VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN SEDLÁK

Jan Sedlák / Jablonecký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V Harrachově sázeli modříny do zdejší „stovky“

Harrachov – Včera proběhla dobrovolnická brigáda na sázení modřínů, které budou tvořit další nulu harrachovské „modřínové stovky“, realizované na počest oslav 100. výročí republiky.

Robot projede republiku stopem. Cestu začne u bývalé jablonecké porodnice

Liberecký kraj /FOTO/ – Velikostí se podobá malému dítěti, má velké oči, z nichž poskakují červená světýlka. Když se „probudí“, hned zdraví. „Ahoj, já jsem Matylda,“ vyloudí elektronickou řečí. Řeč je o robotovi, který 25. října vyrazí na cestu z Jablonce do Pelhřimova. Sám, bez lidského společníka, a stopem.

FOTO: Slet letos věnovali státům monarchie

Smržovka - Putovní hudební festival Slet bubeníků 2018 s podtitulem Sto let slet proběhl ve čtvrtek ve Smržovce na Jablonecku.

FOTO: Tanvaldský autošťouch opět přilákal davy diváků

Tanvald - Tanvaldský autošťouch se konal na tanvaldské kotlině poprvé už v roce 2011 a od té doby se akce stala velice vyhledávanou. A to jak mezi jezdci, kteří se každoročně těší na demoliční derby, tak mezi diváky, kterým voní benzínové a dieselové zplodiny.

FOTO: Železniční trať Liberec - Jablonec nad Nisou oslavila 130. výročí

Jablonec n. N., Liberec - V sobotu 29. září se konaly oslavy 130 let existence železničního spojení mezi dvěma největšími městy kraje - Liberce a Jablonce nad Nisou.

Legendární lyžařský závod Jizerská 50 čeká na 200tisícího závodníka

Bedřichov – Běžkařský stadion v Bedřichově se připravuje na další, již 52. ročník legendárního běžkařského závodu ČEZ Jizerská 50. Koná se od 8. do 10. února 2019. A přihlášeno je na tři tisíce závodníků. Na závod přijedou až z Indie či Filipín. 

Skleněné městečko „zacinká“ podvanácté. Láká i na přehlídku

Liberecký kraj – Karel Sobotka je sklář. V dílně ve svém domě v Těpeřích na Železnobrodsku fouká figurky ptáčky, lidské postavy i stromy. Jeho řemeslo je unikátní. „Neznám široko daleko nikoho, kdo by se foukanými figurkami živil,“ vysvětluje nositel titulu Živnostník roku 2013. Podvanácté postaví svůj stánek na slavnostech skla Skleněné městečko, které se tento víkend konají v Železném Brodě.

Lidé si mohli kartu Opuscard nahrát až o víkendu. Byly tu fronty

Liberecký kraj – Od 1. září začal platit nový Tarif IDOL, systém jízdného v hromadné dopravě v Libereckém kraji. Neobešlo se to bez nervozity a pořádných front. Třeba hala na jabloneckém autobusovém nádraží praskala po oba víkendové dny ve švech. „Viděl jsem, že sem lidé chodí, tak jsem si chtěl koupit místenku. To, co se tam ale dělo, bylo bláznovství,“ popsal Petr Kvarda, který se vracel z Jablonce do Prahy.

Vrtákový zloděj děsí Turnov. Škody jdou do statisíců korun

Turnov – Neznámý pachatel se do domu dostane vždy přes francouzské okno. 

Zákaz kvůli nebezpečí požárů se dotkne i akce na zubačce

Kořenov – Už za tři dny se na unikátní ozubnicové trati Tanvald Harrachov koná Borůvková parní sobota na zubačce. Slovo parní ale dnešním pohledem působí lehce nepatřičně. Kraj totiž v pondělí jízdy lokomotiv tohoto typu zakázal.

Muž našel mince ze 14. století. Poklad odevzdal turnovskému muzeu

Turnov – Poklad nebývalé ceny získalo v těchto dnech turnovské muzeum. Šlo o 158 grošů ze 14. století, tedy z doby panování Václava II. a Jana Lucemburského. Na jedné straně je vyobrazen lev, na druhé česká koruna.

Rýnovická věznice funguje 50 let. Útěk z věznice se jednou podařil šestici vězňů

Jablonec n. N. – Věznicí Rýnovice prošly už tisíce, ba desetitisíce chlapů, kteří se ocitli, byť třeba jen jednou, na šikmé ploše. Právě v těchto dnech si vězeňská služba připomíná padesát let od začátku fungování tohoto vězení. Na památku vyšla i neprodejná publikace Věznice Rýnovice 1968 - 2018. A připravuje se i výstava.

FOTO: Kyselka se dočká záchrany. Chátrající areál koupila firma Kitl

Vratislavice n. Nisou – Chce mu vrátit někdejší slávu.

FOTO: Hrad Valdštejn prošel mnoha opravami, dokončují terasu

Valdštejn – Rok 2018 byl na hradě Valdštejn opět ve znamení stavebních úprav. Ještě do prázdnin došlo k opravě střechy a krovů na vstupní bráně.

Podpořte jednu z padesáti staveb sta let republiky

Liberecký kraj – U příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československa může veřejnost mimořádně podpořit svým hlasem jednu ze zhruba padesáti vybraných staveb, které vznikly na území Libereckého kraje od roku 1918 do současnosti.

FOTO: Vesnicí roku jsou Tatobity. Postupují do celorepublikového kola

Liberecký kraj – Obec na Semilsku zvítězila v konkurenci dalších 14 sídel Libereckého kraje.

FOTO: Lanochodci na Troskách se kochali krásou Českého ráje

Český ráj – Po oba víkendové dny hostil hrad Trosky v Českém ráji akci Lanochodci na Troskách.

FOTO: Rozhledna Černá Studnice se stala středobodem oslav

Na víkend do Jizerských hor vyrazily na začátku prázdnin tisíce lidí. Velkou část pak přitáhla pozvánka na slavnosti jedné z nejkouzelnějších rozhleden – Černé Studnice.

Zubačka připravila Den s párou, v Kořenově bude divadlo

Kořenov – Zubačka zve dnes na akci Den zubačky s párou. Mezi Tanvaldem a Kořenovem bude jezdit motorová Singrovka či unikátní ozubnicová lokomotiva Rakušanka.

Až mě přestanou bavit vtípky, spadnu do olejů, říká humorista Petr Urban

Liberecký kraj – Kdo by neznal postavičku Rudy Pivrnce? Chlápek s bříškem,v červenobíle pruhovaném triku, střapaté vlasy, kšiltovka ze sedmdesátých let baví lidi již pěkných pár desítek let. Ale nejen jím ve Smržovce žije jeho „otec“, humorista, bavič a svéráz Petr Urban a jeho manželka Inka.

Mladí hasiči z Těpeř slaví postup na Mistrovství ČR ve hře Plamen

Liberecký kraj /FOTO/ – „Zřejmě slušnej oddíl, no…“ Řeč tentokrát není o STS Chvojkovice Brod z filmu Jáchyme, hoď ho do stroje, ale o mladých hasičích z Těpeř u Železného Brodu. Parta mladých hasičů z vesnice, ale třeba i od sousedů ze Bzí, spolu vyrůstá už čtrnáct patnáct let.

Unie sype peníze do cyklostezek. Vznikne 220 km dlouhý okruh

Jizerské hory – Do roku 2021 bude hotový projekt Kolem kolem Jizerek.

Historik provede neznámou částí maloskalského Panteonu

Malá Skála – V sobotu 9. června od 9 hodin začíná na Malé Skále celodenní prohlídka areálu Panteonu s výkladem historika Davida Junka.

Přeložka se konečně otevírá, autobusy zrychlí o 10 minut

Liberecký kraj – První automobily v pátek vjedou na dlouho očekávanou přeložku silnice mezi libereckými Kunraticemi a jabloneckým Lukášovem. Nová stavba pozitivně ovlivní i autobusové linky mezi Libercem a Jabloncem. Cestující ušetří až 10 minut.

Pozor na ně! Podvodníci zkouší další lest na seniory

Semilsko – Neznámý muž chtěl po důchodkyni platbu za dobírku pro syna. Nikdo si však nic neobjednal.

Lyžaři v Harrachově doskákali. Střední skokanské můstky jsou mimo provoz

Harrachov – A to z důvodu havarijního stavu. 

Bojovala s rakovinou, teď jede za sv. Jakubem na koloběžce

Martina Josífek Zelinková se po léčbě zákeřné nemoci vydala na pouť do Santiaga de Compostela.

Sokolové se před všesokolským sletem sejdou v Turnově

Turnov – V neděli 10. června od 13 hodin se v Turnově koná Krajský sokolský slet. Jde o jeden z vrcholů celoroční akce Sokol republice aneb Sletový rok v Libereckém kraji.

Historické vlaky vyjedou na Zubačku i po Českém ráji

Kořenov – V sobotu 2. června zahajuje Železniční společnost Tanvald sezónu na Zubačce. Těšit se můžete na zvláštní vlaky, ale i na bohatý program pro děti v Kořenově.

Hořela střecha jabloneckého bazénu. Hasiči evakuovali osm lidí

Jablonec n. Nisou – Rozběhly se práce na rekonstrukci jabloneckého městského bazénu. Ne právě šťastně.

AKTUALIZOVÁNO

POZOR: Travič řádí v Semilech. Fenka a kocour zemřeli na otravu

Semilsko – Policie přijala oznámení od majitelů pěti otrávených zvířat. 

Nemáte drobné? Autobusy pojedou i na platební kartu

Liberecký kraj – Novinka přinese rychlejší odbavení při nástupu a větší komfort.

FOTO: Závodit se dá i s kočárkem

Jablonec n. N., Železný Brod - V neděli se v 15 hodin po celé ČR sešly stovky především maminek s kočárky a užily si kočárkové závody na 100 kroků ve sportovní chůzi.

Studio Lhotský vytvořilo úchvatný sarkofág pro dánský královský dvůr

Železný Brod – Více než čtyřtunovou skleněnou sochu ve tvaru sarkofágu pro dánskou královnu Margrethe II. nedávno instalovali skláři ze Studia Lhotský v katedrále Domkirke v Roskilde. Dorazila sem ve vyhřívaném kamionu ze Železného Brodu.

Tisíce ropuch obecných už zachránili dobrovolníci v Bedřichově

Bedřichov – Obojživelníci přesto mizí.

Soutěž Památka roku Libereckého kraje se koná již potřetí

Liberecký kraj – Kraj vyhlašuje třetí ročník soutěže Památka roku Libereckého kraje 2017, jejímž smyslem je prezentace úspěšných obnov kulturních památek.

Na biatlon raději autobusem. Břízky čekají uzavírky kvůli sportovní akci roku

Liberecký kraj – Desítky policistů, uzavřená silnice, parkoviště dál od areálu. V sobotu se v jabloneckém sportovním areálu Břízky uskuteční ostře sledované exhibiční mistrovství České republiky v biatlonu. Fanoušci i místní se musejí připravit na dopravní komplikace.

Chřipková epidemie ustupuje pomalu, zemřeli tři lidé

Liberecký kraj – Zákaz návštěv kvůli chřipkové epidemii odvolala již v pátek jablonecká nemocnice, návštěvy mohou ale třeba i do turnovského Domova důchodců Pohoda.

Stavba dva a půl kilometru dlouhé silnice z Kunratic do Jablonce finišuje

Jablonec n. N. - Modernizace cesty bude stát zhruba 360 milionů korun. Po důležité trase se má jezdit už v květnu.

Luboš Wejnar bude řídit dopravu jen pro Jablonec

Jablonec n. N., Liberec - Řídil Dopravní podnik měst Liberec a Jablonec n. N. (DPMLJ) více než šest let, teď odchází. Luboš Wejnar se stal ředitelem akciové společnosti Jablonecká dopravní, kterou stoprocentně vlastní město Jablonec.

Připomínku sta let republiky začnou na Městském plese

Turnov – Město Turnov zve milovníky tance a dobré zábavy na Městský ples.

AKTUALIZOVÁNO

Znají podobu lyžaře, který zranil dvanáctiletého chlapce a ujel pryč

Rokytnice nad Jizerou – Muž srazil na sjezdovce zezadu chlapce, ten si zlomil nohu.

Řidič zkolaboval, manželka kamion pohotově zastavila

Turnov – Čtyřiašedesátiletý řidič jel v pátek s nákladní soupravou po dálnici ve směru od Ohrazenic na Prahu. Náhle se mu udělalo nevolno a zkolaboval.

Výstava o Jablonci jako mincovním městě láká na nejkrásnější minci světa

Jablonec nad Nisou - V Muzeu skla a bižuterie v Jablonci je k vidění kolekce mincí, kterou se nemůže pochlubit žádná jiná sbírková instituce v zemi.

Soudkyni Treglerovou obvinili už podruhé. Údajně varovala dceru před odposlechy

Jablonec nad Nisou – Soudkyně jabloneckého okresního soudu podle policie varovala dceru, že odposlouchávají její známé.

Lyžovačka na Ještědu zdarma a ještě k tomu ohňostroj na závěr

Liberec – Místo silvestrovské oslavy skiareál Ještěd připravil na 5. ledna akci pro celé rodiny pod názvem S rodinou na Ještěd.

Skiaréna Jizerky jede naplno navzdory velkému oteplení

Jizerské hory – I přes velké oteplení je v provozu celá Skiaréna Jizerky. Tanvaldský Špičák v provozu celý areál od 8:30 do 16 hodin, Severák a Bedřichov provozu celý od 9 do 16 hodin.

Nekazte si Vánoce, dejte pozor na peněženky

Severní Čechy – Vyrážíte na poslední předvánoční nákup? Dejte si pozor, ať na letošní Vánoce nevzpomínáte s nahořklým úsměvem.

Na turnovské radnici zaplatí i kartou, vyžádali si to lidé

Turnov – Na turnovské radnici lze nově uhradit své pohledávky platební kartou. Na základě podnětů od obyvatel radnice nejprve vypsala anketu pro zjištění zájmu o tento druh platby.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT