Ale nevyroste. Město totiž nesehnalo vhodného investora, který by zde záměr zrealizoval.

Upravili podvozek, tramvaj jezdí tiše

Liberec - Až kolem vás příště projede nová liberecká tramvaj EVO 2, nastražte uši. Možná ji ani nezaslechnete. Po stížnosti několika lidí bydlících podél trati v ulici 5. května totiž nechal dopravní podnik vyměnit některé součástky na podvozku, aby vozidlo tolik nevibrovalo.

V Hejnicích řádí lišky, zabíjejí lidem drůbež

Hejnice - Občané Hejnic jsou terorizováni liščí smečkou. Už více než deseti lidem se z kurníků ztratila drůbež, drzá zvířata navíc naprosto ztratila ostych a promenádují se před lidmi beze strachu.

V Chrastavě otevřeli NIC

Chrastava - Nebojte, tenhle článek nebude o ničem. To jen v Chrastavě otevřeli nic. A jak takové nic vypadá? Představte si velkou zarovnanou louku, kde nic není, tak přesně takhle.

Teplárna obnovila dodávky, topit má i v červnu

Liberecký kraj - Ledoví muži dorazili o týden později. Jak jinak si vysvětlit, že závěrem května zkrápějí Liberecko provazy deště a teplota stíhá listopadová minima? Rozmarné jaro přimělo i teplárny nechat kohouty k teplovodnímu potrubí zase otevřené.

Otevřeli včelí učebnu, vychovají si nové včelaře

Oldřichov v Hájích - Ekocentrum Střevlik v Oldřichově v Hájích chce v dětech vzbudit zájem o včely a včelaření, proto o víkendu otevřelo novou včelí učebnu. Ta je na míru ušitá výukovým programům, kdy se děti poprvé setkávají s fascinujícím světem hmyzu.

Turbíny ve Višňové už lidem tolik nevadí

Višňová - Višňová Neprodejné nemovitosti, neutichající hluk rotoru, po zemi se míhající stín točících se lopatek vytvářející stroboskopický efekt, blikající červená výstražná světla a mrtví ptáci

Z psí kostry je fešák. Majitel ho ale blokuje v útulku

Osečná, Krásný Les - Mohl to být příběh se šťastným koncem. Ale zatím není. Týraný ridgeback Ben, jehož majitel ho v Osečné uvěznil v miniaturním kotci a vyhladověl v psí kostru potaženou kůží, zůstává i 3 měsíce po odebrání pořád v útulku.

Proč před 16 lety zmizela Ivana Košková? Tento muž hledá odpovědi

Liberec - Záhadolog Petr Drbohlav z Turnova zkouší přijít na kloub nejtajemnějšímu zmizení na Liberecku.

Hrádek si vybojoval první uměleckou školu

Hrádek nad Nisou - Nadané děti v Hrádku nad Nisou a okolí konečně najdou vhodné prostory, kde budou moci rozvíjet svůj talent. Ve městě bude od nového školního roku otevřena první Základní umělecká škola.

Optika pro vesmír vzniká v Turnově

Turnov - Nové vědecko-výzkumné pracoviště speciální optiky započalo svůj ostrý provoz v Turnově. Špičkově vybavenou laboratoř vybudoval Ústav fyziky plazmatu v areálu Dioptry, investice do technologií již překročila 200 milionů korun.

Rostou! Houbaři čekají mimořádnou sezónu

Liberecko - S kosou do lesa sice nechoďte, ale koš prázdný domů určitě nepřinesete. Po dlouhé zimě konečně nadešel čas jarních hub a odborníci vzkazují, že letos bude co sbírat. V lesích rostou kačenky, májovky a objevují se první hřibovité houby. Sezona se tedy rozjíždí příznivě.

Začala náročná rekonstrukce Sokolovny ve Vratislavicích

Vratislavice n. N. - Do konce ledna roku 2014 má trvat kompletní rekonstrukce vratislavické sokolovny, která včera započala. Městský obvod na ni získal dotaci 23,7 milionu korun z Integrovaného plánu rozvoje města, dalších 420 tisíc přihodil ze svého rozpočtu.

Nové kanály? Za cenu středověkých cest

Nové Město pod Smrkem - V Novém Městě pod Smrkem budují novou kanalizaci, peníze na povrchy silnic jim už ale nezbývají. Výkopy se proto zazáplatují.

Holubice míru je zpět, nová a bělejší

Liberec - Legendární světelný nápis na průčelí domu na Šaldově náměstí je zpátky. Radnice nechala neonovou holubici společně s nápisem Mír národům celého světa nákladem 75 tisíc korun znovu vyrobit dle podkladů jejího autora Karla Janouška.

Důstojný vstup do libereckého mrakodrapu? Studenti už vědí

Liberec - Studenti TUL vyřešili dilema, jak vybudovat důstojný vstup do krajského úřadu a přemostit Nisu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT