VYBRAT REGION
Zavřít mapu

GABRIELA VOLNÁ GARBOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

FOTO: V Liberci vyrostly barikády. Opět se tu usadili filmaři

Liberec – Nad Libercem opět zavlály vlajky s hákovým křížem a ulice střežili nacističtí vojáci. Do města opět dorazil další filmový štáb. Tentokrát se jedná o prestižní společnost BBC, která si zdejší lokace vyhlídla pro připravovaný televizní seriál World on Fire.

Liberecký sbor Severáček absolvoval náročné turné po Jižní Koreji

Liberec – Zpívali válečným veteránům, učitelům hudby i obyčejným lidem, které až na druhém konci světa fascinuje česká hudba. Dětský sbor Severáček při ZUŠ Liberec se před časem vrátil ze svého třetího a nejnáročnějšího turné po Jižní Koreji, kde 28 dívek a dva chlapci odzpívali během 13 dní neuvěřitelných 15 koncertů.

Festival Benátská! už se chlubí prvními hvězdnými „úlovky“

Liberec – Už když v létě skončil tento ročník festivalu Benátská!, začali organizátoři pracovat na dalším.

Turnovští hasiči dostali od města termokameru. Stála přes 150 tisíc korun

Turnov – Turnovští hasiči mají od minulého týdne k dispozici termokameru. Velká pomůcka při vyhledávání skrytých ohnisek požáru, orientaci v zakouřených prostorách nebo při pátrání po pohřešovaných lidech stála město přes 150 tisíc.

Na Frýdlantsku se nesmí do lesa. Lesní porost poškodila nedávná vichřice

Frýdlantsko – Na území Albrechtic u Frýdlantu, Dětřichova, Kristiánova a Heřmanic platí zákaz vstupu do lesa. Důvodem jsou poškozené lesní porosty po extrémně silném větru na konci listopadu.

Operátorky Libereckého kraje pomohly řidiči v Holandsku

Liberecký kraj – Operátorky krajských hasičů Lenka Vavrová, Petra Procházková a Lenka Šulcová svou profesionalitou pomohly českému řidiči, kterého přepadly vážné zdravotní problémy na dálnici v Holandsku. Operační středisko přijalo nejprve tísňové volání dispečerky přepravní firmy s žádostí o pomoc řidiči.

Na Turnovských řemeslných trzích hledejte stánek se srdcem

Turnov – Koupí dárku pomůžete nemocným dětem. Na Turnovských řemeslných trzích najdete opět stánek Pro dobrou věc, kterou letos převzalo pod svou patronaci skautské středisko Štika Turnov. 

Koupí slona u stánku organizace Amelie pomůžete pacientům s rakovinou

Liberec – Sloni nosí štěstí. Pomoci onkologicky nemocným pacientům i potěšit blízké milý dárečkem můžete během příštího týdne v libereckém OC Forum.

Korupční kauza, ve které figuruje i hejtman Martin Půta, nadále pokračuje

Liberec – Před Krajským soudem v Liberci ve středu pokračovalo hlavní líčení v korupční kauze týkající se dotací na kostel sv. Maří Magdaleny v Liberci, v níž je jedním ze 13 obžalovaných i hejtman Martin Půta. Ten vypovídal už první den líčení a popřel, že by úplatek ve výši 530 tisíc přijal.

Chrastava zažila dva požáry, město vyhlásilo sbírku

Chrastava – Ke dvěma velkým požárům vyjížděli hasiči o uplynulém víkendu do Chrastavě.

AKTUALIZUJEME

Druhý pokus začal. Soud projednává kauzu, v níž figuruje i hejtman Půta

Liberec - Krajský soud v Liberci začal projednávat korupční kauzu týkající se dotací na rekonstrukci kostela svaté Máří Magdaleny v Liberci. Tam měly vzniknout geotermální lázně. Jedním ze třinácti obžalovaných je i hejtman Libereckého kraje Martin Půta. 

Ještěd se připravuje na sezonu

Liberec – Přípravy na zahájení lyžařské sezony na Ještědu vrcholí. Už od 17. listopadu chrlí sněžná děla na zdejší sjezdovky technický sníh.

FOTO: Klasický kolotoč, mechanický betlém, stánky. Liberec žije adventem

Liberec - Dětské hlásky opět po roce zahájily Liberecký advent. Vystoupením mateřských školek slavnostně začaly v pátek odpoledne na náměstí před radnicí vánoční trhy. 

Ve Frýdlantě budou děti opět děsit strašliví čerti Krampusáci

Frýdlant - Do Frýdlantu dorazí opět děsiví čerti Krampusáci. Doprovodí Mikuláše, který bude odměňovat hodné děti příští týden ve středu na náměstí před radnicí. Akce začíná v 17.30 hodin, kdy se čerti vynoří z pekelného dýmu.

Hledáte zaměstnání? Ve Frýdlantě bude Burza práce

Frýdlant – V sále České besedy v Tyršově ulici ve Frýdlantě ve čtvrtek 28. listopadu dopoledne proběhne Burza práce.

Lesy se vzpamatovávají z veder. Některé stromy asi nepřežijí

Liberecko - Horké počasí sice už dávno skončilo, s jeho následky se ale bude příroda vyrovnávat ještě dlouho.  

Hasiči v Hodkovicích dostali finanční příspěvek

Hodkovice nad Mohelkou – Dobrovolní hasiči z Hodkovic nad Mohelkou dostali finanční příspěvek z Libereckého kraje.

Svařáky, betlémy, kolotoče. Vánoční trhy v kraji rozšiřují nabídku

Liberecký kraj – Na náměstích už pomalu „rostou“ stromy. Neklamné znamení toho, že čas adventu se neodvratně blíží a s ním i doba rozsvěcení stromečků, zpívání koled a vánočních trhů. Na svátky se připravují téměř všechna města a obce v kraji a výjimkou není ani Liberec, kde bude během dneška probíhat zdobení smrku stříbrného.

Před frýdlantskou radnicí stojí tři obří špejle

Frýdlant – Tři pilíře demokracie symbolizují tři obří špejle, které stojí nově před frýdlantskou radnicí. „Jsou připomínkou boje za demokracii minulých generací a zároveň symbolem současného usilování o zachování a rozvoj svobodné a sebevědomé společnosti,“ připomněla mluvčí frýdlantské radnice Martina Petrášková.

Se třemi promile skončil uprostřed vratislavického kruháče

Vratislavice nad Nisou – Kuriózní nehodu řeší policie z Vratislavic. Řidič, který po nehodě nadýchal neuvěřitelná tři promile, zde skončil uprostřed kruhového objezdu.

Někdo platil jejich kartou, i když ji měli doma. Zmizelo jim přes 42 tisíc korun

Liberec – Vratislavičtí policisté vyšetřují případ, kdy se manželskému páru ztratilo z účtu více než 42 tisíc korun. Jak se ukázalo, někdo platil jejich kartou, přestože ji celou dobu měli u sebe.

Chod turnovského úřadu naruší velké stěhování

Turnov – Rekonstrukce nové budovy Městského úřadu v Turnově finišuje. Dokončená by měla být už tento týden, velké stěhování však nastane až po Novém roce.

Vykliďte skříně. V Turnově se chystá bazar oblečení i hraček

Turnov – Ve středu začíná v Turnově dvoudenní bazar věcí s názvem Ze skříně do skříně. Pořádá jej dobrovolnické centrum sídlící v Nádražní ulici.

Na sobotu se opět chystá Kašparovo taškaření

Liberec – Pořídit si originální látkovou tašku a zároveň vykonat dobrý skutek. V Oblastní galerii Liberec se v sobotu koná další ročník akce Kašparovo taškaření. Pořádá ji liberecké Centrum Kašpar, které už řadu let pomáhá lidem s hledáním zaměstnání.

Strážník běžel jako o život. Zachránil život seniorce

Liberec – Rychlé nohy a výborná fyzička zřejmě zachránily život 74leté seniorce. „Zdravotníci se obrátili na městskou policii po oznámení starší ženy, která se dusila a kolabovala. Nevěděla, kde přesně se nachází, dovedla uvést pouze název ulice Vojanova, ale konkrétního popisu nebyla schopna,“ uvedla tisková mluvčí liberecké Městské policie Hana Bušková.

FOTO: V Heřmanicích se opět soutěžilo o nejlepší bramborový salát

Heřmanice - Více než třicet talířů čekalo v Kulturním domě v Heřmanicích na účastníky klání o nejlepší bramborový salát.

Děti si mají kde hrát. Liberec má další nové hřiště

Liberec – Z nového hřiště se mohou radovat nejmladší obyvatelé ulice Květnové revoluce a přilehlého okolí v Liberci. Hrát si mohou například na dvouvěžové sestavě, trojhoupačce, kladině na pružinách, trojhrazdě nebo pružinovém houpadle či na pískovišti.

Ve Frýdlantě si žáci mohli vyzkoušet, co je baví

Frýdlant – Padesátka frýdlantských deváťáků si na zdejší Střední škole hospodářské a lesnické ve mohla vyzkoušet, jaký obor by je mohl bavit.

Liberecké kino Varšava zve na „podělanou“ noc

Liberec – V libereckém kině Varšava se ve čtvrtek koná v pořadí už druhá FuckUp Night, jejímž cílem je návštěvníkům připomenout, že život nejsou jen úspěchy.

Areál Střední odborné školy Liberec se rozrostl o další novostavbu

Liberec – Budoucí zahradníci mají k dispozici další budovu.

Soud s obžalovaným z vraždy mladé ženy byl opět odročen

Liberec – Krajský soud v Liberci opět odročil hlavní líčení v případě zavražděné Ukrajinky Valentyny Poshtak, z níž je obžalovaný Rumun Marius Vasilica Ailieseie.

Pedagog z Technické univerzity Václav Dvořák napsal sci-fi pro malé čtenáře

Liberec – Když vyrostete v sirotčinci na zaostalé planetě Písečnice, nemáte zrovna nejlepší vyhlídky. Všechno ale může změnit pozvánka na palubu mezihvězdné lodi. A velké vesmírné dobrodružství může začít… Dlouhých pět let psal pedagog Technické univerzity Václav Dvořák sci-fi knihu pro děti nazvanou Písečníci a bludný asteroid. A stejně jako jeho hlavní hrdinové Tomáš a Lucka projdou dlouhou anabází, neměl před sebou jednoduchou cestu ani samotný román.

Za vraždu bezdomovců dostal muž výjimečný trest 28 let. Hned se odvolal

Liberec - U krajského soudu skončilo v úterý 13. listopadu líčení s mužem obžalovaným z dvojnásobné vraždy.

FOTO: Frýdlant opravil pomníky obětem první světové války

Frýdlant - Dva obnovené pomníky obětem první světové války odhalili u příležitosti Dne veteránů ve Frýdlantu.

Naivní divadlo v Liberci otevře své zákulisí

Liberec – Naivní divadlo v Liberci se připravuje na jedinečnou akci, která se koná v řadě evropských zemí, a to Noc divadel. Naivní divadlo si na 17. listopad připravilo speciální program, který je s ohledem na dětské publikum záměrně směřován do odpoledních hodin.

Lidé už nemusí uskakovat před auty. Z Oldřichova vede nová lesní stezka

Liberecký kraj – Místo frekventované asfaltky příjemná procházka v jizerskohorských bučinách. K „bráně Jizerských hor“ v Oldřichovském sedle už dojdou turisté pohodlně po nové lesní cestě, která začíná pár metrů za obcí a končí u restaurace Hausmanka U Kozy. Slavnostními fanfárami na lesní roh ji včera otevřeli zástupci Lesů ČR, které její vznik iniciovaly i platily.

Hrad Valdštejn získal 3. místo v soutěži Památka roku 2017 Libereckého kraje

Valdštejn, Turnov – Hrad Valdštejn zabodoval. Podařilo se mu zabodovat s projektem Obnova hradního areálu.

Lyžař nepřežil střet se čtyřkolkou. Záchranář dostal u soudu podmínku

Liberec – Odvolací krajský soud potvrdil podmínku pro záchranáře, který se loni v lednu srazil na čtyřkolce s lyžařem. Ten nehodu nepřežil. 61letý pracovník horské služby byl obviněný z usmrcení z nedbalosti a liberecký okresní soud mu letos v létě uložil trest devět měsíců s odkladem na 18 měsíců. Proti rozsudku se obžalovaný odvolal. Původně mu hrozily až tři roky vězení. Středeční rozhodnutí je pravomocné.

Nemocnice má tři nové sanitky. Aktuálně má k dispozici 21 sanitních vozů

Liberec – Další tři nové sanitky má od minulého týdne k dispozici Krajská nemocnice Liberec (KNL). „Všechna vozidla jsou upravena pro přepravu pacientů neodkladné péče v režimu tzv. sekundární péče,“ sdělil mluvčí KNL Václav Řičář.

FOTO: V Chrastavě zavřeli samoobsluhu u nádraží

Chrastava – Na začátku listopadu zavřela Státní zemědělská a potravinářská inspekce chrastavskou samoobsluhu Delix market v Nádražní ulici.

Malé divadlo má nové židle. Ocení je nejenom diváci

Liberec – Po dlouhých letech se diváci Malého divadla v Liberci dočkali nových sedaček.

FOTO: Kdo uvařil nejlepší marmeládu? Letošní Jamparáda už zná své vítěze

Kunratice – Bezová, meruňková, višňová nebo snad z exotického ovoce? Letošní Jamparáda má své vítěze. V sobotu odpoledne se Kunraticích na Frýdlantsku konal už šestý ročník největší marmeládové soutěže ve střední Evropě.

Liberecké autobusy mají knír. Dopravník podnik podpořil Movember

Liberec – Dopravní podnik v Liberci se i letos zapojil do projektu Movember, jehož cílem je šířit osvětu na podporu mužského zdraví.

Srážka dvou aut na Frýdlantsku si vyžádala zásah vrtulníku zdravotní služby

Frýdlantsko – V sobotu kolem 13 hodiny se nedaleko Pertoltic na Frýdlantsku srazila dvě osobní auta. 

Soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček bude i letos

Liberec – Obchodníci v centru města se i letos budou moci zapojit do soutěže o nejkrásnější vánoční stromeček.

V Turnově začíná nová výstava. Představí styl art deco

Turnov – V turnovské galerii U Zlatého beránka začíná v pondělí výstava zaměřená na umělecký směr art deco.

Liberecké krematorium si připomnělo kulaté jubileum od zahájení provozu

Liberec – Poslední říjnový den přesně před sto lety v deset hodin dopoledne vzplál oheň v peci libereckého krematoria, kde došlo k prvnímu zpopelnění nebožtíka. V rámci českých zemí se jednalo o nevídanou a pokrokovou věc. Pan Robert Jahn byl totiž jako první na území nové republiky pohřben žehem.

Turnov otevřel svoji poradnu pro nedoslýchavé

Turnov – Neslyšící a nedoslýchaví obyvatelé Turnova mají od začátku listopadu svoji poradnu. Dříve museli dojíždět do Semil. Služba bude fungovat na adrese DPS Výšinka, Granátová 1897.

Jezdili v ní Höger a Medřická. Technické muzeum má tramvaj z roku 1897

Liberec – Technické muzeum v Liberci se stále rozšiřuje. V sobotu si mohli první zájemci prohlédnout nový pavilon, který láká na staré autobusy a tramvaje.

Ve Vratislavicích se vejde do základní školy více dětí

Vratislavice nad Nisou – Stejně jako řada jiných měst se i Vratislavice dlouhodobě potýkají s narůstajícím počtem obyvatel a tím i dětí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT