VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN ŠIROKÝ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Přijít znamená lidsky podořit svou účastí

Poznámka Jana Širokého o dobré víře, síle, ale i slabosti, která v nenávisti ublíží.

Rozhovor se Zuzanou Polákovou

Když si vzpomenu na dobu po požáru, nelze si nevybavit Vaši viditelnou zoufalost. Dnes už máte na tváři úsměv. Jaké jsou tedy výsledky uplynuléhoroku?

Ani po roce spor nekončí

Následky požáru vKřižanech jsou stále předmětem sporu onáhradu škody za jednoho uhořelého koně. Majitel uhořelého koně chce peníze, chovatelka zKřižan další plněníodmítá.

Světový pohár údajně ohrožují ekologičtí aktivisté

Liberec - Možné narušení pořádání Světového poháru ze strany ekologických aktivistů se obává organizační výbor MS Liberec 2009.Deníku tuto informaci potvrdil tiskový mluvčí MS Liberec 2009Zdeněk Soudný.

Kateřina Neumannová kandiduje na cenu Ropáka

Liberec, Brno/ Odvážení sněhu, to je již podruhé důvod, pro který se Kateřina Neumannová dostala mezi nominované lidi na ocenění Ropáka roku. Organizace Děti země přesuny sněhu kvůli závodům považuje za absurdní praktiku. „Lyžaři by měli jezdit za sněhem, nikoliv sníh za lyžaři,“ říká Miroslav Patrik zBrněnské pobočky Dětí země, která nominace shromažďuje.

Omyl nebo záměrně upravená reportáž?

Za posledních 14 dní odvysílala televize Prima a její dodavatelská televize Genus dvě reportáže o domovu pro koně v Křižanech. Proč je však realita jiná?

Kam se poděl milion z účtu

Křižany/ Jak vlastně vypadá dnes koňský domov důchodců a co je tam nového? To jsou otázky, které zajímají snad každého člověka, kterého se dotkla tragédie, ke které došlo před rokem, kdy shořela stáj a v ní uhořelo několik koní.

Kdo zabil šest koní, šetří policie

Možná závist, možná nenávist, možná samovolné řízení osudu. V Křižanech náhle zemřelo šest koní. Možného pachatele hledá policie ČR

SOS vyzvala k zastavení těžby sněhu

Liberec/ Proti vytěžování sněhu z Jizerských hor a jeho odvozu do libereckého lyžařského areálu Vesec vystoupila místně významná politická strana – Strana pro otevřenou společnost.

Organizátoři poháru porušili zákon

Podle ochránců přírody shrnovala rolba sníh z louky, která je v ochranném pásmu a navíc je součástí evropského ochranného programu Natura 2000. Pokud se obvinění prokáže, hrozí pachateli přestupku pokuta až do dvou milionů korun.

Odbory zastavily jednání o mzdě

Liberec/ Velký zvrat v situaci kolektivních smluv přichystala výše inflace za měsíc leden, kterou vyhlásil Český statistický úřad (ČSÚ). Ta dosáhla svého maxima od roku 1996 a vyšplhala se na neuvěřitelných 7,5 procentního bodu.

Světový pohár ve Vesci bude

Liberec/ Kateřina Neumannová před krátkou chvílí informovala představitele mezinárodní lyžařské organizace FIS Jürga Capola oaktuálním stavu získaných povolení kdovozu sněhu zJizerských hor.

ONLINE Show - Zahájení Světového poháru 2008

PRÁVĚ TEĎ PROBÍHÁ SHOW, kterou organizační výbor MS Liberec 2009 zahajuje v předvečer Světové poháry ve skocích na lyžích 2008 v Liberci. Buďte u toho přímo na náměstí E. Beneše nebo sledujte show na stránkách Deníku.

SERIÁL: Z ulice vyráží do života

Liberec/ Co si vlastně klade Deník tímto projektem za cíl? Cílů je hned několik.

Víte, co to je: Vichřice?

Snad každý zná onen lidový aforismus, že někdo mluví do větru. Jevy, jako je právě zmíněný vítr, mají však své názvové stupňování, podle míry své intenzity.

Miminka okresu Liberec 25.01.2008 až 01.02.2008

Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnic v Libereckém kraji vám budeme na našich stránkách přinášet fotky nejmladších obyvatel z celého libereckého okresu a okolí.

Týden očima Jana Širokého

TŘI OBYČEJNÉ OBRUČE, ALE KAŽDÁ ZA PĚT MILIONŮ ||| Pátek se s pátkem sešel a já si říkám, co napsat, abych vás na počátku víkendu aspoň trochu rozesmál. Jedno téma bych měl, dokonce jsem ho napsal i do titulku, ale jen mám trochu strach, abych vás spíše při vaší kávě nerozčílil. Ale jo, zkusím to. Jen musím malinko proházet pořadí dílů Týdne očima, vlastně to bude dnes vůbec vše jinak.

Že by SP 2008 nebyl, jsem si nepřipustila

Když Kateřina Neumannová usedla do čela organizačního výboru, začal jí běžet čas, který dnes odpočítává poslední týden od prvního Světového poháru. Včera odpoledne s konečnou platností padlo rozhodnutí, že Světový pohár ve skocích na lyžích v Liberci bude. Pokud bude přívětivé i počasí, začne v pátek generálka na mistrovství světa a zároveň první velký test organizačního výboru.

FIS právě potvrdila konání Světového poháru

Liberec/ Již ve středu mělo dojít k potvrzení konání Světového poháru ze strany mezinárodní lyžařské organizace FIS. Pro špatné počasí posunuli organizátoři poháru a FIS na dnešek, což byl poslední možný termín.

Silnici přes Ještěd čeká uzavírka

Liberec/ Úplná uzavírka silnice přes Ještěd. S touto dopravní komplikací se budou muset vypořádat všichni řidiči během konání závodů Světového poháru ve skocích na lyžích, které se konají sedmého a osmého února.

Víte co to je: C.K. syndrom?

Abych snad nebyl nařčen z přílišného levičátsví, rozhodl jsem se pro kvíz.

Dlouhých sedmdesát let čekala židovská obec na svého rabína

Liberec - Židovskou synagogu vLiberci vypálili nacisté roku 1938.To byl začátek pogromu, který čekal liberecké Židy a trval nejen přes období druhé světové války, ale také po jejím konci za vlády Komunistické strany Československa. Způvodních třináctiset členů židovské obce vLiberci se dnes odhaduje počet aktivních lidí židovského vyznání na necelých sto. Ačkoliv Židovská obec Liberec spravuje rozsáhlé území od Varnsdorfu až po Jablonec nad Nisou, po celých sedmdesát let neměla svého rabína. Změna přišla tento víkend, kdy vjejím čele stanul rabín Tomáš Kučera, který vpátek po západu slunce zahájil KabalatŠabat.

Proti uranu se postavily stovky lidí

Podještědí/ Na již druhém protestním pochodu se vsobotu vobci Kotel sešly stovky lidí, kteří se nehodlají smířit splánovaným vyhlášením chráněného ložiskového území uranu oněž usiluje státní těžařská společnost Diamo vPodještědí.

Týden očima Jana Širokého

Ač to tak na první pohled nevypadá, je tento týden pro mě krásným časem. Mám dovolenou. Pravda, najít v tomto týdnu snad jediné vydání novin, kde by nebyl alespoň jeden můj článek, je asi nemožné, ale na druhou stranu, někdy si člověk od toho dovolenkového odpočívání musí odpočinout a jak jinak, než psaním…

Z milionové loupeže se stává krádež

Turnovsko/ Kriminalisté obvinili prvního podezřelého vpřípadě zmizelých milionů zvozu bezpečnostní agentury Fenix Security. „Vyšetřovatel obvinil ztrestného činu krádeže jednoho zmužů, kteří tvořili osádku vozidla bezpečnostní agentury,“ uvedla mluvčí východočeské policie Iva Marková.

Knížák přednášel v Liberci

Ředitel Národní galerie v Praze Milan Knížák včera zavítal do Liberce.

Podještědští zvou na zítřejší protestní pochod

Liberec - Nesedět s rukama v klíně, ale říct důrazné ne! To je podle organizátorů důvod, proč se zítra v deset hodin dopoledne sejdou lidé z celého Liberecka a Podještědí již k druhému protestnímu pochodu.

Miminka okresu Liberec 04.01.2008 - 10.01.2008

Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnic v Libereckém kraji vám budeme na našich stránkách přinášet fotky nejmladších obyvatel z celého libereckého okresu a okolí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT