VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTINA PETRÁŠKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Hon na potkany v ulicích Liberce pokračuje

Liberec - Během října proběhla deratizace na sídlištích i v centru Liberce, teď je na řadě kanalizace.

Na Dětskou univerzitu bude letos chodit přes pět stovek školáků

Liberec - /GALERIE/ Slavnostní imatrikulaci mají za sebou děti ze základních i středních škol, které se letos zapojily do projetu Technické univerzity v Liberci Dětská univerzita.

Lanovku na Ještěd od pondělí zastaví revize

Liberec - Lanovka na Ještěd se v pondělí zastaví na dva týdny. „Čeká ji pravidelná podzimní revize, která potrvá až do pátku 14. listopadu," vysvětluje mluvčí ČD Radka Pistoriusová.

Zoo bude zítra večer ve znamení strašidel

Liberec - Strašidelnou prohlídku chystá na páteční večer liberecká zoo. Startuje v 17.30, přijít ale lze i dříve, pokladny budou otevřené.

Liberečtí strážníci se učí, jak se domluvit s neslyšícími

Liberec - Jsou první v republice, kteří se učí znakový jazyk. Když se kurz osvědčí, bude nabídnut i dalším.

Pozvánky na víkend

Liberecko - Beseda se starostou, horolezení, úklid Jizerek a další akce jsou připravené na tento víkend. Stačí si jen vybrat.

Volte nás! Vyzývají politici z reklamních ploch i po volbách

Liberec - Dva týdny po komunálních volbách zůstávají v ulicích Liberce bilboardy i plachty, na kterých se prezentují politické strany.

Halloween: Přineste dýni a rozsviťte Lázně

Liberec - Desítky vydlabaných dýní s hořící svíčkou mohou už tento víkend rozzářit novou budovu Oblastní galerie Lázně v Liberci. V sobotu 25. října od 13.00 do 16.30 se tu koná tvořivá dílna pro rodiče s dětmi.

Města Frýdlantska mají koalice většinou složené

Frýdlantsko - Na radnicích měst Frýdlantského výběžku je většinou jasno, kdo bude vládnout. Výjimkou jsou Hejnice, kde o post starosty stojí dvě strany.

Na tragickou událost ve Žďáru reagují i školy v Liberci. Rodiče nesmí do šaten

Liberec - Tragédie v obchodní škole ve Žďáru nad Sázavou, při které minulý týden psychicky narušená žena napadla nožem několik studentů a jednoho z nich zabila, má dohru.

V zoo se rodí mláďata i na podzim

Liberec - Mláďata se v liberecké zoologické zahradě rodí i na podzim

Dubáci získali hospodu Pod Lipami

Český Dub - Úspěch slaví na Českodubsku spolek Dubáci. Po dlouhém vyjednávání se jeho členům podařilo koupit objekt bývalé roubené hospody Pod Lipami v Hořením Trávníčku. Sen hrstky nadšenců o tom, že tam vznikne muzeum lidové kultury Českodubska a důstojné místo pro setkávání, se tak začíná měnit v realitu.

Pakt zaměstnanosti Libereckého kraje podepsala i Technická univerzita

Liberec - Šestého významného partnera má od tohoto týdne Pakt zaměstnanosti Libereckého kraje. Stala se jím Technická univerzita v Liberci, za kterou pakt podepsal rektor Zdeněk Kůs.

Pozvánky na víkend. Nenechte si ujít například zabijačkové hody

Liberecko - Nemusíte sedět doma, organizátoři připravili na víkend zajímavé akce. Ve hře je discotramvaj, zabijačkové hody, turistika, společenské tance nebo Dívčí válka.

Nanovlákna pomůžou lidem s akné. Kosmetický přípravek představil Oldřich Jirsák

Praha/Liberec - Ve světové premiéře byl včera v Praze představen jeden z praktických výstupů české vědy s libereckou stopou nanovlákenná finální aplikace pro péči o pleť s akné. Produkt mimo jiné představil i profesor Technické univerzity v Liberci a vynálezce technologie pro hromadnou výrobu nanovláken Nanospider Oldřich Jirsák.

Do arény míří studenti i dospělí, hledající práci

Liberec - /GALERIE/ Dva různé světy se od včerejška potkávají na jediném veletrhu v Tipsport areně v Liberci. Jde o veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí Educa Myjob Liberec, kam míří po stovkách žáci posledních ročníků základních škol a vedle nich i lidé dospělí, hledající práci. Každý si tu najde to svoje.

Výtah je nedocenitelnou pomocí

Hodkovice nad Mohelkou - Klientům domova pro mentálně postižené ulehčí život. Dostali ho v rámci rekonstrukce budovy.

Socha tanečnice Josephine Baker zmizela. Proč už nezdobí prostor před radnicí?

Liberec – Ani ne dva dny vydržela před libereckou radnicí unikátní socha legendární tanečnice Josephine Baker. V pátek minulý týden vystřídala na pár měsíců oblíbené sousoší koček. Teď už ale místo zeje prázdnotou. Nikdo ji ale neukradl ani úmyslně nezničil. Socha se stala v sobotu večer omylem obětí vášnivého fanouška.

Liberecká nemocnice koupí trenažér, který umožní operace „nanečisto"

Liberec - Revoluční novinku v oblasti výuky laparoskopických operací se chystá koupit Krajská nemocnice v Liberci. Pořídit chce v nejbližších týdnech speciální výcvikový trenažér pro laparoskopické chirurgické operace.

Varšava se klube do krásy. I když pomalu

Liberec - Legendární kino Varšava ve Frýdlantské ulici v Liberci o víkendu na chvíli znovu ožilo. V sobotu krátce po poledni v něm začal devátý ročník Festivalu amatérských filmů Liberec.

Na Sychrově byla v hlavní roli jablka

Sychrov - /GALERIE/ Výjimečně pohodové Slavnosti jablka tam navštívily stovky lidí. Program pro celé rodiny skutečně bavil.

Zámek v Liberci otevřel brány

Liberec - O víkendu si mohli lidé po roce znovu prohlédnout část interiéru libereckého zámku. Měl by být města, myslí si.

Zprávy televize Prima „půjdou" i v neděli z náměstí v Liberci

Liberec – Nevšední zážitek měli v sobotu lidé, kteří v odpoledních hodinách vyrazili na Benešovo náměstí v Liberci. Zakotvil tam totiž kamion televize Prima, ze kterého moderátorská dvojice Gabriela Kratochvílová a Roman Šebrle večer také hlásili v přímém přenosu zprávy.

Nemocnice připravuje nový centrální příjem. Otevřít ho chce v únoru 2015

Liberec - Pro pacienty poměrně zásadní novinku chystá na začátek příštího roku Krajská nemocnice v Liberci. Pacienty ve vážném zdravotním stavu budou nově sanitky svážet jen na dvě místa v nemocnici. 

Bohatá nabídka kulturních tipů na víkend

Liberecký kraj - Liberecký zámek, Slavnost jablka na Sychrově, amatérské filmy ve Varšavě a další zajímavé akce se konají tento víkend. Podívejte se.

Na „Husovce" otevřeli první digitální třídu

Liberec - Každé dítě v ní má tablet, mazací tabuli nahradila dotyková obrazovka. To vše díky projektu Škola dotykem.

Chci ukázat fotky z Liberce i těm, kdo o Instagramu nic netuší

Liberec - Jakub Dušánek rozjel projekt, který vybírá z obrázkové sociální sítě Instagram nejlepší fotky z Liberce.

V centru Liberce se po roce hrály pIšQworky

Liberec – Tradiční piškvorkové obrazce složené z křížků a kroužků se včera objevily na několika místech v centru Liberce.

Video o Frýdlantu boduje

Frýdlant - /VIDEO/ Velký úspěch sklízí ve Frýdlantu video, které o městě vznikalo dlouhé měsíce. Beze slov ukazuje, co všechno nabízí. „Není to video, které by mělo primárně podpořit cestovní ruch u nás. Záměr byl jiný.

Plzákovo zatloukat se dnes mění na mazat, mazat, mazat

Liberec - Psycholog Petr Šmolka radí párům přes 40 let. Poslední léta podle něj přibývá hlavně odhalených nevěr.

Akademický rok začal v Liberci

Liberec - Poprvé v historii byl na liberecké Technické univerzitě zahájen akademický školní rok. Univerzita na tuto významnou událost čekala roky, až dosud totiž nebylo kde slavnostní zahájení uskutečnit.

Škody po povodních se dají řešit i vlastními silami s minimem peněz

Osečná - Že i svépomocí lze mnohého dosáhnout, a to i v odstraňování škod po povodních, ukázala teď Osečná. Letos město i obce v její působnosti opět zasáhly vydatné přívalové deště a způsobily problémy v různých lokalitách. Na nákladné opravy ale nebyly peníze a tak město využilo k práci vlastní síly.

Kulisou historicky prvního festivalu vína v Liberci se stal Liebiegův palác

Liberec - Vůbec první festival vína zažil o víkendu Liberec. Vinařský svátek zařídila v krajském městě společnost Decanté, provozující v Liberci velkoobchod moravským a zahraničním vínem.

Buddhistickou stavbu zvanou stúpa najdete nově v Liberci

Liberec - Po pěti letech buddhisté v Liberci dokončili a vysvětili stavbu zvanou stúpa. Skrývá mnohé.

Cena mě těší, ale stejně skončím „na pracáku"

Habartice (Frýdlantsko) - V soutěži Svazu měst a obcí ČR byl vyhlášen nejlepším starostou Libereckého kraje za roky 2010 až 2014. František Kryšpín v čele Habartic už ale stojí od roku 1991.

Nad Turnovem se objevila vzácná „obrácená duha“

Turnov - Zvláštní jevy mohli minulý týden pozorovat na nebi lidé 
v Turnově. Na dvou místech na ně z oblohy shlížely prapodivné duhy.

Kapli smíření navrhl pro Liberec David Vávra

Liberec - Zapojil se do projektu liberecké společnosti Archa 13, která chce u letiště vybudovat památník na lágr vojenských zajatců z první války

Restaurace Radniční sklípek ožije už v listopadu. Vařit v ní bude nemocnice

Liberec - Už za zhruba dva měsíce si budete moci dojít na jídlo nebo pivo do místa, které k Liberci neodmyslitelně patří od roku 1893, do Radničního sklípku.

V Liberci vzniká nová soutěž pro mladé tvůrce oděvů

Liberec - /GALERIE/ Má se stát důstojným nástupcem soutěže Mladý módní tvůrce ze 70. a 80. let, kterou prošla řada návrhářů včetně Blanky Matragi.

2 VIDEA: Do zoo od zítřka jinudy!

Liberec - Do liberecké zoologické zahrady se bude od zítřka nově vcházet z konečné tramvaje v Lidových sadech.

Frýdlantsko. Další krok k bezpečí

Frýdlantsko - Frýdlantsko se po instalaci srážkoměrů a hladinoměrů posouvá v boji s velkou vodou dál. Připraví plán, jak se ještě lépe bránit.

Liberecký Rytmus slaví desetiletí. I výstavou

Liberecký kraj - Společnost, která hledá práci převážně lidem s mentálním postižením, se prezentuje na fotkách jabloneckého fotografa Tomáše Tesaře.

Nechtějí je! Psy svážou a odvezou za hranice

Frýdlantsko - Na Frýdlantsku přibývá počet psů, které u silnice „vykopli" řidiči polských aut. V lepším případě.

Díky Jamparádě mají v Kunraticích úřad nasladko

Kunratice - Už druhým rokem si na obecním úřadu v Kunraticích přes léto a na podzim mohou úředníci nechat jen zdát o tom, že si do obecní ledničky dají mléko do kávy nebo oběd. Mají ji totiž beznadějně plnou.

Nejkrásnější strom minulého roku bral odměnu

Víska/Višňová  - V anketě vyhrál odborné ošetření i úpravu okolí. Na první část výhry došlo včera, kdy v jeho koruně úřadovali několik hodin arboristé.

Vznikne ferrata na Frýdlantském cimbuří?

Jizerské hory -  Hodně napoví posouzení odborníků na její vliv na přírodu. Vzniká právě teď.

Lemberk dnes láká na noční prohlídku za svitu svíček

Jablonné v Podještědí - Jen jednou za několik let mají návštěvníci na státním zámku Lemberk u Jablonného v Podještědí šanci zažít noční prohlídky s živými obrazy. Po dvou letech dostávají tuto možnost právě dnes večer. „Prohlídky začínají v sedm hodin večer a končí úderem desáté," upřesňuje kastelánka Lemberku Renata Černá.

Mezi Raspenavou a Bílým Potokem nejezdí vlak

Raspenava - Na trati Raspenava - Bílý Potok pod Smrkem právě probíhá třídenní nepřetržitá výluka. Vlaky nebudou jezdit do nedělní půl šesté večerní v úseku Raspenava Luh pod Smrkem kvůli opravě železničního přejezdu.

Liberecký Interspar se v Albert změní až příští rok. Zaměstnanci mohou zůstat

Liberec - Kdy se Interspar v liberecké Budyšínské ulici u plaveckého bazénu změní na Albert? Otázka, kterou si kladou nejen tamní zaměstnanci, ale i nakupující veřejnost od doby, kdy médii proběhla zpráva o prodeji Sparu a Intersparu společnosti Ahold. Podle té by k přeměně Intersparu v Liberci na supermarket Albert mělo dojít až v příštím roce.

Libercem chodí světlušky. S kasičkou

Liberec – Dobrovolníci budou až do pátku vybírat v ulicích peníze pro sbírku Světluška na pomoc nevidomým a slabozrakým.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT