VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výstava v parku pokračuje. Některé exponáty zmizely

Liberec – V červenci začala v parku Clam-Gallasů v Liberci netypická výstava nazvaná OBJEKT. Výstava potrvá do konce srpna, ne všechny instalacejsou však kompletní.

4.8.2017
SDÍLEJ:

Na výstavě Objekt se prezentuje i Richard Loskot s objektem Barva je vlastnost světla.Foto: Jakub Volný

VÝSTAVA OBJEKT

V parku se setkáváme s tiskovou mluvčí výstavy Lenkou Hanušovou i s výtvarníkem Jaroslavem Prokešem, který se zde prezentuje instalací nazvanou Rastr 898/1. Ta je sestavená z bodů pokrývajících celou parcelu. Jak však na místě zjišťuje, jeho dílo „zaujalo“ Liberečany tak moc, až si některé jeho části rozebrali. „Některé body buď zarostly nebo úplně zmizely,“ komentuje výtvarník s tím, že nechápe, k čemu umělohmotná kolečka někdo potřeboval.

Zmizela kolečka i svítící konstrukce

Mnohem hůře však dopadla instalace německé výtvarnice Julie Langhammer Passage, které někdo ukradl osvětlenou konstrukci. Podle Lenky Hanušové přijede v těchto dnech výtvarnice své dílo obnovit. „Konstrukci už samozřejmě znovu instalovat nebude, dopadlo by to asi stejně jako minule,“ vysvětluje mluvčí.

Stříhání trávníků i posezení na lavičce

Většina exponátů zůstala naštěstí téměř nedotčena. „Je to interaktivní výstava, která počítá s tím, že se do ní lidé zapojí,“ dodává Lenka Hanušová a upozorňuje například na instalaci Sarah Gosdschan Thriving graphics, díky které si lidé mohou vyzkoušet stříhat trávník. Velmi populární se stal i „truhlík“ s květinami, jinak instalace Richarda Loskota nazvaná Barva je vlastnost světla, a doslova za svůj přijali lidé objekt Lukáše Hájka Jehly II. „Zřejmě ocenili i jeho praktickou stránku,“ komentuje mluvčí. Velká dřevěná „lavice“ totiž může sloužit jak k posezení, tak jako prolézačka pro děti.

Socha a město podruhé

Výstava OBJEKT se inspirovala slavným projektem Socha a město Liberec 1969, jehož „pozůstatky“ můžeme ve městě obdivovat dodnes. Cílem stávající výstavy je vzbudit podobné diskuse o moderním umění jako tenkrát. „Mou vizí je oslovit Liberečany, rozšířit jejich citlivost ve vnímání umění, podnítit k uvažování o současném umění,” říká o výstavě její kurátorka Jana Bernartová. Výstava OBJEKT Liberec – sochy ve veřejném prostoru je součástí Česko-německého kulturního jara. Svá díla na ní pod širým nebem vystavují kromě jmenovaných Jan Stolín, Johannes Makolies a Peter Demek.

Autor: Gabriela Volná Garbová

4.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Zákaz kouření. Ilustrační snímek.

ANKETA: Zrušili byste zákaz kouření v restauracích?

Marek Pieter (SLK)

Hostem on-line rozhovoru bude Marek Pieter, lídr kandidátky STANv LK

Srážka Avie s nákladním vlakem si vyžádala lehké zranění

Višňová, Minkovice – V úterý 17. října kolem desáté hodiny dopoledne se stala ve Višňové Minkovicích ke srážce nákladního vlaku s Avií.

ANKETA: Omezili byste pracovní týden z pěti dnů na čtyři?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Recidivista neodolal, chtěl ukrást digitální měřič i drahé bonbony

Liberec – Nejprve se 37letý recidivista pokusil ukrást v jednom z libereckých obchodních domů digitální měřič i držák na telefon.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení