VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FRANTIŠEK ROČEK

František Roček

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Strážníci stojí města desítky milionů korun. Městům se však vyplatí

Liberecký kraj – Profese městského policisty nepatří k těm nejprestižnějším. Řada lidí si ze strážníků utahuje, má je pouze za uniformované výběrčí pokut. Neprávem. Bez soustavné a náročné práce stovek strážníků se dnes totiž už města neobejdou.

Věznice na severu Čech jsou přeplněné. V liberecké se místo ještě najde

Liberec – Celostátně naplněnost věznic dosáhla koncem června 108,73 %. Přes hranici své kapacity mají téměř všechny věznice na severu Čech, včetně vazební věznice v Litoměřicích. Výjimku tvoří vazební věznice v Teplicích a v Liberci.

Od ledna na silnicích v Libereckém kraji zemřeli tři lidé

Liberecký kraj – Podle předběžných policejních statistik letos v Libereckém kraji proti loňskému roku za leden až březen poklesl počet zdravotních následků dopravních nehod.

Chlapec s dívkou neumí mluvit a neznají příbor. Rodiče je tři roky týrali

Severní Čechy - Hlad, násilí, zákaz chodit na záchod nebo pohled na rodiče, jak berou drogy, musely tři roky snášet dvě malé děti z Chomutova.

Dva vrstevníci si zvolili stejnou smrt na kolejích

Severní Čechy – Shodný věk a stejný způsob ukončení života spojuje ženu a muže ze severních Čech, kteří nezávisle na sobě spáchali sebevraždu pod koly vlaků.

V Lomnici zadrželi dalšího dealera pervitinu

Liberecký kraj - Policejní Toxi tým opět zasahoval. Tentokrát na Semilsku, kde narkomani přišli o dealera marihuany i pervitinu. Zadržený pachatel je nepoučitelný.

Zloduch způsobil škodu v obci za desítky tisíc korun

Semilsko - Policisté vyšetřují neobvyklý případ řádění vandala v Tatobitech. Vandal způsobil škodu za desítky tisíc korun.

Neurvalost a agresivita jako samozřejmost?

Severní Čechy - Agresivita občanů navštěvujících okresní správy sociálního zabezpečení (OSSZ) stoupá. Komunikace s občany klienty OSSZ, je proto stále obtížnější.

V zařízeních cizinecké policie je ubytováno na 500 migrantů

Severní Čechy - Vzhledem k masivní migrační vlně, ačkoli Česká republika stojí na okraji nelegálního migračního proudu, je v současnosti v detenčních zařízeních k půlnoci z 23. na 24. října 2015 na pět set cizinců.

Zachraňovali třikrát během dvou týdnů stejného muže

Liberecko - Málokdy se stává, že jediný člověk dokáže zaměstnat v několika případech po sobě řadu policistů. Takovou práci si dal muž, který se chtěl třikrát připravit o život. Jednalo se o muže (38) z Frýdlantska.

Na přechodech pro chodce se stalo přes 900 nehod

Severní Čechy - Na přechodu pro chodce „zebře", a v její blízkosti, za devět měsíců letošního roku došlo na severu Čech v Libereckém a Ústeckém kraji k více než devíti stům dopravních nehod.

K většině dopravních nehod dojde za dobrých jízdních podmínek

Severní Čechy - Opět se potvrzuje trend, že k dopravním nehodám dochází většinou v případě, kdy silnice nepředstavuje pro řidiče problém.

Mladík způsobil škodu za 190 tisíc korun

Liberec - Začínající zloděj půjde k soudu poprvé. Kradl, kde se dalo: Vlezl do auta, do ubytovny či prodejního stánku. Kradl i na benzinové pumpě.

Nehody se stávají v důsledku zdánlivých maličkostí

Severní Čechy - Mokrá vozovka se stala pro některé řidiče po dlouhých týdnech sucha a horka pastí.

Liberecký soud projednává znovu kauzu drogového gangu

Liberec - Krajský soud začal ve středu znovu projednávat kauzu šestičlenné skupiny údajných výrobců pervitinu, kterou podle obžaloby řídil Petr Ryžák. Gang měl vyrobit v letech 2010 až 2012 minimálně 15 kilogramů pervitinu. Prodejem drogy mohl vydělat až 15 milionů korun. Obžalovaným hrozí trest od deseti do 18 let.

Nehody za 1. pololetí: Loni bylo o něco hůře

Severní Čechy - Počet dopravních nehod sice meziročně stoupá, ale zdravotní následky nehod na severu Čech v letošním roce za 1. pololetí nestouply

Letos v 1. čtvrtletí bylo méně tragických silničních nehod

Severní Čechy - Předběžná statistika dopravních nehod ještě bez konečných úprav poskytuje jenom rámcová čísla, ale přesto trendy jsou zcela zřejmé. Od začátku roku do půlnoci 31. března při dopravních nehodách v Libereckém kraji nikdo nezemřel.

Na severu Čech jsou mezi lidmi tisíce střelných zbraní

Severní Čechy - Když zastřelil třiašedesátiletý Zdeněk K. v restauraci v Uherském Brodě osm lidí, nakonec obrátil zbraň i proti sobě a spáchal sebevraždu, objevily se znepokojivé otázky. Např. zda není mezi lidmi zbytečně mnoho zbraní. Jaká je situace na severu Čech?

Nejen o jízdě na praseti a krádežích toalet

Severní Čechy - Zaměstnanci pojišťoven nemají problém během roku sesbírat košatý výběr hlášek a humorných příběhů ze života.

O smrti na silnicích Liberecka

Liberecký kraj - Pokud letos za 11 měsíců zemřelo na Liberecku 23 osob, pouze jeden z viníků neřídil motorové vozidlo, byl to chodec.

Statistika nevypoví všechno, ale zajímavé souvislosti ukáže

Severní Čechy - Obecně nejvíce nehod hrozí v pondělí a nejméně o víkendu, ale každý okres má svá specifika.

Nedávejte hřbitovním zlodějům šanci

Severní Čechy - Památka zesnulých letos připadá na 2. listopad. Proto se již od minulého týdne zaplňují hřbitovy lidmi, kteří jezdí na hroby rodičů a příbuzných. Bohužel, je to svátek nejen pro obchodníky, kteří prodají množství květin, věnců a svíček, ale i čas větší aktivity zlodějů.

Očkování proti chřipce začalo. Očekává se zájem tisíců lidí

Severní Čechy - Lidé začínají plnit ordinace lékařů kvůli preventivnímu očkování proti chřipce. Zájem o něj podle ředitele ústecké Krajské hygienické stanice Josefa Trmala rok od roku stoupá. Odhaduje, že letos lékaři na severu Čech aplikují několik desítek tisíc očkovacích dávek.

Jste skutečně dost ostražití?

Severní Čechy - Zloději loni způsobili obyvatelům domů a bytů v České republice škody na 185 milionů korun. Na severu Čech v Libereckém a Ústeckém kraji letos do konce července zloději způsobili v bytech a rodinných domech škody již za více než 20,6 milionu korun.

Policisté pátrají po muži z Liberce. Do Chorvatska neodjel

Liberec - Kriminalisté pátrají po pohřešovaném muži z Liberce. Jeho zmizení oznámila manželka v úterý 19. srpna 2014 na místním Obvodním oddělení Policie České republiky Liberci Vratislavicích.

Amnestie se rozjíždí, lidé ještě s předkládáním zbraní váhají

Ústecký kraj - Policie opakovaně upozorňuje občany, že od 1. července do 31. prosince 2014 mohou beztrestně předat do rukou policie nelegálně držené zbraně a střelivo.

Hlídka našla tajemný Tuzemák a tabák

Ústecký kraj - Příslušníci celní správy patří k jedné z mála profesí, kde i v dnešní době nacházejí poklady. Jako například, když příslušníci mobilního dohledu ústeckého celního úřadu prováděli kontroly kamenných provozoven a v provozovně „Potraviny Večerka" v Bílině na Teplicku nalezli docela velký poklad.

U rumunského soudu padly tresty za obchodování s lidmi na severu Čech

Ústí nad Labem - Krajský soud v Ústí n. L. má k dispozici rozsudky týkající se obchodování s lidmi v Rumunsku a v České republice. Rumunské rozsudky souvisí s případem, kdy ústecký krajský soud minulý týden opět potvrdil rozsudek nad třemi Ukrajinci žijícími v Čechách.

Policie zabavila sto falešných vysvědčení

Severní Čechy – Potěšilo vás dítko hezkým vysvědčením? Ověřte si, zda není padělané. Policie právě zabavila na sto falzifikátů.

Po propuštění z vězení muž neztrácel čas a hned kradl

Liberecko - Recidivista byl natolik pilný, že šel krást v noci také do psího salónu

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT