VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVLÍNA STRÁNSKÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

ČERSTVÁ ZPRÁVA: Liberec má novou primátorku

Liberec - Město pod Ještědem má po necelých dvou týdnech od odvolání z postu hlavy města Jana Korytáře nového primátora. Přesněji primátorku. Stala se jí Martina Rosenbergová z ČSSD. Ačkoliv bod o dovolbě primátora na dnešním zastupitelstvu nebyl zahrnutý v programu jednání, přece jen již Liberec má nejvyšší vedení.

O víkendu očekávají hasiči nárůst požárů v přírodě

Liberecký kraj – Teplé a slunečné počasí beze srážek, které meteorologové hlásí na velikonoční víkend, přidělává vrásky na čele hasičům v Libereckém kraji.

Primátorův stůl je halda papírů

Liberec - Tím okomentoval primátor Jan Korytář fakt, že ještě nepodepsal smlouvu na revitalizaci libereckého sídliště v Rochlici.

Hasičárnu v Sobákově rozdováděl Pyžamový ples

Sobákov /FOTOGALERIE/ – Na Pyžamovém plese, který v sobotu proběhl v Sobákově v Podještědí, se vyřádili nejenom dospělí, ale i děti. Těm totiž bylo určené předkolo zábavy, aby jim nebylo líto, že rodiče plesají a ony ne. Jako taneční parket postačily prostory místní zrekonstruované hasičárny a pro případ, že by povinný oblek, pyžamo, někoho svedlo ke spánku, přichystali pořadatelé i provizorní postel. Bohužel však jen jednu a byl o ni velký zájem.

Skrývá otevřená radnice fakta?

Liberec - Jako vzor ctnosti se prezentuje současné vedení liberecké radnice. Poukazuje na protizákonné jednání bývalého vedení, dokonce se objevují žaloby. Jsou však všechny kroky, které provádí vítězové loňských komunálních voleb, v souladu s jejich slovy?

Výměna vedení nemocnice: Hořkost, neochota či záměr?

Liberec – Nepochopitelný odkup služebních notebooků a absence včasného předání účetní agendy. Dvě věci, které rozvířily vody zdánlivě poklidného předání funkcí odcházejícího a nastupujícího vrcholného vedení Krajské nemocnice Liberec. O potížích informovala Danka Kaššovicová, nová ekonomická ředitelka nemocnice.

Děkujeme, ale můžete odejít...

Liberec /ROZHOVOR/ - Úspěšné vedení nemocnice končí. Důvody nepřesvědčují. Jakékoliv spekulace o politickém pozadí odchodu současného vedení krajské nemocnice všichni popírají

Dívku porazilo auto

Liberec /STALO SE/ - Osmnáctiletá dívka skončila v úterý odpoledne na liberecké traumatologii s otřesem mozku a poraněním obličeje.

Hokejisty vystřídali svalnatí akrobaté a krasobruslaři

Liberec – Kdo čekal bombastickou show od prvního klapnutí nožů brusle na ledě, byl zklamaný. Kdo ale přečkal pozvolný rozjezd, odměnou za trpělivost mu byly fantastické výkony akrobatů. Tak by se dalo shrnout představení, se kterým ve středu 9. února do liberecké Tipsport areny zavítalo světoznámé představení Cirque de Glace.

Liberečtí baseballisté ukáží v sobotu veřejnosti, co umí

Liberec – Ukázat veřejnosti, na jaké úrovni je v Liberci baseball, si dali za cíl organizátoři žákovského turnaje, který se uskuteční v Tipsport areně již tento víkend.

Liberečtí baseballisté ukáží veřejnosti, co umí

Liberec – Ukázat veřejnosti, na jaké úrovni je v Liberci baseball, si dali za cíl organizátoři žákovského turnaje, který se uskuteční v Tipsport areně již příští víkend.

Výpravčí skončila po loupežném přepadení v nemocnici

Raspenava /STALO SE, AKTUALIZOVÁNO/ - O štěstí v neštěstí může mluvit osmatřicetiletá výpravčí ze železniční stanice v Raspenavě. V noci ze středy na čtvrtek ji přepadl neznámý útočník, oloupil ji o peníze a navíc ji zranil.

Udeřil liberecký žhář v centru města znovu?

Liberec /OBRAZEM/ - Obyvatele centra Liberce v pátek vyděsil požár.

Čtenáři darovali opuštěným zvířatům plno dobrot

Liberecko - I koncem loňského roku se zvířata v útulcích na Liberecku radovala z dárků, které jim nadělili čtenáři Libereckého deníku.

V krajské nemocnici začíná přituhovat

Liberec – Více jak pět desítek lékařů liberecké nemocnice se přiznalo, že se přidali k výzvě Děkujeme, odcházíme! V praxi to znamená, že pokud by svůj úmysl mysleli vážně, k poslednímu únoru příštího roku by Krajskou nemocnici v Liberci opustila šestina lékařů.

Obce po záplavách dostanou kontejnery

Liberecký kraj – Více než pěti desítek kontejnerů na tříděný odpad se dočkají obce, které o ně přišly během srpnových záplav, kdy jim uplavaly. Dostanou nové. A to díky společnému projektu Libereckého kraje se společností EKO–KOM.

V Osečné a Hrádku nad Nisou mají dvě nové ambulance

Lázně Kundratice, Hrádek nad Nisou – Nejenom lékařskou pohotovostí pro dospělé, ortopedickou ambulancí a chirurgickým sálkem se mohou pochlubit Lázně Kundratice. Nově provozují i chirurgickou a interní ambulanci. A to každé úterý a čtvrtek v odpoledních hodinách.

Strážníky by měli Rochličtí potkávat v ulicích častěji

Liberec - Liberecká městská policie přesunula svůj rochlický okrsek přímo do sídliště. Účelem je, aby strážníci byli obyvatelům na blízku.

Liberečanům se zvýšily šance na přežití

Liberec – Často bývají jako první na místech, kde jde lidem mnohdy do slova a do písmene skutečně o život. Řeč je o libereckých strážnících. K jejich výbavě jim proto přibyly tři defibrilátory, které mohou využít při první pomoci.

Už se asi budeme stále bát...

Liberecko - Říká Iveta Kašingová zNové Vsi. Uplynulý propršený víkend zamával sjiž tak poničenou psychikou místních. Bojí sevody.

Hazard, ztráta soudnosti, nezodpovědnost - často ARO

Liberec – Podle primáře libereckého ARO Dušana Mormana u něj končí často nezodpovědní cyklisté a motorkáři.

Výzva: Nabídne někdo rodině s dětmi ubytování?

Nová Ves - Mysleli si, že to nejhorší je za nimi. Přišli o vše. Jejich dům v Nové Vsi jakoby nikdy nebyl. Spláchla jej patnáctisetletá voda, která se obcí prohnala začátkem srpna. Na místo něj teď těžká technika naváží zeminu.

Zaplaveným pomůže policejní psycholog. Po telefonu

Liberecký kraj – Lidem, kteří jsou zoufalí a neví kudy kam, slouží telefonní linka, jež zřídilo Policejní prezídium České republiky. Konkrétně pak pro ty, kteří se potýkají s bezmocností a psychickými problémy, protože je blesková povodeň připravila o vše, co doposud budovali a pracně získávali.

Kampaň chce přimět lidi ke změně jídelníčku

Liberecký kraj – Již pátý ročník kampaně s názvem Přijmi a vydej odstartoval s počátkem srpna po celé republice. Účastní se ho i Liberecký kraj. Má přimět lidi ke změně stravovacích návyků a k vyšší pohybové aktivitě. A to tak, aby došlo k vyrovnání příjmů i výdajů energie.

Za oběti sovětské okupace zasadí devět lip

Liberec – Park v Budyšínské ulici se rozroste v sobotu o devět lip. Ty zasadí zástupci města Liberec v rámci vzpomínkové akce k 42. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do České republiky.

Do vyplavených obchodů míří zboží zdarma

Liberecko – Ani malí obchodníci z obcí, které smetly bleskové záplavy, nezůstanou zcela bez pomoci. Jednou z prvních vlaštovek, která k nim míří, je nabídka liberecké firmy Conectiv. Ta zaplní díru na trhu a prázdné regály v obchůdcích svítilnami, bateremi a holicími strojky.

Houby znali, a přesto skončila celá rodina v nemocnici

Liberec /ANKETA/ – Tříčlenná rodinka si vyrazila minulý týden na houby a měla úspěch. Nalézt plný koš lákavých pochoutek z lesa není v současné době nic zvláštního. Rodinka však netušila, že nestačí houby dobře znát, že je nutné je i kvalitně tepelně zpracovat.

Vytopeným rodinám pomohla ovocem a zeleninou

Frýdlantsko – Nápad, jak pomoci rodinám postiženým povodněmi, měla Radka Fišerová z Liberce. Nenechala ji chladnou zoufalá situace postižených v Raspenavě a Heřmanicích. Zavolala proto do obcí, co by momentálně lidé nejvíce uvítali.

Okradl vytopenou rodinu o desetitisíce a pak se udal

Chrastava – Zřejmě špatné svědomí se hnulo v muži, který okradl vytopenou rodinu v Chrastavě. Jak jinak si vysvětlit, že se následně sám udal na tísňovou linku 158?

Několik lidí si kvůli povodním vzalo život. Jen fáma?

Liberec – Jako pouhé fámy označují krajští ředitelé policie a záchranné služby informace, které se objevují o sebevraždách v důsledku povodní.

ZÁPLAVY: Pes ho neslyšel, tak za ním skočil do vody

Dětřichov /FOTOGALERIE/ - Neustále stoupající hladina vody a štěkající sousedův pes přivázaný na řetězu nenechali chladným Stanislava Šťasného z Dětřichova. Vydal se sousedovi na pomoc.

ZÁPLAVY: Nová Ves je bez jakékoliv pomoci

Nová Ves – Ačkoliv některé instituce a média mluví o pomoci, která se zarmády a krizových štábů valí do postižených obcí, pokud si někdo dá tu práci a dorazí na konkrétní místo, zjistí, že řeči jsouněkde úplně mimo realitu.

ZÁPLAVY: Nebezpečí protržení přehrady zatím pominulo

Nová Ves - Nebezpečí, že se protrhne mlýnická přehrada, se zatím daří vodohospodářům eliminovat. Informovala o tom mluvčí hasičů.

ZÁPLAVY: Voda si vzala tři lidské životy.

Liberecko – Záplavy v Libereckém kraji mají zřejmě pátou oběť. V noci na dnešek zemřel v České Lípě-Dolní Libchavě starší muž. Utonul přímo ve svém domě, informaci potvrdila mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Lenka Moravcová. Čtyři lidé utonuli už v sobotu, jeden v Lindavě na Českolipsku a dva v Raspenavě a jeden v Dětřichově na Liberecku. Další nejméně tři lidi záchranáři pohřešují.

Už jen osm dní a horečka v Ruprechticích startuje!

Liberec - Více než rok trápilo obyvatele liberecké čtvrti Ruprechtice, že nemají v blízkosti svých domovů obchod s potravinami. Za týden a kousek jim tato starost odpadne.

Kanceláře obchodního centra své zákazníky teprve hledají

Liberec - Podle slov ředitele OC Forum totiž nabízí nesrovnatelně vyšší standard, než je ve městě pod Ještědem obvyklé

Chrastavské termály otevřou s plnou parádou. Ale ne letos

Chrastava - Otevření lázeňského areálu s vodou o teplotě až 39 stupňů Celsia se odkládá nejdříve na počátek příštího roku

Opuscard využívá čím dál více cestujících

Liberecký kraj – Bez pěti tisíc sto tisíc cestujících po Libereckém kraji již využívá výhod čipových karet Opuscard. Integrovaný dopravní systém začal na severu Čech fungovat před více než rokem.

Magistrát u zkoušek přitvrdí

Liberec - Magistrát chce zpřísnit průběh zkoušek na řidičák. Chystá kontroly na trase a natáčení průběhu zkoušek na videozáznamy

Za kratší vzdálenost stále více!

Liberecký kraj - Ačkoliv Liberecký deník upozornil na paradoxní vyšší ceny jízdného za kratší vzdálenost již v únoru, situace na trase mezi Libercem a Chrastavou stále trvá.

Motivace penězi může čekací lhůtu prodloužit

Liberec – Dokážete si objednat pacienty na určitou hodinu a objednací lhůty dodržet? Připlatíme vám!

O pomoc volejte ihned! Ne až když je pozdě...

Liberec - Bez jednoho měsíce téměř rok provozuje Městská policie Liberec Senior linku. Bohužel se často stává, že lidé volají, až když podvodníkům nalétnou. To už je pozdě

Lidé mají strážníky v centru hned po ruce

Liberec - Mobilní služebna městské policie bude stát ve Fügnerově ulici několik hodin denně. Mimo to ji pak strážníci budou využívati při dohledech na větší akce a v rámci preventivních projektů, které pořádá.

Provinění, či hon na komisaře?

Liberec /AKTUALIZOVÁNO/ - Provozovatel jedné liberecké autoškoly přišel s obviněním, že zkušební komisaři ulehčují žadatelům o řidičák průběh zkoušek.

GRATULUJEME našemu kolegovi ke svatbě

Z kouzelné princezny během chvilky královnou…

Pokuty na táborech padaly i za prošlé léky

Liberecký kraj - Téměř čtyři a půl tisíce korun na pokutách již stihli rozdat pracovníci Krajské hygienické stanice Libereckého kraje pořadatelům letních dětských táborů.

Klíšťata řádí, dejte si pozor!

Liberecký kraj - Testy promořenosti klíšťat ukázaly, že se v Libereckém kraji můžete nakazit jak boreliozou, tak i encefalitidou. A nebyli byste letos rozhodně prvními pacienty.

Urologie už praská ve švech

Liberec - Ani jedno místo na lůžkové části urologie liberecké nemocnice není v současné době volné. Podle primáře mohou za neobvyklý nárůst počtu pacientů tropické teploty

Číňané jsou překvapivě skvělými organizátory

Liberec - Takový dojem získala skupinka studentů libereckého gymnázia v Jeronýmově ulici. Vypravili se tam totiž coby sportovci na mezinárodní turnaj ve volejbale.

Frajeřina u vody ničí životy

Liberec - Pár minut machrovinek, velmi často popdořených notnou dávkou alkoholu, nebo i jen malá nepozornost. A už se vezete. Bohužel však do nemocnice, a nejednou s vážnými poraněními, mnohdy i s následky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT