VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN ŠIROKÝ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V pátek budou lidé demonstrovat proti uranu

Liberec - Lidé, kteří nechtějí uranové doly v kraji Karolíny Světlé se sejdou v pátek 11. dubna v 9.30 hodin Na rybníčku před bývalou bankou IPB. Zítřejší demonstraci svolal Josef Jadrný z Janova Dolu.

Nešlapejte na broučky, když střílíte lidi

Liberec - Čemu bych se mohl věnovat jinému, než Ministerstvu životního prostředí. Přesněji pak jeho hlavě, ochránci přírody a bojovníku za nedotknutelnost krajiny, panu ministrovi Martinu Bursíkovi.

Novopečený obyvatel Libereckého kraje Fero Fenič zahájí 13. ročník Febiofestu

Liberec - Ve světě českého filmu není nikdo, kdo by neznal Fero Feniče, který je otcem neméně známého filmového festivalu Febiofest. A právě Fero Fenič přijede dnes zahájit putování Febiofestu po celé republice. Narozdíl od jiných let, kdy přijížděl do Liberce z Prahy, letos jede Fero Fenič domů – do Libereckého kraje. Jak včera prozradil Deníku, právě Liberecký kraj je místo, kam se rozhodl přestěhovat.

Protesty proti uranu zaplní rybníček

Liberec - Nesouhlasíte stěžbou uranu vPodještědí? Tak přijďte říct nahlas své ne. Zhruba takto se dá shrnout výzva lidí z Podještědí, kteří svolávají na pátek demonstraci do Liberce přímo před místní zastoupení Ministerstva životního prostředí.

HLASUJTE V ANKETĚ: Kittner nebo Drda?

Liberec - Předvolební čas se vyznačuje přemírou tiskových konferencí, nekonkrétních prohlášení a usměvavých politiků. Po včerejší tiskové konferenci však mnoha členům ODS zamrzl smích na rtech. Jako jeden z již pojmenovaných cílů si dali Starostové pro Liberecký kraj zastavení projektu Centra vzdělanosti Libereckého kraje.

Běžné předvolební sliby, ale i nové myšlenky

Liberec - Starostové pro Liberecký kraj chtějí být alternativou k zavedeným stranám. Předvolební čas se vyznačuje přemírou tiskových konferencí, nekonkrétních prohlášení a usměvavých politiků. Po včerejší tiskové konferenci však mnoha členům ODS zamrzl smích na rtech.

BLOG: Vláda razantně skoncovala s důvěrou

Topolánek ukázal gesto národu: Jste jedničky! Ve stejném duchu, jako se odehrává celé vládnutí Mirka Gulochlapa Topolánka, pokračují vládní rozhodnutí i nadále. Náš nebohý sociálně zanedbaný ministr, jenž má přinést konečné řešení místního rozvoje, se vrací zpět do svého křesla. Ano, sv. Jiří Čunek opět vystupuje na svůj ministerský piedestal, ze kterého byl před několika měsíci hanebně svržen.

Komu patřila pokácená lípa, nikdo neřeší

Liberec - Obyvatelé panelového domu v ulici Na Bídě se o Velkém pátku nestačili divit. Na jejich pozemku, který mají ve společném vlastnictví, zastavila dodávka se třemi dělníky, kteří přijeli pokácet vzrostlou lípu.

Hrozba se vrací: Ministr se obcí nezastal

Podještědí/ Velkou radost z počátku víkendu vystřídal pondělní šok. Ministr životního prostředí Martin Bursík se obcí z Podještědí nezastal, jak si původně z jeho dopisu lidé z Podještědí vykládali. Realita je dokonce zcela opačná. Řízení o vyhlášení Chráněného ložiskového území stále pokračuje a podle ministrova rozhodnutí nemají obce možnost se bránit.

Podještědí: Radosti i obavy

Český Dub/ Stejně jako Don Quijote de la Mancha se musel po řadu měsíců cítit místostarosta Českého Dubu Martin Bobek, který ze všech míst vždy slyšel stejnou odpověď: „Chráněné ložiskové území v Kotli vyhlásíme, ať se vám to líbí, nebo ne. Vy nemáte právo nám do toho mluvit.“

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT