VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zakázku na krajský měsíčník odložili kvůli chybě úředníka

Liberecký kraj - Místní organizace ČSSD napadla vedení kraje za to, že zrušilo zakázku na nový krajský magazín. Kritika se na ně snesla, protože prý „na kraji buď veřejné zakázky vypisovat neumí nebo umět nechtějí."

10.12.2013 1
SDÍLEJ:

Liberecký krajský úřad. Ilustrační foto. Foto: Deník/ Jan Škvára

ČSSD popsala ve svém stanovisku vypisování veřejných zakázek Libereckého kraje jako „opakované vyhlašování zadávacích řízení, zbytečnou administrativu a nespokojené uchazeče o účast v tendrech."

ČSSD zapomíná na vlastní chyby

Vedení kraje kritiku odmítá. ČSSD podle náměstka hejtmana Marka Pietra neomaleně útočí na kraj a zapomíná na vlastní prohřešky s veřejnými výběrovými řízeními, které kraj musí řešit dodnes.

„Je jistě nemilé, že se zmiňovaná veřejná zakázka na magazín musí opakovat. Ale v souladu se zákonem byla soutěž zrušena a opakovaně vyhlášena, a to hlavně z toho důvodu, aby byla odstraněna případná rizika z přesného nedodržení legislativního postupu. Zdůrazňuji, že chybu v zadávací dokumentaci jsme na rozdíl od předchozích vlád veřejně přiznali a navíc ji odhalil nově nastavený vlastní vnitřní kontrolní systém," řekl Pieter.

Zrušená zakázka se musí opakovat

Veřejnou zakázku na tvorbu, tisk a distribuci Magazínu Libereckého kraje, který kraj vydává a informuje v něm občany o událostech v kraji, vypsalo vedení Libereckého kraje, protože koncem roku vyprší smlouva se současným dodavatelem. Zakázka byla původně vypsána už v srpnu, tak, aby nedošlo k výpadku v distribuci a časopis mohl kontinuálně vycházet i příští rok.

Tím, že se našla chyba v zadávací dokumentaci a zakázka se bude muset vypsat znovu dojde podle ČSSD ke zdržení.

„Už nyní se ví, že v prvním čtvrtletí příštího roku se občané v kraji informací v žádném krajském médiu nedočkají. Podivný na celé záležitosti je zejména fakt, že na údajnou chybu úředníků se přišlo až poté, co došlo k otevírání obálek s nabídkami jednotlivých uchazečů. Někteří z nich byli otevírání obálek přítomni, tudíž je nyní naprosto veřejná informace, jaké cenové nabídky jednotliví zájemci předložili," řekla Lenka Kadlecová, předsedkyně klubu ČSSD.

Podle hejtmana Martina Půty je pochopitelná kritika opozice, která má činnost Rady kraje i práci zastupitelstva kontrolovat.

„Bylo by však dobré, kdyby při jakékoliv polemice, diskusi či kritice pracovali krajští zastupitelé ČSSD s předem ověřenými fakty a nemátli lidem hlavu výmysly. Jinak se takovým postojem sami zesměšňují," hájí se Půta a připomíná, že přestože bylo zadání zakázky před jednáním rady k dispozici všem zastupitelským klubům, tedy i ČSSD, nikdo k němu nevznesl žádnou připomínku.

Průhledné hospodaření kraje

Vedení kraje v čele s Půtou hned po svém zvolení začalo pracovat na zprůhlednění hospodaření kraje vůči občanům.

Jako jedni z prvních v republice například zveřejnili rozpočet na svých webových stránkách, zveřejňují všechny otevřené zakázky spolu s příslušnou dokumentací a snaží se být naprosto transparentní, proto se vůči kritice ostře ohradili. Navíc kraj omezil spolupráci s externími administrátory zakázek, z nichž někteří dokonce čelili žalobám, které na ně vedení kraje podalo.

Autor: ČTK

10.12.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Motorkáři, ilustrační foto.

Motorkáři ohrožují lesy i lidi

Vandal poničil Gahlerův kříž, pozlaceného Ježíše ukradl

Vandal poničil Gahlerův kříž, ukradl pozlaceného Ježíše

FOTO: Tanečníci z Ghany roztančili Frýdlantskou ulici v Liberci

Liberec - 29. ročník Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA 2017 letos opět dorazil i do Liberce. Tentokrát s heslem: Tancem proti předsudkům!

Nekola: Štokr je hvězda! Kouč Dukly myslí na titul, repre teď neřeší

Liberec /ROZHOVOR/ – Po dlouhé a vyčerpávající sezoně přišel čas na zasloužený odpočinek. „Potřeboval jsem trochu zrelaxovat a tak jsem odjel s rodinou k moři," hlásí přímo z pláže Michal Nekola.

Zabil se při pádu z kola a další krátké zprávy z Libereckého kraje

Liberecký kraj - V uplynulých dnech se přihodily vážné i méně vážné věci. Některé bohužel s nešťastným koncem. 

GALERIE: Pozor na falešné hluchoněmé

Liberecký kraj - Bojovat proti organizované skupině, která operuje po celé České republice, je náročné. Falešným výběrčím na charitu hrozí maximálně bloková pokuta. V minulém týdnu opět dorazili do České Lípy. Letos je to zatím prý jediný známý případ v Libereckém kraji.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies