VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MICHAEL DANĚK

Michael Daněk / Liberecký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Porcování kuřete na cirkulárce se manželovi nevyplatilo

Liberec - Archívy pojišťoven jsou plné kuriózních oznámení. Některá jsou jen těžko k uvěření.

Železniční neštěstí se kraji vyhýbají

Liberecký kraj - Pod koly vlaků letos v Libereckém kraji zahynula dvojice osob. Šance na přežití je podle statistik dvacetiprocentní.

Kriminalisté odhalili výrobce pervitinu

Liberec - Úspěch mají na svém kontě liberečtí kriminalisté. Jejich šestiměsíční práce se zúročila, když začátkem měsíce zatkli osmadvacetiletého dealera a výrobce pervitinu. Ten působil na Liberecku a Jablonecku. Podle policejní mluvčí hrozí muži až pětiletý žalář.

Nový trend obchodníků: Seniory vozí na předváděčky do zahraničí

Liberecký kraj - Pořadatelé předváděcích akcí jsou opět o krok napřed. Aby zmizeli z hledáčku obchodní inspekce a jiných dozorových orgánů, pořádají rádoby poznávací zájezdy do Turecka nebo třeba Izraele. Výlet za bezkonkurenční cenu se pro seniory často mění v noční můru.

Extremistických aktivit ubývá, v Libereckém kraji je letos klid

Liberecký kraj - Jsou extremistická hnutí na ústupu? Podle posledních statistik ministerstva vnitra ubylo v loňském roce téměř o třetinu extremistických aktivit. Jedním příkladem za všechny může být právě Liberecký kraj.

Promluví povodně do pojistek?

Liberecko - Zatímco ještě před pár lety by jim dům v těsné blízkosti řeky nikdo nepojistil, po ničivé povodni v roce 2010 jim svitla naděje. Řeč je o obyvatelích záplavových oblastí v Heřmanicích nebo Višňové.

Pomoc nabízí každý

Liberec – Neuvěřitelnou vlnu solidarity strhla povodeň, která trápí takřka celé Česko už od uplynulého víkendu. Dobrovolníci, občanská sdružení i různé iniciativy v posledních dnech mobilizují své síly pro pomoc v zaplavených oblastech. Sbírky vyhlásily Člověk v tísni i Český červený kříž. První prostředky se už začaly sbíhat. Jen Člověk v tísnil hlásí za půldruhého dne 1,25 miliónu korun.

V Raspenavě se lidé bojí vody

Raspenava - S vodou tu mají své zkušenosti jako nikde jinde. Jen co lidé v Raspenavě před rokem schovali vysoušeče vlhkosti, která se natáhla do zdí jejich domů, už mají pod okny opět rozbouřené živly. Je to jako nekončený seriál, bohužel bez happyendu.

Panika začala před třemi lety, říká muž z Předlánců

Předlánce - Stoupající hladinu řeky Smědé sledovali od sobotního rána obyvatelé Předlánců na Frýdlantsku. Hladina řeky, která je jindy poklidná, se nebezpečně zvedla v sobotu večer o celé dva metry. Ačkoli jsou na velkou vodu zvyklí, po zkušenostech z roku 2010, s napětím sledovali zprávy meteorologů.

Ministerstvo rozdává autoatlasy

Liberec - Za fotku autoatlas. S nezvyklým projektem přišlo před několika dny ministerstvo dopravy.

AKTUALIZOVÁNO

Stav ohrožení už je jen na Smědé

Liberecký kraj - Nebezpečí už hrozí jen na Smědé, kde stále platí stav ohrožení. Jinde už se situace pomalu dostává do normálu.

Gastroden: Přehlídka jídel a slavnostních tabulí nadchla

Liberec - Na Gastrodni předvedli učni svoje práce. Halou zavonělo jídlo ze všech kontinentů.

AKTUALIZOVÁNO

Hladiny řek na Liberecku stoupají, hasiči jsou v pohotovosti

Liberecký kraj - Noční déšť i přeháňky během dne zvýšily hladiny některých řek v severních Čechách. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu, podle níž na západě a severu Čech hrozí povodňová pohotovost.

Pozor! Hackeři útočí jménem českých mobilních operátorů

Liberec - Falešnou MMS zprávou se snaží dostat do počítačů nicnetušících uživatelů internetu.

Raspenava prochází rekonstrukcí

Raspenava - Jedno velké bludiště. Tak nějak vypadá v posledních týdnech obec Raspenava na Frýdlantsku, která pokračuje v odstraňování škod po povodních z roku 2010. Uzavírkám není konec, situace ve městě by se měla zlepšit příští rok.

ČSAD odchází z dalších tras, jezdit přestane do Jihlavy a Budějovic

Liberec - Liberecká ČSAD odchází z dalších dvou tras. Dopravce od června nebude obsluhovat linky Liberec Pardubice Jihlava a Liberec České Budějovice.

Krajský úřad otevřel svá zákoutí veřejnosti

Liberec - Krajský úřad v Liberci otevřel své brány veřejnosti. Den otevřených dveří přilákal ve středu 29. května stovky Liberečanů. Slušná návštěvnost, podpořena vydařeným počasím, překvapila i samotného hejtmana Martina Půtu (SLK).

Sleva? Prodejci často jen klamou zákazníky

Liberec - Není sleva jako sleva. Inspektoři České obchodní inspekce se čím dál častěji setkávají s nepoctivým jednáním prodejců, kteří se snaží značkou „sleva" označit takřka vše. Jen na severu Čech neodpovídala letos při kontrolách inspektorů každá čtvrtá akce.

Česká pošta poradí řidičům, kde natankovat nejlevněji

Liberec - Mají nejen informace o listovních službách, pošta nově informuje o cenách benzínu a nafty.

Machnín se po letech dočká nového vodovodu

Liberec - Nevyhovující potrubí pamatuje skoro osmdesát let. Na letošní rok je naplánováno několik dalších rekonstrukcí na Liberecku.

Falešný pošťák zneužívá důvěry

Liberecký kraj - Česká pošta varuje před podvodnými maily. Neznámý pachatel se pomocí elektronické pošty snaží z nic netušících lidí vylákat peníze za fiktivní doplatek na SIPO. Pokusů přibývá napříč celou Českou republikou.

Mihulím se daří, komplikují i čištění koryt řek

Chrastava - Kvalita vody v potocích na Liberecku stoupá. Alespoň tak to vypadá podle návratu choulostivých vodních živočichů do potoků a řek na severu Čech. Kvůli výskytu ohrožené mihule si Chrastava dokonce musela vyjednat výjimku k čištění koryta řeky Jeřice.

Bezdomovce někdo zabil. Policie potřebuje pomoc

Liberec /FOTO UVNITŘ/ – Smrt čtyřiasedmdesátiletého bezdomovce, kterého našli svědci před týdnem v Zeleném údolí, nebyla náhodná. Soudní pitva prokázala, že muž zemřel na následky zranění, která mu způsobil neznámý útočník. Policie proto žádá veřejnost o pomoc.

Pojišťovny se snaží klamat řidiče

Liberecký kraj - Z povinného ručení často proplatí jen část škody, zbytek musí poškozený platit ze svého.

Koninu vydávali za hovězí

Jablonec nad Nisou - Falšované hovězí konzervy měly skončit v jabloneckém obchodě

EXKLUZIVNĚ

Koňské maso ale na zdraví neublíží

Jablonec n. N. - Dušené hovězí? Omyl z devadesáti procent levné koňské maso. Navíc tento produkt řada lidí z etických důvodů nechce pozřít. Falešné koncervy doputovaly i do Jablonce.

McDonald's otevře u Globusu

Liberec - První liberecké pobočce McDonald's zvoní hrana. Restaurace na náměstí Dr. E. Beneše se za pár týdnů uzavře. Na přelomu června a července ji nahradí moderní pobočka, která vyrostla u Globusu v Sousedské ulici.

Dělníci pod kamerovým dozorem

Liberec - Dvousečná zbraň. Alespoň tak vidí odbory trend kamerových systémů, které se pomalu stávají součástí většiny provozů.

Nové Město zatočilo s alkoholem

Nové Město p. S. - Zákaz pití alkoholu na veřejnosti a zákaz žebrání, platí od středy v Novém Městě pod Smkem. Jde o další město na Liberecku, které se zařadilo mezi čistá

Konečně bezpečno. Padající kamení už nikoho neohrozí

Liberec - Skalní masiv, který před několika lety zasypal čerpací stanici v ulici Dr. Milady Horákové, už nikoho ohrožovat nebude. Sanačními pracemi se podařilo skálu zajistit. Naplánováno je navíc znovuotevření čerpací stanice pod svahem.

Další zmatky? Maturanti čekají na výsledky

Liberec - Čeká státní maturitu další ostuda? Zatímco studenti netrpělivě čekají na výsledky didaktických testů a písemných zkoušek, vedení škol mlčí. Výsledky první části maturity přitom studenti musí podle vyhlášky znát nejpozději tento čtvrtek.

Inspekce odhalila další doslazovaný med

Liberec - Státní potravinářská a zemědělská inspekce si posvítila na obchody nabízející včelí med.

Do Prahy už jen se Studentem, ČSAD po čtvrt roce skončila

Liberec - Testovací provoz mezi Libercem a hlavním městem ukončil nezájem cestujících.

Internetové podvody: hackeři využijí každé šance

Liberecký kraj - Policisté mají na stole desítky případů internetové kriminality z celého kraje. Uživatelé jsou často neopatrní.

Zloděj bižuterie dopaden, kradl kde se dalo

Liberec - V policejní cele skončil zloděj, který v březnu vykradl automobil libereckého šperkaře Martina Odvárky. O vzorky bižuterie za desetitisíce korun přitom přišel za bílého dne v centru Liberce.

Zaplať za přestupek! Hackeři se na internetu vydávají za policii

Liberec - Vykoupení z přestupku podvodníci mají novou fintu, jak vylákat z důvěřivých lidí peníze. Policie varuje před počítačovým virem, který se šíří po celé republice. Nebezpečný kód se z uživatelů internetu snaží získat vychytralým způsobem peníze.

STALO SE: Mladíci se bavili jízdou v kontejneru na papír

Liberec - Strážníci městské policie zatrhli před několika dny zábavu skupince mladíků. Partička se bavila jízdou v kontejneru na papír v centru Liberce. To městské policii oznámil kolem třetí hodiny ranní nedaleko bydlící muž.

Liberecké cestovky vyvázly bez problémů

Liberec - Severočeské cestovní kanceláře a agentury jsou podle statistik České obchodní inspekce nejméně problémové z celé republiky.

Česká premiéra s příchutí lužického zlata

Hrádek n. N. - Galaxy GRS Rally Lužické hory opanoval Tomáš Kostka. Ten se jako první v republice představil s Fordem Fiesta WRC.

Kousek Tibetu v Liberci, vyrazte do nového parku

Liberec - Relaxovat nebo se jen tak projít. Nový park v Kubelíkově ulici nabídne všem Liberečanům kousek Tibetu nedaleko centra města. Zahradu přeměnili buddhisté z Centra pro tibetská buddhistická studia Rabten Čhödarling.

Čerstvé a domácí! Trhy u Fora jsou zpět

Liberec - Fenomén. Tak nějak se dají nazvat farmářské trhy, které si získávají čím dál větší přízeň Liberečanů. Počasí přeje farmářům i pořadatelům trhů a proto nebylo nad čím spekulovat. Trhy začaly s několikadenním předstihem tento týden opět před libereckým Forem.

Zastupitelstvo si pustíte nově i z archivu

Liberec - Zastupitelé si pro Liberečany připravili další přiblížení jejich jednání. Na posledním zasedání odsouhlasili, že na webových stránkách města bude široké veřejnosti k dispozici nejen on-line přenos z jednání, ale i záznam, který si budete moci pustit s odstupem času.

Rally Lužické hory startuje, nechybí posádky ze zahraničí

Hrádek nad Nisou - Druhá soutěž sezony přilákala do okolí Hrádku nad Nisou přes sto posádek.

Dívka měla platit za vadnou čtečku karet

Liberec - Teď si stěžuje na postup revizora libereckého dopravního podniku.

Referendum podpořilo přes 9 tisíc Liberečanů

Liberec - Organizátoři sběru podpisů pro liberecké referendum mají splněno. Během čtvrtečního odpoledne podali na magistrát petiční archy s více 9 700 podpisy.

Cyklistům začala sezona. Vyrazili do Jablonce

Liberec - Jarní cyklojízda odstartovala nejen novou sezonu, ale i další ročník kampaně Do práce na kole. Té se vloni zůčastnilo přes 2500 lidí.

Neplatíš? Nepojedeš! Výživné stálo desítky řidičů papíry

Liberecko - Novela zákona zatím zabírá. Skoro padesát neplatičů přišlo letos o řidičák.

Pozor na závadné šproty. Obsahují karcinogeny

Liberec - Karcinogenní šproty z Estonska. O nebezpečné pochoutce dovážené do Česka libereckou společností Baltaxia jsme informovali už před měsícem. Tehdy zemědělská a potravinářská inspekce odhalila v ústecké Normě nebezpečné šproty.

Vratislavice chtějí zrekonstruovat koupaliště

Vratislavice - Sluníčko by se už na podzim mohlo dočkat výrazné rekonstrukce. Modernizace by se dotkla celého areálu koupaliště.

Vyřešeno! Brutální útočník skončil v cele

Liberec - Liberečtí kriminalisté dopadli útočníka, který minulý týden napadl ženu u bývalé Textilany. Agresorem byl její partner.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT