VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Územní plán jako nástroj k politickému boji?

Liberec - Dohady mezi koalicí a opozicí na liberecké radnici v souvislosti s tvorbou nového územního plánu neutichají. Právě naopak. Ze čtvrtečního zastupitelstva byl dokonce stažen bod 32.

2.12.2013
SDÍLEJ:

Liberecká radnice. Ilustrační foto.Foto: Ondřej Kolman

„Jednalo se o bod s názvem Doporučení postupu určenému zastupiteli při vyhodnocení výsledku projednání a návrhu rozhodnutí o zbylých námitkách Územního plánu Liberec II. část," uvedla mluvčí libereckého magistrátu Zuzana Minstrová.

Jak dodala, zastupitelstvo nevyužilo možnosti řídit činnost určeného zastupitele pro územní plán při další fázi zpracování územního plánu. Tedy při vypracování návrhu na vypořádání pěti námitek z celkového počtu 700. Čtyři z nich jsou podle radnice významné tím, že jsou to námitky zástupců veřejnosti, tedy námitky, které podepsalo přes dvě stě občanů. „Bod byl stažen navrhovatelem na základě obstrukce zastupitelů ze Změny pro Liberec na pondělní pracovní poradě zastupitelů, kdy měly být tyto námitky a návrh na jejich vypořádání představeny zastupitelům, ale většinu času věnovali přítomní zastupitelé Změny procesním záležitostem o veřejnosti či neveřejnosti porady, a nikoli obsahu," doplnila Minstrová. Deník o tom, jak radnice slušně vyhodila veřejnost z pracovní porady, informoval.

„Je mi líto, že přes veškerou vstřícnost mi jako určenému zastupiteli zákon neumožňuje více zapojit předkladatele námitek zástupců veřejnosti do jednání o vypořádání jejich námitek," řekl náměstek primátorky Jiří Rutkovský (USZ). A dodal: „Jen opoziční strana Změna pro Liberec ve své snaze poškozovat stávající vedení města šíří nepravdivé informace v rámci svého politického boje," zdůraznil Rutkovský.

Za Změnu se k věci vyjádřil Jaromír Baxa. „K bodu 32. Jde o zvláštní postup. Členům vedení města nejspíše došlo, že materiál není připravený a nebude mít podporu. Radost z toho ale nemám, protože to nejproblematičtější z postupu radnice zůstává: stále je utajováno, jak budou vypořádávány námitky k územnímu plánu, nikdo s občany nejedná a nehledají se kompromisní řešení," uzavřel Baxa.

Autor: Romana Prošková

2.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Zákaz kouření. Ilustrační snímek.

ANKETA: Zrušili byste zákaz kouření v restauracích?

Marek Pieter (SLK)

Hostem on-line rozhovoru bude Marek Pieter, lídr kandidátky STANv LK

Srážka Avie s nákladním vlakem si vyžádala lehké zranění

Višňová, Minkovice – V úterý 17. října kolem desáté hodiny dopoledne se stala ve Višňové Minkovicích ke srážce nákladního vlaku s Avií.

ANKETA: Omezili byste pracovní týden z pěti dnů na čtyři?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Recidivista neodolal, chtěl ukrást digitální měřič i drahé bonbony

Liberec – Nejprve se 37letý recidivista pokusil ukrást v jednom z libereckých obchodních domů digitální měřič i držák na telefon.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení