VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN ŠIROKÝ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

VIDEO: Hospic na Dni s Deníkem zaujal tisíce lidí

Liberec - O Liberečanech se říká, že jsou poměrně chladní. Ve čtvrtek však několik tisíc lidí ukázalo, že tomu tak není.

Přijďte na Den s Deníkem! Tématem je hospic

Liberec - Přijďte dnes v době od 14 do 17 hodin na Soukenné náměstí před Palác Dunaj a podpořte vznik hospice v Libereckém kraji.

Třetí den kongresu FIS ve znamení Česka

Kapské Město, Liberec - Jestliže v Kapském Městě je na chlup stejný čas jako u nás, zpravodajové webových stránek libereckého MS 2009 z kongresu Mezinárodní lyžařské federace hlásí, že je tam chladno, hodně pod 20 stupňů Celsia a skoro sychravo.

Městská policie Liberec má nového ředitele

Liberec - Šéfem libereckých strážníků se stal bývalý zástupce zesnulého ředitele a nynější tajemník města Hrádku nad Nisou Ladislav Krajčík. Nový ředitel nastoupí do své funkce v Liberci za tři měsíce.

Kašpaření pomáhá maminkám zpět do práce

Liberec - Centrum Kašpar uzavírá jeden z projektů, který osvědčil smysl tohoto občanského sdružení, jenž se zaměřuje na pomoc matkám na konci mateřské dovolené s návratem do práce či hledáním nové.

Soukromé mateřské školky mají v Liberci zelenou

Liberec - Jaké jsou podmínky nové dotační politiky voblasti síti mateřských škol, zveřejnil včera náměstek primátora města Liberce Ondřej Červinka.

Místo, kde se život odevzdá smrti do rukou

Liberec - Hospic, to je slovo opředené trochu úzkostným mlčením. Jen málokdo chce mluvit o místě, kam lidé chodí zemřít. Jaké to je doprovázet své nejbližší vstříc smrti?

Denso: Firma roste a přidává

Liberec - Největší zaměstnavatel v regionu ohlásil předpokládané rozšíření výroby. Po jednání s odbory navíc Denso rozhodlo o plošném navýšení mezd. Firma nastolila v regionu naprosto nový styl podnikání.

O novém šéfovi strážníků rozhodne až rada města

Liberec - Všech deset kandidátů se včera ucházelo před výběrovou komisí o doporučení na jmenování do funkce ředitele Městské policie Liberec. Dokonce je mezi nimi jedna žena. Deník o tom po několika hodinovém výběrovém řízení informoval liberecký primátor Jiří Kittner.

TEST DENÍKU: Firmy u pohovorů porušují zákon

Liberec - Pokud si myslíte, že otázky při pracovním pohovoru, které směřují na počet vašich dětí, či jak máte zajištěné jejich hlídání, musíte zodpovědět, opak je pravdou. Od začátku minulého roku platí zákon, který podobné otázky zaměstnavatelům přímo zakazuje.

Na radnici se rozhoduje o řediteli městské policie

Liberec - Kdo usedne do ředitelského křesla a stane v čele libereckých strážníků, řeší dnes na Magistrátu města Liberce výběrová komise. Deníku to sdělil tiskový mluvčí města Martin Korych.

TÉMA DNE: Liberecká víra je nevěřit v nic a nikoho

Liberec - Vlivem historického vývoje pohraničí, přesněji odsunutím původního německého obyvatelstva a příchodem velkého množství po válce bezprizorního obyvatelstva českého a mnohdy polského, došlo také na Liberecku ke zpřetrhání rodového vývoje společnosti.

Na mezinárodní pouť předseda Čunek nepřijel

Hejnice - Na dvě stovky poutníků dorazily v sobotu do Hejnic, kde se konala již tradiční Pouť smíření. Mezi poutníky z Česka, Polska a Německa měl být také představitel KDU–ČSL Jiří Čunek. Ten se ale pro zaneprázdněnost nakonec omluvil.

Historie města na překážku

TÝDEN OČIMA JANA ŠIROKÉHO - Tak jsme uválčili další týden po Liberecku. A co mě tento týden v kotlině ve stínu ještědské rakety zaujalo?

Město podá stížnost na exekutorku

Liberec - Na exekutorku si bude stěžovat Statutární město Liberec ve věci exekuce spojené s objektem starých lázní.

Nová silnice i nový most, to jsou stavební cíle města

Liberec - Další velkou investiční akci oznámilo město Liberec. Do průmyslové zóny ve čtvrti Růžodol má vést zcela nová silnice.

Hygiena kontrolovala téměř 500 stravovacích zařízení

Liberec - Celkem v sedmašedesáti provozovnách společného stravování nalezli hygienici pochybení. To je záver souhrnné správy Krajské hygienické stanice Libereckého kraje.

Hotel Arena je na prodej? Je to možné

Liberec - Hotel Aréna je název, který se zřejmě brzy stane minulostí. Není vyloučena ani varianta přestavby na byty.

Liberecké výstaviště přivítá čtvrtý ročník J festu

Liberec - Po třech letech opět v Liberci Maják rekapituluje své působení tradičním J–festem. V areálu výstaviště bude Andy Hunter, October Light a další.

Zoufalství a humor, to jsou časté pocity soudu

Liberec - Stav respektu k českým soudům trestním je přinejmenším tristní. Situaci naprosto skvěle vystihuje případ z včerejšího rána. Krajský soud Ústí nad Labem na pobočce v Liberci měl projednávat případ padělatelství. Jak však vypadá soud před soudem, během soudu a po soudu?

Firma ohrozila archeologické naleziště

Liberec - Doslova ignorancí byl postup Technických služeb města Liberce (TSML), které se včera rozhodly, že začnou opravovat dlažbu v Kostelní ulici.

Ministr: Krajské ředitelství policie v Liberci bude

Liberec - Na zhruba tři sta milionů korun přijde nové budova krajského ředitelství Policie ČR Libereckého kraje. S informací přijel do Liberce ministr vnitra Ivan Langer.

Preciosa oznámila další hromadné propouštění

Liberecký kraj - Letos již podruhé oznámila sklářská společnost Preciosa hromadné propouštění svých zaměstnanců. Výpověď nyní dostane celkem 125lidí. Už během ledna opustilo společnost 262 zaměstnanců. Jedná se předně o zaměstnance pracující v dělnických profesích.

TÉMA DNE: Místo vykopávek stojí plechová hala

Liberec - Jak vypadá praktické soužití mezi archeologií a dnešní dobou. Právě toho je ukázkou oblast vzácných nalezišť v oblasti Příšovic na Liberecku.

Zamyšlení s komentátorem

Liberec - Do Liberce přijel jeden z nejvýznamnějších komentátorů dnešní doby Ivan Hoffman. Byl zde diskutovat se svými čtenáři i posluchači v knihkupectví u Fryče. Celkem hodně se zde rozebíral jeho odchod z vln Českého rozhlasu 1 Radiožurnál.

Technoparty u Albrechtic bude řešit úřad

Albrechtice - Správním řízením a policejním dohledem nad celou akcí skončila technoparty v Albrecticích na Frýdlantsku. Jak Deníku potvrdila vedoucí odboru životního prostředí libereckého magistrátu Ivana Řimnáčová, organizátor této technopárty se bude muset zodpovídat před úřady.

Průlom! Necelá polovina Čechů pracuje

Liberec - Za posledních téměř jedenáct let je v Česku nejnižší nezaměstnanost, a to 4,7 procenta. Liberecký kraj je s 5 procenty na desátém místě ze čtrnácti.

O post ředitele strážníků se uchází deset kandidátů

Liberec - Deset kandidátů se v Liberci utká o post ředitele městské policie. Jednoho po druhém si je teď bude prověřovat odborná komise, která si každého z nich pozve na osobní pohovor.

KDU-ČSL vsadila na koalici a zdravotnictví

Liberecký kraj - Křesťanská demokratická strana razí do krajských voleb společně s další menší stranou – SNK ED. V čele této sdružené kandidátky je jablonecký primář chirurgie Michael Vraný (KDU–ČSL).

Chátrající Lidové sady dostanou finanční injekci

Liberec - Lidové sady dostanou první finanční „injekci“, která má pomoci zvrátit jejich neutěšený stav. Deníku to sdělil ředitel Lidových sadů Petr Vostřák.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT