VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETRA REJSKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Začíná filmový festival Zdravá závislost

Liberec /PODROBNÝ PROGRAM/ - Dnes začíná v libereckém obchodním centru Nisa v Doubí 12. ročník festivalu sportovních filmů s mezinárodní účastí. Festival je pro návštěvníky připraven až do sobotního podvečera.

Za pobodání manžela hrozí mladé ženě 15 let vězení

Liberec - Pokus o vraždu projednával u středečního hlavního líčení liberecký soud. Jedenadvacetiletá Marie Kerdová se podle obžaloby měla v loňském červnu pokusit zabít svého manžela.

Oblastní galerie v Liberci připravila dvě nové výstavy

Liberec - Dvě nové výstavy mohou zhlédnou návštěvníci Oblastní galerie v Liberci již od pátku 2. října.

Zasahovali u více než dvou desítek požárů v přírodě

Liberecký kraj - Teplé a slunečné počasí bez dešťových srážek a lidská nedbalost dopomohly ke vzniku celkem jedenadvaceti požárů trávy a lesního porostu v průběhu čtyř uplynulých dní.

Prodloužený víkend má na svém kontě 51 nehod

Liberecký kraj - Jednapadesát dopravních nehod, šestnáct zraněných a škoda za bezmála tři miliony korun. Taková je bilance z uplynulého prodlouženého víkendu na silnicích v Libereckém kraji.

Ve Frýdlantě vystavují snímky z hospiců

Frýdlant - Až do příští soboty 3. října mohou návštěvníci frýdlantské radnice zhlédnout jedinečnou výstavu snímků z hospiců ze všech koutů České republiky. Výstava, která zdobí frýdlantskou historickou radnici, je putovní a pořádá ji Občanské sdružení Hospic pro Liberecký kraj.

Na libereckém letišti hasiči předvedou vyprošťování

Liberec - Výstavu požární techniky a ukázku vyprošťování zraněných osob z havarovaného vozu si připravili na sobotu krajští hasiči. Akce nazvaná Den s dopravou tak bude vyvrcholením letošního druhého Týdne bezpečnosti, který probíhá na území celého Libereckého kraje.

Na řece Smědé se vodáci letos poplaví naposledy

Předlánce - Tradiční symbolické zamykání řeky před zimním obdobím proběhne v sobotu 26. září v Předláncích na Frýdlantsku. Tato každoroční akce startuje ve 13.00 hodin od mostu v Předláncích přes řeku Smědou.

Za krádež a podvod hrozí mladíkovi tři roky vězení

Liberec - Čtyřiadvacetiletého mladíka z Litoměřic, který se měl dopustit trestných činů podvodu a krádeže, zadrželi v těchto dnech liberečtí policisté.

Víkend v Hejnicích bude patřit tradiční Jizerské notě

Hejnice - Již 29. ročník tradiční přehlídky folkové a trampské hudby s názvem Jizerská nota bude probíhat tento víkend v Hejnicích.

Policisté v kraji šetří loupežné přepadení starší ženy

Liberecký kraj - Těžká zranění způsobili v úterý po poledni nedaleko sklářské školy v Železném Brodě na Jablonecku starší ženě zřejmě dva neznámí pachatelé, kteří ji navíc ještě přepadli a oloupili. Seniorka tak přišla o svou kabelku s osobními věcmi.

Autor výstavy se podělí o své zážitky i vzpomínky na Afriku

Liberec - Přednášku s názvem Vzpomínky na přírodu Afriky pořádá pro všechny zájemce Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor. Přednáška začíná ve čtvrtek 24. září od 18.00 hodin v Krajské vědecké knihovně.

Důvěřivá důchodkyně přišla o peníze

Liberec - Případem důvěřivé seniorky, která se nechal obalamutit podvodným domovním obchodníkem, se v úterý zabývali liberečtí městští policisté.

Cvičení: Ve Vratislavicích se srazily tramvaje

Liberec /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Více než stovka profesionálů se ve středu dopoledne sešla ve Vratislavicích nad Nisou. Tam trénovali policisté, strážníci, krajští hasiči, záchranáři, ale i pracovníci Českého červeného kříže zásah u střetu dvou tramvají.

Soutěžní pohár si odvezl majitel psa z Boru

Liberecký kraj - Putovní pohár v již 28. ročníku soutěže psů O liberecký pohár – memoriál Rudolfa Bárty a Josefa Velechovského, vyhrál o víkendu Miloslav Lebruška se svým belgickým ovčákem Britem Vědusk z Nového Boru.

Liberec otevřel zdarma lidem své kulturní dědictví

Liberec - Bezplatně mohli lidé navštívit muzeum, galerii nebo vystoupat na radniční věž

Dva cizinci pobývali na území České republiky nelegálně

Liberec - Ženu a muže z Ukrajiny převezli liberečtí cizinečtí policisté do záchytného zařízení

Muzeum v sobotu zpřístupní všechny expozice, i věž

Liberec - Vstup zdarma do všech expozic a výstavních sálů, výstupy na věž a terasu nabízí všem návštěvníkům liberecké Severočeské muzeum. Možnost nahlédnout na vystavené sbírky zcela zdarma mají zájemci pouze v sobotu 19. září, a to od 9.00 do 17.00 hodin.

Českolipští hasiči vybojovali v soutěži vyprošťování pohár

Liberecký kraj - V rukou českolipských hasičů skončil ve čtvrtek pohár, který hrdě vybojovali v soutěži vyprošťování osob z havarovaných vozidel. Soutěž hasičů probíhala po celý den na Tyršově náměstí v Jilemnici.

V kulturním domě vystoupí legendární Michal David

Liberec - Koncert českého hudebníka a zpěváka Michala Davida začíná již ve středu 23. září od 19.30 hodin v Kulturním domě Liberec. Po skončení koncertu začíná ještě After Party a autogramiáda Michala Davida v klubu Ďábelská Huť. Po předložení vstupenky z koncertu Michala Davida je do klubu vstup zdarma.

Okresní soud dluží advokátům bezmála milion korun

Liberec - Devětset jeden tisíc korun. Taková je částka, kterou dluží liberecký Okresní soud advokátům ex–offo, tlumočníkům a soudním znalcům. Některým z nich dluží liberecký soud desítky, jiným stovky tisíc korun.

Soud začal projednávat 9 let starý případ pašování drog

Liberec - Případ organizované skupiny osmi lidí, kteří podle obžaloby opakovaně převáželi drogy z Rakouska do Velké Británie, začal včera opět projednávat liberecký soud.

Hasiči: Nepodceňujte nebezpečí hrozící při topení

Liberecký kraj - Nedbalost majitelů domů při začátku topné sezóny může každoročně za vznik celé řady požárů. Lidem mnohdy nedochází, že zanedbáním nebo porušením některých základních pravidel si mohou sami způsobit nejen škodu na majetku, ale také na zdraví.

Dny evropského dědictví otevřou kostel sv. Bonifáce

Liberec - V rámci letošních Dnů evropského dědictví, které se konají od 12. - 20.září, se těchto dnů zúčastní již podruhé také kostel Sv. Bonifáce v Liberci Hanychově – památka chráněná státem.

Sychrovem se v sobotu bude linout vážná hudba

Sychrov - Koncert na počest Dnů evropského kulturního dědictví se známou sopranistkou Zdenou Kloubovou začíná v zámecké kapli na Sychrově v sobotu 12. září od 18.00 hodin. Na koncert nazvaný Hudba kráčí staletími, který se uskuteční za finanční podpory Libereckého kraje, je vstupné sto korun.

Policisté letos šetřili více než tisícovku dopravních nehod

Liberec - Jeden tisíc čtyřicet šest dopravních nehod. Taková je bilance za uplynulých osm měsíců na libereckých silnicích. I přes to, že počet hlášených havárií oproti stejnému období loňského roku poklesl téměř o devět stovek, počet smrtelných zranění zůstává stejný.

VIDEO, FOTO: Děti se vzdělávaly pomocí her

Liberec - Více než devět stovek dětí se vystřídalo ve středu na náměstí Dr.E.Beneše. Tam totiž probíhala akce pro školáky s názvem Bezpečná cesta do školy.

V Liberci vystoupí Lubomír Lipský i Květa Fialová

Liberec - Činohru Manžel pro Opalu v Lidových sadech ve čtvrtek od 19.30 hodin zahraje hostující divadlo Agentura Harlekýn s.r.o.. V něm se divákům představí například Květa Fialová, Lubomír Lipský a Naďa Konvalinková.

V muzeu ukáží díla výtvarníka Jana Hladíka

Liberec - Výstavu textilního výtvarníka a grafika Jana Hladíka, kterého zná veřejnost již pět desítek let, otevře ve čtvrteční podvečer slavnostní vernisáž v Severočeském muzeu v Liberci.

Kolem bývalého policejního ředitele jsou další otazníky

Liberec - Nové informace vyplouvají na povrch v případu bývalého ředitele liberecké policie Miroslava Dvořáka. Ten byl již v minulosti obviněn z trestných činů přijímání úplatku, zneužití pravomoci veřejného činitele, neoprávněného nakládání s osobními údaji a porušování služebních povinností.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT