VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ADAM FOGL

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

FOTO, VIDEO: Sbohem, tramvaje! Lidé z domova i ciziny se loučili s vozy T2R

Liberec - Pro libereckého řidiče tramvají Pertla Hertla nebyla pracovní směna v sobotu 17. listopadu jen tak ledajakou. Pan Hertl, který řídí tramvaje už od roku 1979, byl totiž v sobotu řidičem posledního tramvajového spoje vedeného československými vozy typu T2R v pravidelném provozu na světě.

Budoucí vedení Liberce představilo programové prohlášení

Liberec – Na začátku každého jednání městského zastupitelstva vystupují občané Liberce se svými připomínkami. Někteří své problémy prezentují jednou, jiní opakovaně. Podle budoucího nového vedení města složeného ze zástupců Starostů, hnutí ANO a ODS však nejsou tyto připomínky vždy vyslyšeny tak, jak by mohly. Plánují proto zřídit pozici ochránce práv občana. Vyplývá to z programového prohlášení nové koalice, které ve čtvrtek představili novinářům.

Obce na Liberecku bojují o peníze na školky. Podaly žádost o dotace

Liberecko – Když letos v březnu navštívila vláda Liberecký kraj, kdekdo ji přesvědčoval o nutnosti podpory nejrůznějších projektů. Jak ale premiér Andrej Babiš několikrát zmínil, ministři požadavky pouze evidovali a nikomu nic neslibovali. S jednou výjimkou.

Silnice, muzeum či nemocnice. Kraj chce utratit 3,4 miliardy

Liberecký kraj - Podoba krajského rozpočtu na rok 2019 už nabírá obrysy.

Sbohem, kamaráde Tomáši Procházko... Padlého vojáka uctili čestnou salvou

Prachatice, Hrádek nad Nisou – Stovky lidí se rozloučily s vojákem Tomášem Procházkou, který padl v Afghánistánu. Nechyběly vojenské pocty.

Starosta Horinka opět obhájil svou funkci

Hrádek nad Nisou – Na pondělním zasedání zastupitelstva byl starostou Hrádku opět zvolen Josef Horinka (Hrádek potřebuje změny!), hlasovalo pro něj všech čtyřiadvacet přítomných zastupitelů.

FOTO: Legendární tramvaje v Liberci končí, lákají fotografy i z ciziny

Liberec – Jedné je šedesát let a té druhé jen o čtyři roky méně, přesto stále vozí cestující. Řeč je o tramvajích typu T2R, které v pravidelném provozu jezdí už jen na jediné trati na světě z Liberce do Jablonce nad Nisou. Vše se ale změní už za dva týdny, kdy „tédvojky“ na běžné lince vyjedou úplně naposledy.

Námitku kandidáta Změny označil soud za nepodloženou spekulaci

Liberec – Výsledky voleb v Liberci jsou platné, nové sčítání hlasů se konat nebude. Může se tak konat ustavující jednání zastupitelstva s volbou vedení města. Vyplývá to z pondělního usnesení liberecké pobočky ústeckého krajského soudu, který se stížností na volby zabýval.

AKTUALIZOVÁNO

U Turnova se srazil vlak s autem. Nehoda si vyžádala jednoho mrtvého

Čtveřín – Na železničním přejezdu ve Čtveříně na Turnovsku se v pondělí před třetí hodinou srazil osobní vlak mířící z Turnova do Liberce s osobním automobilem. Na místě zasahovaly složky integrovaného záchranného systému, včetně drážních hasičů.

Frýdlantská nemocnice má změnit majitele do června

Frýdlant – Memorandum o budoucím převzetí soukromé frýdlantské nemocnice tou libereckou je konečně podepsáno. Včera jej stvrdili zástupci Libereckého kraje, města Frýdlant, Krajské nemocnice Liberec a Nemocnice Frýdlant. Informovala o tom mluvčí kraje Andrea Fulková.

V den hlasování se nezákonně agitovalo. Přesto volby v Hodkovicích platí

Hodkovice n. M. – Auto s nápisem „BUDITELE NE!“ parkovalo ve volební pátek 5. října před Základní školou v Hodkovicích, kde byly umístěné dvě volební místnosti. Heslo a další nápisy na autě mířily proti bývalému starostovi Antonínu Samkovi, který letos kandidoval do zastupitelstva za hnutí ANO s heslem „Probudím Hodkovice ze spánku“. 

Část větších měst okresu zná svá nová vedení. Zásadní změny se nekonají

Liberecko – Státní hymna, originální městská vlajka a při podpisu zastupitelského slibu ptačí brk. Středeční ustavující zasedání nového chrastavského zastupitelstva se neslo ve slavnostním duchu. Při volbě starosty se ale žádné překvapení nekonalo. Post znovu obhájil dosavadní starosta Michael Canov (Starostové pro Liberecký kraj), do funkce byl zvolen popáté.

Bezplatný autobus ke Kauflandu nakonec nepojede

Liberec – Měl jezdit od sedmi od rána do pěti do odpoledne z Fügnerovy do Rochlice ke Kauflandu a cestující vozit zdarma. Speciální autobus zřízený kvůli uzavírce ulice Dr. Milady Horákové nakonec nevyjede.

Na Frýdlantsku začaly výluky

Frýdlantsko – Na komplikace se musí připravit cestující na Frýdlantsku. Už ve čtvrtek mezi 7. a 16.45 hod. probíhá výluka železniční trati v úseku Nové Město pod Smrkem Jindřichovice pod Smrkem.

Novou koalici v Liberci zpečetili podpisem. Tvoří ji Starostové, ANO a ODS

Liberec /FOTO/ – Budoucí liberecká koalice už svou spolupráci stvrdila podpisem. Koaliční smlouvu podepsali ve středu odpoledne zástupci tří uskupení – vítězných Starostů, druhého hnutí ANO a čtvrté ODS. Koalice bude mít převahu 31 hlasů v devětatřicetičlenném zastupitelstvu.

Aktuálně: Starostou Chrastavy se stal znovu Michael Canov

Chrastava – Chrastavu i v nadcházejícím volebním období povede dosavadní starosta Michael Canov. Rozhodli o tom zastupitelé města. V tajné volbě, která se konala na ustavujícím zasedání tamního zastupitelstva, pro Canova hlasovalo 17 z devatenácti chrastavských zastupitelů.

Kraj zaplatil sankci 26 milionů. Vinu prý nese úředník

Liberec – Byl to projekt, který pomáhal znevýhodněným osobám v azylových domech, sociálních dílnách nebo třeba v nízkoprahových centrech. Tisícům lidí pomohl, Libereckému kraji ale přinesl i vrásky. Kvůli chybě při zadávání zakázek totiž musel v roce 2015 zaplatit sankci ve výši 25,8 milionu korun.

Starostové chtějí stěhovat úředníky z Prahy, část i do Liberce

Liberec – Poslanci projednají změny zákonů, které by vybrané úřady přesunuly do krajských měst, včetně Liberce.

PŘEHLED: Kdy u vás v obci zvolí nového starostu?

Liberecko – V následujícím týdnu se ve většině obcí Liberecka uskuteční ustavující jednání nových zastupitelstev.

Z pěti týraných psů z Turnovska jeden nepřežil, dva už mají majitele

Turnovsko – Pět psů, které majitel z Libáně zanedbával a dostatečně nekrmil, převzal v srpnu Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Hejtman nesmí na Hrad. Prezident nepozval část svých kritiků na ceremoniál

Liberec – Ve Vladislavském sále Pražského hradu bude na nedělním ceremoniálu opět chybět hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Tentokrát ovšem nikoli z vlastního rozhodnutí, nýbrž proto, že nebyl pozván. „Pozvání jsem neobdržel, nicméně plně respektuji právo prezidenta pozvat toho, koho uzná za vhodné,“ uvedl Půta,

ANO změnilo názor. Podepsalo předběžnou smlouvu o koalici se Starosty a ODS

Liberec – Ačkoli zástupci hnutí ANO na počátku října avizovali, že spolupracovat s ODS nechtějí, nakonec změnili názor. Starostové, ANO a ODS tak v úterý v podvečer podepsali smlouvu o společném postupu. Ta je předzvěstí koaliční smlouvy.

FOTO: Padlý voják v Afghánistánu byl z Hrádku nad Nisou. Působil jako kynolog

Hrádek nad Nisou – Psy cvičil, účastnil se s nimi kynologických soutěží, které i organizoval. Na konci srpna se vydal na vojenskou misi do Afghánistánu. Zpátky domů do Hrádku nad Nisou se už ale rotný Tomáš Procházka, 42letý voják z chotyňského Centra vojenské kynologie, nevrátí. V pondělí zahynul při dalším útoku na české vojáky.

Kandidát Změny pro Liberec Václav Smrkovský požaduje nové sčítání hlasů

Liberecko – Dvě stížnosti na komunální volby. Tolik jich v okrese eviduje liberecká pobočka ústeckého krajského soudu. Vyplývá to z údajů, které soud zveřejnil. Lhůta na podávání připomínek skončila v pátek v 16 hodin.

Organizace Oživení ocenila Liberecký zpravodaj

Liberec – Zpravodaj liberecké radnice, který do svých schránek dostávají obyvatelé krajského města každý měsíc, patří k nejlepším v republice. Vyplývá to z analýzy organizace Oživení, která porovnávala zpravodaje 65 největších měst a městských částí v zemi. Liberec se v žebříčku těch, které poskytují dostatečné informace a názorovou vyváženost, umístil na druhé příčce za Brnem.

Stále řešíme, jak zastupitele Liberce nepoštvat proti sobě, říká Zámečník

Liberec – První povolební jednání se v Liberci rozjela ještě před definitivním sečtením výsledků. Vítězní Starostové už v sobotu 5. října avizovali, že se pokusí o sestavení co nejširší koalice, nejlépe všech zvolených stran kromě Změny. První kolo jednání však skončilo neúspěchem. ANO odmítlo jít do koalice s ODS, ODS nechtějí jít s LOL a naopak.

V Liberci měřili kvalitu vzduchu. Výsledky nabídnou zajímavé srovnání

Liberec – Křižovatka na Šaldově náměstí v Liberci je dopravním gordickým uzlem. Auta, tramvaje a autobusy zde míří do celkem šesti směrů, denně tudy projedou tisíce vozidel. Jaký vliv má křižovatka na kvalitu ovzduší v lokalitě, zjišťovalo tento týden speciální měření. To navíc neprobíhalo pouze zde, ale na dalších pěti místech v Liberci, a to v lokalitách různého charakteru, tedy jak v dopravně vytížených oblastech, tak ve vilové čtvrti či třeba na sídlišti.

Liberecký kraj koupil majoritní podíl akcií v ČSAD Liberec

Liberec – Snahy Libereckého kraje o nákup dopravce ČSAD Liberec se naplnily. Kraj prostřednictvím své akciové společnosti Autobusy LK ve firmě koupil zhruba 86 procent akcií a stal se tak majoritním vlastníkem dopravce. Akcie původně patřily společnosti LIAD. Krajská společnost Autobusy LK za podíl v ČSAD zaplatila 7,6 milionu korun, spolu s tím koupila i akcie servisní společnosti Autocentrum Nord za další tři miliony korun.

Zastupitelé nevyslyšeli obyvatele Svojsíkovy, z hřiště bude stavební parcela

Liberec – Zachovejte nám veřejnou zeleň a hřiště. S takovým požadavkem se na liberecké zastupitele obrátili obyvatelé vilové čtvrti na pomezí centra města a Ruprechtic, žijící v okolí ulice Svojsíkova. Právě v ní se dnes nachází volný prostor lemovaný stromy, doplněný o herní prvky a plácek na kopání balonem.

V Liberci funguje nábytková banka

Liberec – Nábytek, pro který už lidé nemají využití, nemusí končit v popelnicích. V Oldřichově ulici v Liberci začala fungovat nábytková banka. „Potřebným však nerozděluje pouze nábytek, ale i další materiální pomoc,“ vysvětluje ředitelka Nábytkové banky Štěpánka Bátrlová.

Frýdlant už má koalici, starostou zůstane Dan Ramzer

Frýdlant – Téměř stejná koalice jako v minulém volebním období bude vládnout ve Frýdlantu i v následujících čtyřech letech. Vyplývá to z povolebního vyjednávání, které se odehrálo v neděli 14. října večer a o jehož výsledku informoval starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Koaliční jednání po volbách jedou dál

Liberecko - Zatímco v Liberci a Frýdlantu se o koalicích stále jedná, v Hrádku a Chrastavě mají jasno.  

ANO nechce do koalice s ODS

Liberec - Jednání o liberecké trojkoalici Starostů, ANO a ODS jsou v tuto chvíli u konce.

Bar bude zavírat dřív. Kvůli hluku

Frýdlant - Zastupitelé Frýdlantu schválili vyhlášku, podle které musí bar v centru města skončit ve 22 hodin.

Kandidátka z Turnova Daniela Weissová Senát nedobyla

Turnovsko – Jediná zástupkyně Libereckého kraje v boji o senátorské křeslo v obvodu 38, který zahrnuje Mladoboleslavsko a část Turnovska, do druhého kola nepostoupila. Turnovská dramaturgyně a herečka Daniela Weissová kandidující do horní komory parlamentu za Českou pirátskou stranu skončila třetí s 14,69 % hlasů.

LOL je v Liberci nejspíš ze hry, Korytář naznačil možný odchod

Liberec – Každým dnem je čím dál jasnější, jakou podobu bude mít liberecká vláda. Zdá se již téměř jisté, že čtyřčlenná koalice tvořená Starosty, hnutím ANO, ODS a hnutím LOL, nevznikne. Důvodem je vzájemná nekompatibilita občanských demokratů a představitelů nového hnutí LOL.

O víkendu začal sběr podpisů pod petici, která žádá pro Turnovsko vlastní okres

Turnovsko – V části Libereckého kraje začínají podnikat konkrétní kroky pro prosazení vytouženého samostatného okresu Turnov. O uplynulém víkendu se u volebních místností v Turnově a okolních obcích objevily petiční podpisové archy.

Spolupráce čtyř partnerů se ukazuje stabilnější, říká Jaroslav Zámečník

Liberec - Říká, že takový výsledek nečekal. Lídr v Liberci vítězných Starostů Jaroslav Zámečník začal už v sobotu večer jednat o budoucí koalici se zástupci ANO, ODS a hnutí LOL!

Ze zastupitelstva mizí ČSSD i KSČM

Liberec – „Nevypadá to dobře,“ říkal v sobotu ustaraně lídr liberecké ČSSD a její krajský předseda Jan Mečl po sečtení přibližně třetiny hlasů. Jeho spolustraníci novináře do volebního štábu pustit ani nechtěli. Není divu, sociální demokraté, kteří obhajovali čtyři mandáty, se nakonec do zastupitelstva vůbec nedostali. Překvapením je i výsledek druhé levicové parlamentní strany. Neuspěli totiž ani komunisté, kteří obhajovali mandáty dva.

V Liberci se rýsuje jedenáctičlenná rada, primátorem má být Zámečník

Liberec - Po nedělním jednání v libereckých lázních se již rýsuje podoba budoucí rady města. Zatímco dosud byla rada devítičlenná, nově by podle představ Starostů mělo být radních jedenáct. „Naší představou je, abych obsadil post primátora,“ předeslal lídr vítězných Starostů Jaroslav Zámečník.

FOTO: V Liberci vítězí Starostové, už vyjednávají s ANO, levice utrpěla debakl

Liberec – V komunálních volbách v Liberci zvítězí Starostové pro Liberec. Vyplývá to z průběžných výsledků po sečtení 93 procent hlasů. Jako druhé uspělo hnutí ANO, neúspěch naopak stihl Změnu pro Liberec. Levicové strany, ČSSD a komunisté, utrpěly debakl a po dlouhých letech zastupitelstvo opouštějí.

Liberecké referendum je neplatné, provázely ho kontroverze

Liberec – K referendu, které se o volebním víkendu konalo v Liberci, nedorazil potřebný počet 35 % voličů a je tak neplatné. Účast činila pouze necelých 15 % voličů. Ani k historicky druhému libereckému referendu tak nedorazil dostatečný počet obyvatel.

Vládnoucí koalici v uplynulém volebním období doprovázely konflikty

Liberec - Soukenné náměstí vypadalo při pátečním odpoledni neobvykle prázdně. Ještě ve čtvrtek to tu přitom připomínalo spíše jarmark. Své předvolební stánky tu tento týden pravidelně rozbíjely až tři kandidující strany. Nechyběly balónky, bonbony, propagační předměty, letáky či noviny a především kandidáti, kteří se snažili své potenciální voliče zaujmout tváří v tvář. Ty strany, na které ten den nezbylo místo, zaujaly své pozice nedaleko na Fügnerově ulici, nebo na Šaldově náměstí. Uchráněno zůstalo tento rok jen hlavní Benešovo náměstí, kde se uklízelo po hollywoodských filmařích.

Základní škola v Žibřidicích má konečně ředitelku

Křižany - Problémy, které v uplynulém půlroce zažívala Základní škola v Žibřidicích, jsou zřejmě konce. Radní na konci září jmenovali do funkce novou ředitelku Jitku Švehlovou. Informoval o tom Václav Honsejk, starosta Křižan, které školu zřizují.

Na libereckém nádraží zemřel v pátek odpoledne muž

Liberec – Záchranáři v pátek odpoledne zasahovali na libereckém vlakovém nádraží. Pokoušeli se tam oživovat muže, který zkolaboval. „Šlo o úmrtí beze svědků, nejspíše se jednalo o interní onemocnění,“ uvedl mluvčí záchranářů Michael Georgiev.

V komisích pro liberecké referendum chybí už jen několik lidí

Liberec - Městu se podařilo obsadit téměř všechna místa v komisích pro místní referendum, které o víkendu na území Liberce proběhne. „Aktuálně nám chybí devět komisařů, situace se ale vyvíjí z minuty na minutu,“ informoval Deník ve čtvrtek odpoledne tajemník magistrátu Martin Čech.

Tatobity: vesnice roku, ve které tento víkend lidé volit nebudou

Tatobity - Do volební místnosti mnozí obyvatelé Tatobit v okrese Semily první říjnový víkend nejspíš zamíří. Zvolit si ale budou moci pouze svého senátora ve zdejším senátním obvodu číslo 35. Do místního zastupitelstva tu tentokrát volby neproběhnou. Důvodem je malý počet přihlášených kandidátů.

Pozor! Zástupy běžců v neděli zkomplikují dopravu po Liberci

Liberec - Kvůli nedělnímu konání běžeckého závodu se musí řidiči a cestující MHD připravit na komplikace v dopravě. Místo tramvají budou mezi Fügnerovou a Lidovými sady mezi 11. a 16. hod. jezdit autobusy, které vynechají zastávky Ulice 5. května, Průmyslová škola i Muzeum.

Ulici České mládeže otevřou dřív. Silnice bude průjezdná už v pátek odpoledne

Liberec /FOTO/ – Ulice České mládeže, hlavní cesta z a do liberecké průmyslové zóny Jih, se řidičům otevře ještě dříve, než bylo v plánu, a to už v pátek 5. října v 16 hodin odpoledne. Informoval o tom mluvčí kraje Filip Trdla.

Z Jeřmanic do Rychnova nejezdí vlaky kvůli výluce

Liberecko - Kvůli sanaci skalních zářezů probíhá na trati z Liberce do Turnova od 1. října až do 15. října výluka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT