VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ADAM FOGL

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Město a kraj plánují, že by frýdlantskou nemocnici koupila ta liberecká

Frýdlant – Změní se vlastník frýdlantské nemocnice? Usiluje o to město spolu s Libereckým krajem. Dlouholeté vyjednávání s nynějším majitelem, soukromou společností EUC, teď přineslo první konkrétnější výsledky. Na stole je memorandum, které cestu k prodeji nemocnice otevírá.

O víkendu nepojedou tramvaje do Lidových sadů

Liberec - Od sobotního až do pondělního rána nebudou v provozu tramvaje na linkách 2 a 3 v úseku Fügnerova - Lidové sady-ZOO, a to z technických důvodů.

Liberec chce první zónu bez doplatku

Liberec – Město Liberec se pokusí skoncovat s problémy, které přináší nevyhovující objekt ve Vojanově ulici na Františkově. Podalo žádost o zavedení takzvané bezdoplatkové zóny. Ta se má týkat jen jednoho konkrétního domu v ulici.  

I přes nedostatečný počet podpisů soud plebiscit vyhlásil, město podává stížnost

Liberec – 7 977 podpisů. Tolik jich je v Liberci potřeba pro vyhlášení místního referenda. Přípravný výbor v čele s náměstkem primátora Janem Korytářem jich sice v červenci předložil 8 652, více než třetina z nich ale nebyla platná. I přesto krajský soud referendum podle jeho návrhu nakonec vyhlásil, a to na termín 5. a 6. října.

Anketa Deníku: Problémem Frýdlantu je zdravotnictví a doprava, říkají lídři

Frýdlant – Deník oslovil lídry stran, kandidujících do frýdlantského zastupitelstva.

Evropě se daří dobře? Odpověď má přinést konference

Liberec – Do Liberce se ve středu 19. září sjedou zástupci několika zemí, proběhne zde totiž konference nazvaná Evropě se daří dobře?

Obyvatelé Paceřic sepsali petici, podle hygieny ale hluková zátěž splňuje limity

Paceřice – Radek Dobrovolný si občas před usnutím pro zajímavost počítá, jak dlouho neprojede žádné auto. „Když je to 20 vteřin, tak je to zázrak,“ upozornil. Jeho dům stojí v Paceřicích na Turnovsku, jen zhruba sto metrů od rychlostní silnice I/35. Situace s hlukem se podle jeho slov čím dál více zhoršuje. „Poté, co otevřeli silnici na Hrádek, se znatelně zvýšil průjezd kamionů,“ zmínil.

Ubytovna ve Vesci letos skončí. Univerzita vyslyšela stížnosti místních

Liberec – Zvýšený počet podnapilých lidí, kteří bez ohledu na denní dobu konzumují alkohol. Muži, kteří nedaleko základní školy močí přímo na ulici i za bílého dne. Zvratky a exkrementy. To jsou negativní jevy, na které si stěžují obyvatelé liberecké části Vesec. Spojují je přitom s místní ubytovnou, nacházející se na místě bývalých vysokoškolských kolejích. Studenty v ní totiž již před časem nahradili dělníci.

Soud vyhlásil místní referendum, bude v termínu voleb

Liberec - Krajský soud v Liberci vyhlásil konání místního referenda, které iniciovalo hnutí Změna. Vyplývá to z usnesení soudu. Přípravný výbor se na soud obrátil nejprve proto, aby uznal bezzávadovost podpisů, což již před několika dny učinil. Refendum vyhlásil na termín 5. až 6. října, tedy na termín komunálních voleb.

Náměstek Kysela se musí omluvit Změně. Rozhodl o tom soud

Liberec – „Změnaři jsou pro koupi zámku za peníze města, z toho shrábnou provizi, poté ho na 30 let pronajmou kámošům na kasino.“ To je jeden z výroků, který loni publikoval náměstek libereckého primátora Tomáš Kysela (zvolen za ANO) ve svém článku na serveru Týden v Libereckém kraji. V textu, v němž reagoval na rozpad koalice, obvinil svého koaličního expartnera z klientelismu. Nyní se musí omluvit, rozhodl o tom soud.

Dopravní podnik hrozí, že nevyjedou spoje. Požaduje 17,9 milionu korun

Liberecký kraj – Mezi představenstvem libereckého dopravního podniku a vedením Jablonce panuje řevnivost. Obě strany se právně i mediálně napadají. 

Ve finále soutěže o nejkrásnější nádraží má kraj tři zástupce

Liberecký kraj – Ve finále dvanáctého ročníku soutěže o nejkrásnější nádraží České republiky má Liberecký kraj opět tři zástupce z deseti finalistů. Informovali o tom organizátoři soutěže.

Liberec má aktuální vyhlášku o nočním klidu

Liberec – Máloco trvalo libereckým zastupitelům schválit tak dlouho, jako je aktualizovaná vyhláška o nočním klidu. Na červnovém hlasování o ní hlasovali asi třikrát a ani jednou se potřebných dvacet hlasů sehnat nepodařilo. Celé léto tak ve městě platila neaktuální vyhláška. Výjimky z nočního klidu akcím udělovala i na termíny, kdy se vůbec nekonaly.

FOTO: Vzniká nový azylový dům. Zařízení bude od dubna sloužit ženám a rodinám

Liberec – Frustrující. Tak popisuje ředitel azylového domu Speramus v Liberci Robert Prade pocit, když musí odmítat ženám a dětem telefonické žádosti o azyl. Středisko, které dnes funguje v centru města, totiž slouží výhradně pro muže.

Na Liberecku jde do voleb velké množství hasičů, ale i dělníků

Liberecko – Liší se v něčem liberecký okres od zbytku republiky? Při pohledu do registru kandidátů se odpověď nabízí: Liberecko má nadprůměrný počet hasičů na kandidátkách. Zatímco republikový podíl činí 0,7 procent hasičů, na Liberecku je tento podíl více než dvojnásobný 1,81 procent.

Liberec řeší, kolik ho bude stát hromadná doprava

Liberec – Město Liberec ještě nemá schválenou smlouvu s dopravním podnikem na další léta.

Krajský podnikatelský inkubátor vyjde na 222 milionů. Zatím funguje virtuálně

Liberec – Jeho úkolem je pomáhat vznikajícím a začínajícím firmám v regionu. Řeč je o krajském podnikatelském inkubátoru. Ten by měl již za dva roky fungovat i ve fyzické podobě. Krajští radní v úterý schválili vítěze veřejné zakázky na rekonstrukci bývalého výzkumného ústavu (budovy D krajského úřadu). Právě v něm inkubátor najde své fyzické zázemí, kanceláře a dílny využijí i jeho klienti.

Kraj chystá novinky pro nákup jízdenek. Zaplatit půjde mobilem či kartou

Liberec – Řady lidí táhnoucí se před pokladnami na autobusových i vlakových nádražích. Obrázek, který je především na začátku září vídán každoročně. V Libereckém kraji totiž zatím nelze nakoupit jízdné přes internet. V budoucnu by to ovšem možné být mělo. Podle Pavla Jaška ze společnosti KORID LK, která dopravu v kraji organizuje, je internetový e-shop v plánu. Stávající odbavovací zařízení ale prodej jízdenek neumožňují. „Nová odbavovací zařízení však už budou na internetový prodej připravena,“ uvedl Jaško.

Znalecké posudky ocenily Textilanu na zhruba 70 milionů korun

Liberec – Město Liberec si pozemky po bývalé Textilaně cení na maximálně 71,3 milionu korun. Vyplývá to z materiálů pro jednání zastupitelstva.

V Turnově skončila další etapa opravy nádražní budovy

Turnov – Na poštu doteď část turnovských občanů chodila do budovy nedaleko nádraží. Vyjít museli do patra, přístup pro imobilní chyběl. Od pondělí mají pobočku dostupnější, pošta se totiž přestěhovala do nových prostor. A ty se nacházejí přímo v přízemí zdejšího nádraží.

Školáci zahájili výuku v azylu. ZŠ v Ruprechticích prochází rekonstrukcí

Liberec – Paní Veronika dnes poveze už potřetí svého osmiletého syna po prázdninách do školy. Tentokrát ale nezamíří jako obvykle do Ruprechtic na Náměstí Míru, ale do asi kilometr vzdálené základní školy Vrchlického. A na stejné místo bude svého syna vozit i v následujících měsících. Škola na Náměstí Míru se totiž dnes neotevře. Důvodem je velká rekonstrukce za zhruba 64 milionů korun. Žáky vyžene minimálně na celé pololetí.

Hlučné akce, jako jsou například teknoparty? Lidem má pomoct vyhláška

Liberec – Sedm tisíc účastníků, pět dní, čtyři noci a 25 soundsystémů. Teknoparty Czarotek, která se konala na přelomu letošního dubna a května na okraji Liberce na soukromé louce v Krásné Studánce, má část okolních obyvatel stále ještě v živé paměti.

Dopravci čekají zájem o levnější jízdné, pokladny otevřou i o víkendu

Liberecký kraj – Mimořádně i o tomto víkendu bude na několika místech v kraji možné pořídit jízdenky a časové kupóny.

Lavičky na Soukenném náměstí v Liberci je obtížné opravit. Polovina z nich zmizí

Liberec – Největší koncentrace laviček na metr čtvereční v kraji? Pravděpodobně na Soukenném náměstí v Liberci. Po rekonstrukci v roce 2012 se na něm objevilo celkem 75 míst k sezení. Lavičky naskládané vedle sebe jako vinoucí se had se staly terčem kritiky i posměchu. Každá z nich tehdy město vyšla na zhruba 11 200 korun bez daně, celkem tedy stály přes 800 tisíc korun.

Referendum: 3000 podpisů bylo neuznáno

Liberec – Uskuteční se plánované podzimní referendum? Úředníci neuznali přes 3000 z 8000 podpisů na petici za jeho konání.

V „Komunitkách“ padaly hlavy. Mezi odvolanými jsou Korytář a Hrbková

Liberec – Radní odvolali část správní rady Komunitních prací, vadí jim nepořádek v centru města. Odvolaní hovoří o politické odvetě.

O převzetí majoritního podílu v ČSAD Liberec se pokusí krajská firma Autobusy LK

Liberecko – Autobusovou dopravu v okrese Liberec má od roku 2020 zajistit nový krajský dopravce Autobusy LK. V úterý o tom rozhodli krajští zastupitelé. Z analýzy, kterou krajská firma vypracovala, však vyplývá, že není ekonomicky výhodné budovat nového dopravce od začátku „na zelené louce“. Autobusy LK tak nejspíš pro tento účel koupí dopravce ČSAD Liberec.

Trhy se v září stěhují z Kostelní před Plazu

Liberec – Stěhování farmářských trhů, o kterém vedení města uvažovalo již řadu týdnů, se stává realitou. Stánky trhovců se ovšem nepřesunou na náměstí před radnici, jak bylo plánováno, nýbrž o pár metrů dál, před obchodní centrum Plaza.

Od půlky září začne v Liberci fungovat nábytková banka

Liberec – Nejen nábytek, ale také hračky, oblečení, boty, domácí spotřebiče nebo další vybavení domácnosti zprostředkuje sociálně potřebným od poloviny září nově vznikající nábytková banka. Sídlit bude v centru Liberce, spustí ji nezisková organizace Pomoc v nouzi Liberecko.

Vyšel z vězení, šel krást čokolády. Prozradil se, když mu vypadly

Liberec – Jen několik hodin se na svobodě ohřál osmadvacetiletý muž z Liberce, kterého v úterý pustili z vězení, kde si odpykával trest za krádeže. Muž první hodiny mimo věznici nestrávil ničím jiným než dalšími krádežemi.

Cestující čeká od soboty cenová revoluce, dotkne se nejen dětí i dospělých

Liberecko – Kdo si plánuje zakoupit jízdenku na veřejnou dopravu po Liberecku za levnější jízdné, musí si ještě pár dní počkat. Jízdenky podle nového ceníku bude možné koupit od soboty 1. září.

Vlaky na trase z Liberce do České Lípy čeká výluka

Liberecko – Cestující, kteří plánují v úterý nebo ve středu cestovat na trati z Liberce do České Lípy, by si měli zkontrolovat svá spojení. Oprava trati a železničního přejezdu ve Velkém Grunově si vyžádá nahrazení vlaků autobusy. Ty přitom pojedou v několika různých trasách.

Oprava České mládeže pokračuje uzavřením kruhového objezdu

Liberec – Tříměsíční uzavírka liberecké tepny, ulice České mládeže, pokračuje od soboty další fází rekonstruovat se bude kruhový objezd na křižovatce s ulicí Kubelíkova. Omezeny budou téměř všechny cesty přes objezd, projet půjde pouze jednosměrně z ulice České mládeže do ulice Průmyslová, během čehož vozidla využijí provizorní panelovou komunikaci.

V politice končí známé tváře. Odchod zastupitelé odůvodňují vyhořením

Liberec – 464 Liberečanů. Tolik se jich bude v letošních komunálních volbách ucházet o 39 křesel v zastupitelstvu krajského města. Vyplývá to z registru kandidátů, který zveřejnil liberecký magistrát. Ve volbách kandiduje celkem dvanáct stran a hnutí.

Vystěhovat cikány? Souhlasíme, napsala ČSSD na Facebooku

Liberec – Po libereckých komunistech, kteří vychvalovali dobu, kdy byl zavřený Václav Havel, teď na sebe na sociální síti Facebook upozornila liberecká buňka další parlamentní strany ČSSD. Vše odstartovala diskuse na jejich stránce „ČSSD Liberec“.

Hnutí ANO navrhlo stávající bazén zbourat, jiné strany nesouhlasí

Liberec /ANKETA/ – Jedním z předvolebních témat v krajském městě se stal bazén. Objekt z roku 1985 přestává vyhovovat současným potřebám a jeho stav je potřeba řešit.

Primátorův náměstek navrhuje přesunout úředníky do budovy Skloexportu

Liberec – Opravovat či neopravovat budovu Uranu? Další příspěvek do diskuse o tom, zda rekonstruovat zchátralou magistrátní budovu, teď přináší primátorův náměstek Jan Korytář. Zastupitelům bude chtít ke schválení předložit záměr možného převzetí jiného objektu, a to nedalekého bývalého sídla společnosti Skloexport, stojícího naproti libereckému nádraží.

V Žibřidicích už mají úplně nový učitelský sbor. Ředitelku musí hledat znovu

Křižany, Žibřidice – Situaci na Základní škole v Žibřidicích se stále nepodařilo zdárně vyřešit. Na škole sice začnou vyučovat zbrusu noví učitelé, instituci se ale rozhodla opustit nová ředitelka Jitka Šťastná, proti které se sepisovala petice. Obec už na její post vyhlásila nové výběrové řízení. Na webu města o tom informoval starosta Křižan Václav Honsejk. Právě Křižany žibřidickou základku zřizují.

FOTO: Tanky zlomily Pražské jaro. Obsadily i Liberecko

Liberec – „Na libereckém náměstí se rozhostil jarmark beznaděje,“ vzpomíná pamětník neblahých událostí před 50 lety.

Obyvatelé sídliště Jeřmanická ve Vesci sepsali petici proti kácení aleje

Liberec – Padesát dva. Nejméně tolik podpisů se sešlo pod peticí proti kácení stromů na sídlišti Jeřmanická ve Vesci. Tamní obyvatelé se bojí, že jim město vykácí stromy vedle panelového domu.

Opilý muž vyhrožoval manželce, policie ho na deset dní vykázala

Liberec – Policisté v pondělí zasahovali v jedné z libereckých domácností kvůli manželským sporům.

Do Harcova k myslivně autobusy o víkendu nepojedou

Liberec – Od sobotní sedmé hodiny ranní do nedělní půlnoci bude přerušen provoz na autobusové lince MHD číslo 15 v úseku Harcov kostel - Harcov myslivna.

Nad Stráží budou bdít kamery. Ještě letos

Stráž nad Nisou – Kamerový systém už dávno není výsadou jen velkých měst. Chystají ho i v Chrastavě.

Na liberecký magistrát míří kontroloři. Poslal je sem Korytář

Liberec – Podmínky na magistrátu v krajském městě prověřuje kontrola ze Státního úřadu inspekce práce. Inspektoři nezamířili do Liberce náhodou. Poslal je sem sám náměstek libereckého primátora Jan Korytář.

Nejblíže vítězství v krajské autobusové zakázce má BusLine

Liberecký kraj – K tomu, aby dalších deset let vozil cestující na Jablonecku, Turnovsku a Semilsku, má nejblíže stávající dopravce BusLine

V chrastavských komunálních volbách se opět utká šest stran

Chrastava – Šest politických stran a hnutí, tedy stejně jako před čtyřmi lety, podalo svou kandidátku pro letošní komunální volby v Chrastavě.

Zloděj v kempu vykradl obytňák

Nové Město pod Smrkem – Škodu za 1500 korun způsobil neznámý zloděj v novoměstském kempu.

Do voleb v Hrádku míří tři strany

Hrádek nad Nisou – Opět jen tři politické subjekty změří své síly v letošních komunálních volbách v Hrádku nad Nisou.

Vyschlé lesní koupaliště má zachránit voda z ruprechtického lomu

Liberec – Desítky, leckdy i stovky lidí denně se koupou v nově otevřeném lesním koupališti v Lidových sadech. Má to však jeden háček, koupaliště na Jizerském potoce se kvůli suchu a netěsnící vaně potýká s nedostatkem vody.

V Nové Vsi se objevil včelí mor, platí mimořádná opatření

Nová Ves – Nepříjemnosti teď musí řešit včelaři z okolí Nové Vsi u Chrastavy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT