VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN ŠIROKÝ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Firma ohrozila archeologické naleziště

Liberec - Doslova ignorancí byl postup Technických služeb města Liberce (TSML), které se včera rozhodly, že začnou opravovat dlažbu v Kostelní ulici.

Ministr: Krajské ředitelství policie v Liberci bude

Liberec - Na zhruba tři sta milionů korun přijde nové budova krajského ředitelství Policie ČR Libereckého kraje. S informací přijel do Liberce ministr vnitra Ivan Langer.

Preciosa oznámila další hromadné propouštění

Liberecký kraj - Letos již podruhé oznámila sklářská společnost Preciosa hromadné propouštění svých zaměstnanců. Výpověď nyní dostane celkem 125lidí. Už během ledna opustilo společnost 262 zaměstnanců. Jedná se předně o zaměstnance pracující v dělnických profesích.

TÉMA DNE: Místo vykopávek stojí plechová hala

Liberec - Jak vypadá praktické soužití mezi archeologií a dnešní dobou. Právě toho je ukázkou oblast vzácných nalezišť v oblasti Příšovic na Liberecku.

Zamyšlení s komentátorem

Liberec - Do Liberce přijel jeden z nejvýznamnějších komentátorů dnešní doby Ivan Hoffman. Byl zde diskutovat se svými čtenáři i posluchači v knihkupectví u Fryče. Celkem hodně se zde rozebíral jeho odchod z vln Českého rozhlasu 1 Radiožurnál.

Technoparty u Albrechtic bude řešit úřad

Albrechtice - Správním řízením a policejním dohledem nad celou akcí skončila technoparty v Albrecticích na Frýdlantsku. Jak Deníku potvrdila vedoucí odboru životního prostředí libereckého magistrátu Ivana Řimnáčová, organizátor této technopárty se bude muset zodpovídat před úřady.

Průlom! Necelá polovina Čechů pracuje

Liberec - Za posledních téměř jedenáct let je v Česku nejnižší nezaměstnanost, a to 4,7 procenta. Liberecký kraj je s 5 procenty na desátém místě ze čtrnácti.

O post ředitele strážníků se uchází deset kandidátů

Liberec - Deset kandidátů se v Liberci utká o post ředitele městské policie. Jednoho po druhém si je teď bude prověřovat odborná komise, která si každého z nich pozve na osobní pohovor.

KDU-ČSL vsadila na koalici a zdravotnictví

Liberecký kraj - Křesťanská demokratická strana razí do krajských voleb společně s další menší stranou – SNK ED. V čele této sdružené kandidátky je jablonecký primář chirurgie Michael Vraný (KDU–ČSL).

Chátrající Lidové sady dostanou finanční injekci

Liberec - Lidové sady dostanou první finanční „injekci“, která má pomoci zvrátit jejich neutěšený stav. Deníku to sdělil ředitel Lidových sadů Petr Vostřák.

VIDEO: Drábové a kati úřadovali před radnicí

Liberec - Potrénovat se přišli drábové a kati již v úterý odpoledne na náměstí před historickou radnicí. Zinscenované upalování čarodějnic zhlédly stovky diváků.

Chráněné ložiskové území uranu Kotel je realitou

Liberec - Měsíce odporu, stížnosti k rukám ministra Bursíka, rozklad proti rozhodnutí úředníků. Vše bylo marné. Ministerstvo chráněné ložiskové území navzdory obcím i občanům vyhlásilo.

Ivan Hoffman: Radio Station je bible managerů vysílání rádia

Liberec - Hlavně okolo Českého rozhlasu 1 Radiožurnál, okolo nečekaného zrušení ranního pořadu poznámky Ivana Hoffmana, o reformě českého rozhlasu v podání mnohačetné „amputační“ politiky Barbory Tachecí, ale také o rozdílech mezi rozhlasovou tvorbou a tvorbou pro noviny se točily otázky diskutérů, kteří včera přišli na povídání s komentátorem Ivanem Hoffmanem.

S úsměvem do nového týdne. Úsměv, ne křeč

TÝDEN OČIMA JANA ŠIROKÉHO - Z osobních důvodů byl tento týden pro mě velmi vysilující. Takže už mi nezbyly síly na nic vážného. Berme život stejně, jako on bere nás. S dávkou apatie lhostejní.

Ivan Hoffman: Žijeme v chladné době

Liberec - Je mnoho novinářů, kteří by si přáli mít dar jako on. Hraje si se slůvky, tu něžně, tu drsně, ale snad každé z nich má nějaký cíl, který je všem těm poletujícím souhláskám a samohláskám společný. Řeč je o Ivanu Hoffmanovi, bývalém komentátorovi společenského dění na stanici Český rozhlas 1 Radiožurnál. Dnes od 18. hodin ho můžete vidět i slyšet v libereckém Fryčově knihkupectví, kde představí svoji novou knihu.

Na opravu pavlovického mostu padne 70 milionů

Liberec - Havarijní stav pavlovického mostu začne město řešit již tento rok. Nákladná akce zřejmě nebude pokryta z žádné dotace. Město tak v nejbližších třech letech zaplatí 70 milionů korun.

Sdružení chce v Libereckém kraji hospic

Liberec - Zdravotníci vytvořili občanské sdružení, které chce lobbovat za vznik hospicu v Libereckém kraji. V pátek byli na projev solidarity ke svým spoluobčanům darovat krev.

Zastupitelé odsouhlasili vstup města do KNL, a.s.

Liberec - Zastupitelstvo města Liberce na svém zasedání odsouhlasilo majetkový vstup města Liberce do Krajské nemocnice Liberec akciové společnosti.

Vždy je důvod, proč jít znova nahoru

Liberec - Do Liberce se před časem přistěhoval David Paták se svou přítelkyní. Na tom samo o sobě by nebylo nic zajímavého. Jenže Liberec pro ně znamenal nový start po letité dráze drog a squattů.

TÉMA DNE: V Liberci nedostatek přísedících není

Liberec - Přísedící jsou dva soudci, dříve nazývaní soudci z lidu, kteří se přímo podílejí na rozhodování soudu. V mnoha okresech narážejí na problém s jejich nedostatkem. O Liberci se to však přímo říct nedá.

Přenašeč tyfu se objevil v Liberci

Liberec - Liberec je jediné město vČesku, kde se v loňském roce objevila nákaza rickettsií. Tato zvláštní bakterie, kterou přenášejí roztoči parazitující na holubech, je původcem horečnatých onemocnění.

Zastupitelstvo projedná privatizaci, půjčku a třicet parkovacích míst

Liberec - Ve čtvrtek 24. dubna od 15 hodin zasedá zastupitelstvo města Liberce. Letmý pohled do jeho programu nasvědčuje, že bude skutečně nabité miliony. S nimi pak většinou přicházejí také emoce.

Chtějí zastavit lichvu

Liberec - Úroky šedesát, ale třeba i dvě stě či tři sta procent. Lichva? Nikoliv, legální a seriózní podnikání. Člověk v tísni chce zastavit novodobé lichváře, kteří těží skrze exekuce dávek i ze státních peněz.

Lidové sady uvítají dárce krve s plaketou

Liberec - Jako první, kdo realizoval svůj příslib podpory programu bezplatného dárcovství krve, jsou Lidové sady. Držitelé Plakety Dr. Jánského mají od května ve stánku kultury řadu výhod.

Klinika nabízí za spermie deset tisíc

Liberecký kraj - Také krajské město pod Ještědem se zařadilo mezi místa, kde působí klinika asistované reprodukce. O tom, že se nejedná o okrajovou záležitost, vypovídá smutná statistika. Podle údajů, které sdělili lékaři kliniky asistované reprodukce, se problém neplodnosti týká přibližně patnácti procent všech párů v rámci EU.

Svoboda je prioritní hodnotou člověka

TÝDEN OČIMA JANA ŠIROKÉHO - Tento týden se stalo něco výjimečného, čemu jsem se rozhodl věnovat. Pro mnoho lidí ta informace neměla hodnotu, ale já osobně ji považuji za zcela zásadní.

Mají poplatky na pohotovosti smysl?

Liberec - Jedním z faktorů, který stojí za plnou čekárnou zubní pohotovosti, je podle primáře liberecké čelistní chirurgie obyčejná lidská bezohlednost.

Regulační poplatky bych razantně rozšířil

Politiky ODS chválené regulační poplatky jsou podle mého názoru velice polovičaté. Má-li stát pod vedením ODS & spol. touhu něco regulovat, měl by tedy tuto regulaci provádět smysluplně. Cílem regulace je ztížit podmínku služby využívané nadbytečně a motivovat v místech, kde je tomu opačně.

VIDEO: Zlodějky svou drzostí šokovaly

Sobotka/ Drzost zlodějů pomalu ztrácí jakékoliv limity. Důkazem toho je videozáznam, který policie obdržela ze samoobsluhy v obci Sobotka na Jičínsku. Průmyslová kamera v místním obchodě zachytila dvě zlodějky v akci. To, co kamera zachytila, nemá daleko k záběrům zahraničních televizí, když vysílají zpravodajství o rabování během občanských nepokojů.

Přibude dalších 25 míst pro předškoláky

Liberec - Město Liberec pokračuje v trendu rozšiřování sítě mateřských škol. Pravděpodobně za tři měsíce vyroste během prázdnin nové patro v mateřské škole Pohádka ve Strakonické ulici.

S vybudováním tramvaje má městu pomoct úvěr ze soukromé sféry

Liberec - Město Liberec se rozhodlo nepříliš tradičním způsobem pojistit situaci, že neuspěje v žádosti o dotaci na vybudování nové tramvajové tratě do Rochlice.

Sesuv svahu bude stát město 14 milionů korun navíc

Liberec - Sesuv půdy v dopadišti skokanských můstků na Ještědu bude stát město čtrnáct milionů a tři sta tisíc korun. To je podle odhadů konečná cena.

Drda: Nechtěl jsem už poslouchat nářky lidí

Liberec - Jak se dívá bývalý primátor Liberce Jiří Drda na dnešní dění pod Ještědem a co chce dokázat v krajské samosprávě prozradil Deníku v on-line rozhovoru.

Na soud se kvůli kácení obracet nebudou

Liberec - Společenství vlastníků z ulice Na Bídě se může svých práv domáhat u občanskoprávního soudu. Z hlediska Magistrátu města Liberce nedošlo k pochybení.

Ne všichni jsou v Liberci slepí

Liberec - Tentokrát to byl vskutku činorodý týden. Některé věci ve mně zanechaly stopu zklamání, některé mi však daly opět naději. Takže jaký byl Týden očima Jana Širokého?

Liberecká nemocnice chce mít vlastní školku

Liberec/ Vlastní mateřskou školu si chce otevřít Krajská nemocnice v Liberci. Důvodů je podle generálního ředitele nemocnice Luďka Nečesaného hned několik.

Výkupu plasmy se nemocnice nebojí

Již za několik měsíců začne v Liberci působit farmaceutická firma, která se specializuje na výkup krevní plasmy a její další prodej. Liberec občanům věří.

Úředníky protest neoblomil

V pátek se v Liberci konalo rozhodující jednání, které bylo závěrečným krokem k vyhlášení chráněného ložiskového území. Ve stejné době probíhala v centru města demonstrace lidí, kteří se brání.

V Liberci bude Babybox

Liberec/ První Babybox vLibereckém kraji by měl vzniknout vKrajské nemocnici Liberec již vdruhé polovině letošního roku. Deníku to potvrdil generální ředitel nemocnice Luděk Nečesaný. „Ve spolupráci sobčanským sdružením Babybox pro odložené děti chceme babybox vLiberci zprovoznit přibližně na koncem léta či na podzim tohoto roku,“ uvedl generální ředitel liberecké nemocnice.

Bývalý primátor Liberce Jiří Drda ON-LINE se čtenáři Deníku

Liberec - Volby do krajského zastupitelstva se pomalu blíží a jednotlivé strany zahájily svou volební kampaň. Pod jednotnou kandidátkou míří do voleb politické sdružení starostů. Právě toto uskupení se v posledních dnech postaralo o velký rozruch na politické scéně, když oznámilo, že Liberec bude na předních místech kandidátky reprezentovat první porevoluční primátor města Liberce a jeden z prakticky zakládajících členů ODS v Liberci Jiří Drda.

V pátek budou lidé demonstrovat proti uranu

Liberec - Lidé, kteří nechtějí uranové doly v kraji Karolíny Světlé se sejdou v pátek 11. dubna v 9.30 hodin Na rybníčku před bývalou bankou IPB. Zítřejší demonstraci svolal Josef Jadrný z Janova Dolu.

Nešlapejte na broučky, když střílíte lidi

Liberec - Čemu bych se mohl věnovat jinému, než Ministerstvu životního prostředí. Přesněji pak jeho hlavě, ochránci přírody a bojovníku za nedotknutelnost krajiny, panu ministrovi Martinu Bursíkovi.

Novopečený obyvatel Libereckého kraje Fero Fenič zahájí 13. ročník Febiofestu

Liberec - Ve světě českého filmu není nikdo, kdo by neznal Fero Feniče, který je otcem neméně známého filmového festivalu Febiofest. A právě Fero Fenič přijede dnes zahájit putování Febiofestu po celé republice. Narozdíl od jiných let, kdy přijížděl do Liberce z Prahy, letos jede Fero Fenič domů – do Libereckého kraje. Jak včera prozradil Deníku, právě Liberecký kraj je místo, kam se rozhodl přestěhovat.

Protesty proti uranu zaplní rybníček

Liberec - Nesouhlasíte stěžbou uranu vPodještědí? Tak přijďte říct nahlas své ne. Zhruba takto se dá shrnout výzva lidí z Podještědí, kteří svolávají na pátek demonstraci do Liberce přímo před místní zastoupení Ministerstva životního prostředí.

HLASUJTE V ANKETĚ: Kittner nebo Drda?

Liberec - Předvolební čas se vyznačuje přemírou tiskových konferencí, nekonkrétních prohlášení a usměvavých politiků. Po včerejší tiskové konferenci však mnoha členům ODS zamrzl smích na rtech. Jako jeden z již pojmenovaných cílů si dali Starostové pro Liberecký kraj zastavení projektu Centra vzdělanosti Libereckého kraje.

Běžné předvolební sliby, ale i nové myšlenky

Liberec - Starostové pro Liberecký kraj chtějí být alternativou k zavedeným stranám. Předvolební čas se vyznačuje přemírou tiskových konferencí, nekonkrétních prohlášení a usměvavých politiků. Po včerejší tiskové konferenci však mnoha členům ODS zamrzl smích na rtech.

BLOG: Vláda razantně skoncovala s důvěrou

Topolánek ukázal gesto národu: Jste jedničky! Ve stejném duchu, jako se odehrává celé vládnutí Mirka Gulochlapa Topolánka, pokračují vládní rozhodnutí i nadále. Náš nebohý sociálně zanedbaný ministr, jenž má přinést konečné řešení místního rozvoje, se vrací zpět do svého křesla. Ano, sv. Jiří Čunek opět vystupuje na svůj ministerský piedestal, ze kterého byl před několika měsíci hanebně svržen.

Komu patřila pokácená lípa, nikdo neřeší

Liberec - Obyvatelé panelového domu v ulici Na Bídě se o Velkém pátku nestačili divit. Na jejich pozemku, který mají ve společném vlastnictví, zastavila dodávka se třemi dělníky, kteří přijeli pokácet vzrostlou lípu.

Hrozba se vrací: Ministr se obcí nezastal

Podještědí/ Velkou radost z počátku víkendu vystřídal pondělní šok. Ministr životního prostředí Martin Bursík se obcí z Podještědí nezastal, jak si původně z jeho dopisu lidé z Podještědí vykládali. Realita je dokonce zcela opačná. Řízení o vyhlášení Chráněného ložiskového území stále pokračuje a podle ministrova rozhodnutí nemají obce možnost se bránit.

Podještědí: Radosti i obavy

Český Dub/ Stejně jako Don Quijote de la Mancha se musel po řadu měsíců cítit místostarosta Českého Dubu Martin Bobek, který ze všech míst vždy slyšel stejnou odpověď: „Chráněné ložiskové území v Kotli vyhlásíme, ať se vám to líbí, nebo ne. Vy nemáte právo nám do toho mluvit.“

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT