VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN ŠIROKÝ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Malý komentář k modré vizi 2020

Předevčírem jsem se skrze chladné světlo a reproduktory obrazovky dozvěděl, že budu pracovat minimálně do 67 let. Bohužel jsem úspěšným pokračovatelem mužské řady rodu širokých, což z důvodů na straně výkonnosti svalu srdečního znamená cca 8-10 let (ne o moc více).

Stovka zemědělců z kraje jela demonstrovat za své přežití

Praha, Liberec – Zhruba stovka zemědělců z Libereckého kraje a čtyři tisíce zemědělců z celé České republiky vyjelo do Prahy s cílem zabránit přijetí rozpočtu, který může znamenat další a z velké části fatální ránu.

Lázně v Libereckém kraji nouzí o hosty netrpí

Liberecký kraj – Čísla z celé republiky poukazují na pokles návštěvníků lázní. „České lázně letos zaznamenávají propad počtu hostů,“ popsal vývoj viceprezident a mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura.

Facebook jako kolbiště krajských politiků

Otevřené názory politiků, jasná diskuze s občany na téma veřejné, takto vypadá nový prostor, který si politici pro své voliče našli.

Většina měst v Libereckém kraji razí cestu internetem

Liberecký kraj – Internet je fenomén, který změnil celý svět a postupně mění život každého z nás. O důležitosti tohoto média celkem velmi dobře vypovídá statistika Českého statistického úřadu.

ČEZ investuje do lidí postižených krizí

ČR, Liberecký kraj – Jakkoliv se v souvislosti s ekonomikou hovoří předně o firmách, kterým hrozí zánik, a ohrožených pracovních místech, v kritické době lze najít i společnosti, které vnímají svou společenskou odpovědnost, a mají dostatečný kapitál, aby jejich pomoc měla smysl.

Následky krize v Libereckém kraji: 10 tisíc nezaměstnaných

Liberecký kraj – Zjednodušeně lze říct, že ekonomickou krizi odstartoval finanční propad na amerických burzách, kdy prakticky zkolaboval trh s hypotéčními listy. V té době většina politiků i ekonomů spíše nepřipouštěla, že by se vzdálený problém mohl zásadně dotknout také České republiky.

Přes veškerou snahu Frýdlantsko prohrává

Liberecký kraj – Frýdlantsko, které je dlouhodobě v Libereckém kraji v čele oblastí s vysokou nezaměstnaností, bylo ekonomickou krizí citelně zasaženo.

Výstava upozorňuje na lidské neštěstí v Gruzii

Hrádek nad Nisou – Snímky, které poskytlo velvyslanectví Gruzie v ČR, pořídil před několika měsíci v uprchlickém táboře liberecký fotograf Šimon Pikous.

Elektronický podpis: Lidé na poště měli smůlu

Liberec /AKTUALIZOVÁNO/ - Při udělování elektronického podpisu neumožňovala Česká pošta části obyvatelstva tento elektronický certifikát získat. Jednalo se o diskriminaci? Podle vedení pošty se nejednalo o diskriminaci, ale chybu ve vnitřní komunikaci. Chyba tak byla po několika letech odstraněna.

Pomoc pro Gruzii se shromažďuje v Liberci

Liberec - Více jak desítku tisíc obvazů, hydrofilního krytí na popáleniny a další zdravotnický materiál přivezla včera dodávka do sídla humanitární organizace Hand for Help v Liberci.

Liberecká Hand for help chce vyjet do Gruzie

Liberec, ČR - Ozbrojený konflikt, který vyústil vlegitimní válečný stav mezi Ruskou federací a Gruzií zdánlivě utichá. Následky této války však teprve nyní ukazují svou děsivou sílu. Podle nepotvrzených informací, které má Gruzinská vláda kdispozici, sto padesát osm tisíc lidí uprchlo před ruskými tanky. Na pomoc vyjíždějí různé humanitární organizace. Jednou ztěch, která intenzivně připravuje svou humanitární misi je také liberecká Hand forHelp.

Opičák: Kousek lesa, který se rozhodl s anglickým klidem ignorovat dobu i lidi

Liberec - Mnoho Liberečanů ani netuší, co je to Opičák. „To jako ten pavilon v zoo?“ zeptal se mě nedávno jeden známý. „Vlastně ano,“ odvětil jsem. Nenašel jsem v sobě chuť vysvětlovat, čím že může být zajímavý onen malý kousek lesa, který se rozhodl s anglickým klidem ignorovat dobu i lidi.

Beránek nad čínským drakem stále nevyhrál

Liberec - Na konci osmnáctého století to byla průkopnická stavba. Dnes svědectví historie mizí pod čínskými draky a rozsáhlou, neony podsvícenou tabulí s výběrem rýžových nudlí s masem různého původu i úpravy.

OBRAZEM: Střecha nad stájí v Křižanech pomalu roste

Křižany - Po měsících čekání začala společnost STA–ZAP pokládat střechu nad stájí v křižanském chovu koní Zuzany Polákové, který slouží zároveň jako zřejmě svým rozsahem největší domov pro koně – důchodce v celé zemi. Zaměstnanci společnosti STA–ZAP přijeli do Křižan ve čtvrtek ráno s panely i jeřábem a hned se pustili do práce.

Hasiči ochránili střed města

Liberec - Do bezprostředního nebezpečí se ve středu dostalo centrum města Liberce. Jak jsme již dříve na stránkách Deníku minulý týden upozornili, jeden z domů v historickém centru města je skutečným rizikem pro okolní budovy a v nich žijící obyvatele.

Když jde o miliardy, jde o vše

Liberec - Společnost Multi Development (nové Tesco – projekt Forum) obvinila svého konkurenta ECE Praha (Perštýn – projekt Galerie) z porušení vydaného povolení na přípravné práce. K tvrzení však nejsou žádné důkazy.

Liberecká nemocnice už upomíná dlužníky

Liberec - Víc než čtvrt milionu korun. To je součet regulačních poplatků, které doposud pacienti neuhradili Krajské nemocnici Liberec. Včera proto začal proces vymáhání.

Nemocnici se daří modernizovat radiologii

Liberec - Krajská nemocnice Liberec udělala další krok k modernizaci svého oddělení radiodiagnostiky. Podle mluvčí nemocnice se tak zařadila mezi první desítku nejlepších.

Děti z Ingušska přiměly diváky svým osudem i k pláči

Liberec - Včerejší happening neziskových organizací na náměstí před radnicí zažil neopakovatelné vystoupení dětí z Ingušska. Země, která není moc známá, se nachází na úpatí Kavkazu, vedle Gruzie a je součástí Ruské federace.

Narodil se v zoo a později vyměnil kord za kolt

Liberec - Rád říká, že se narodil u pavilonu opic a tam i zůstal. Řeč je o osobnosti Liberecka v oblasti humanity Jaromíru Dolanském.

Nemocnice chce vybudovat špičkové oční oddělení

Liberec - Šedý zákal a postupná ztráta zraku gradující úměrně s věkem. Přirozený vývoj, který se týká každého člověka. Ztrátu nedůležitějšího lidského smyslu, kterým je zrak, lze však zastavit či odvrátit mikrochirurgickou operací.

Bursík dal Podještědí dočasnou garanci

Podještědí - Ministr životního prostředí Martin Bursík popřel slova svého vládního kolegy Martina Římana pronesená před měsícem. Jak to tedy bude s těžbou uranu v Podještědí?

Liberecký jarmark navštívily desetitisíce lidí

Liberec - Paní libereckého panství a Zlá Kateřina, jak se mezi lidem přezdívalo Kateřině z Redernu, o uplynulém víkendu opět navštívila náměstí před radnicí.

Poslední dny reportéra Jana Širokého v Deníku

TÝDEN OČIMA JANA ŠIROKÉHO - Nastal čas, drazí čtenáři, abych se s Vámi rozloučil. Věřte, prosím, není to snadné loučení. Je však pravdou, že život nečeká. Kdo stojí na místě, ten se nesmí divit, že mu jeho život utekl.

Lanovku na Ještěd a babybox dělí na den přesně 55 let

Liberec - Již za pět dní začnou práce na instalaci babyboxu v Liberci. Schránka bude z boku budovy porodnice dokončena 27. června.

Nestřílejte nám po šéfce kultury, nemáme jinou

GLOSA - Tak jsem se dnes dozvěděl, že padouchové stříleli, až se naše jediná kulturní redaktorka bála, neb stála opodál.

URAN: Vše nasvědčuje tomu, co každý popírá

Podještědí - Josef Jadrný je jedním zmnoha lidí, kteří se ve vrcholném produktivním věku rozhodli vybudovat klidné zázemí právě vtéto části země. Je to právě on, kdo již mnoho měsíců otevřeně varuje, že kořeny lípy, které je podle odborníků přibližně 950let, stejně jako linie podještědských rodů, mohou být již brzy zpřetrhány průmyslem.

Majitelé Syneru jsou dle verdiktu nevinní

Praha, Liberec - Petr Syrovátko a Jiří Urban odešli od soudu očištěni. Podle verdiktu nebylo uplácení ze strany obžalovaných průkazné.

Nejen počasí se mění v roce s číslem 8

TÝDEN OČIMA JANA ŠIROKÉHO - Počasí usoudilo, že přišel čas na změnu. V Liberci samovolně odstartovalo léto. Změna je zajímavý stav. Navíc, rok končí osmičkou. Číslo, jenž je změny nositel. Skončila mi dovolená. Také změna. Ne poslední, hádám.

VIDEO: Hospic na Dni s Deníkem zaujal tisíce lidí

Liberec - O Liberečanech se říká, že jsou poměrně chladní. Ve čtvrtek však několik tisíc lidí ukázalo, že tomu tak není.

Přijďte na Den s Deníkem! Tématem je hospic

Liberec - Přijďte dnes v době od 14 do 17 hodin na Soukenné náměstí před Palác Dunaj a podpořte vznik hospice v Libereckém kraji.

Třetí den kongresu FIS ve znamení Česka

Kapské Město, Liberec - Jestliže v Kapském Městě je na chlup stejný čas jako u nás, zpravodajové webových stránek libereckého MS 2009 z kongresu Mezinárodní lyžařské federace hlásí, že je tam chladno, hodně pod 20 stupňů Celsia a skoro sychravo.

Městská policie Liberec má nového ředitele

Liberec - Šéfem libereckých strážníků se stal bývalý zástupce zesnulého ředitele a nynější tajemník města Hrádku nad Nisou Ladislav Krajčík. Nový ředitel nastoupí do své funkce v Liberci za tři měsíce.

Kašpaření pomáhá maminkám zpět do práce

Liberec - Centrum Kašpar uzavírá jeden z projektů, který osvědčil smysl tohoto občanského sdružení, jenž se zaměřuje na pomoc matkám na konci mateřské dovolené s návratem do práce či hledáním nové.

Soukromé mateřské školky mají v Liberci zelenou

Liberec - Jaké jsou podmínky nové dotační politiky voblasti síti mateřských škol, zveřejnil včera náměstek primátora města Liberce Ondřej Červinka.

Místo, kde se život odevzdá smrti do rukou

Liberec - Hospic, to je slovo opředené trochu úzkostným mlčením. Jen málokdo chce mluvit o místě, kam lidé chodí zemřít. Jaké to je doprovázet své nejbližší vstříc smrti?

Denso: Firma roste a přidává

Liberec - Největší zaměstnavatel v regionu ohlásil předpokládané rozšíření výroby. Po jednání s odbory navíc Denso rozhodlo o plošném navýšení mezd. Firma nastolila v regionu naprosto nový styl podnikání.

O novém šéfovi strážníků rozhodne až rada města

Liberec - Všech deset kandidátů se včera ucházelo před výběrovou komisí o doporučení na jmenování do funkce ředitele Městské policie Liberec. Dokonce je mezi nimi jedna žena. Deník o tom po několika hodinovém výběrovém řízení informoval liberecký primátor Jiří Kittner.

TEST DENÍKU: Firmy u pohovorů porušují zákon

Liberec - Pokud si myslíte, že otázky při pracovním pohovoru, které směřují na počet vašich dětí, či jak máte zajištěné jejich hlídání, musíte zodpovědět, opak je pravdou. Od začátku minulého roku platí zákon, který podobné otázky zaměstnavatelům přímo zakazuje.

Na radnici se rozhoduje o řediteli městské policie

Liberec - Kdo usedne do ředitelského křesla a stane v čele libereckých strážníků, řeší dnes na Magistrátu města Liberce výběrová komise. Deníku to sdělil tiskový mluvčí města Martin Korych.

TÉMA DNE: Liberecká víra je nevěřit v nic a nikoho

Liberec - Vlivem historického vývoje pohraničí, přesněji odsunutím původního německého obyvatelstva a příchodem velkého množství po válce bezprizorního obyvatelstva českého a mnohdy polského, došlo také na Liberecku ke zpřetrhání rodového vývoje společnosti.

Na mezinárodní pouť předseda Čunek nepřijel

Hejnice - Na dvě stovky poutníků dorazily v sobotu do Hejnic, kde se konala již tradiční Pouť smíření. Mezi poutníky z Česka, Polska a Německa měl být také představitel KDU–ČSL Jiří Čunek. Ten se ale pro zaneprázdněnost nakonec omluvil.

Historie města na překážku

TÝDEN OČIMA JANA ŠIROKÉHO - Tak jsme uválčili další týden po Liberecku. A co mě tento týden v kotlině ve stínu ještědské rakety zaujalo?

Město podá stížnost na exekutorku

Liberec - Na exekutorku si bude stěžovat Statutární město Liberec ve věci exekuce spojené s objektem starých lázní.

Nová silnice i nový most, to jsou stavební cíle města

Liberec - Další velkou investiční akci oznámilo město Liberec. Do průmyslové zóny ve čtvrti Růžodol má vést zcela nová silnice.

Hygiena kontrolovala téměř 500 stravovacích zařízení

Liberec - Celkem v sedmašedesáti provozovnách společného stravování nalezli hygienici pochybení. To je záver souhrnné správy Krajské hygienické stanice Libereckého kraje.

Hotel Arena je na prodej? Je to možné

Liberec - Hotel Aréna je název, který se zřejmě brzy stane minulostí. Není vyloučena ani varianta přestavby na byty.

Liberecké výstaviště přivítá čtvrtý ročník J festu

Liberec - Po třech letech opět v Liberci Maják rekapituluje své působení tradičním J–festem. V areálu výstaviště bude Andy Hunter, October Light a další.

Zoufalství a humor, to jsou časté pocity soudu

Liberec - Stav respektu k českým soudům trestním je přinejmenším tristní. Situaci naprosto skvěle vystihuje případ z včerejšího rána. Krajský soud Ústí nad Labem na pobočce v Liberci měl projednávat případ padělatelství. Jak však vypadá soud před soudem, během soudu a po soudu?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT