VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Uzavírky Liberečany ještě potrápí

Liberec – Šaldovo náměstí, Palachova, Rumunská, Vítězná, Horáková, Metelkova… Výčet ulic, které jsou teď kvůli opravám uzavřeny, by mohl pokračovat až k patnácti.

10.6.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Vraný

A to do seznamu nejsou zahrnuty ulice, jež jsou alespoň částečně průjezdné.Podle vedoucího odboru dopravy Pavla Rychetského je problém v tom, že se majitelé silnic, tedy stát, město a kraj, včas nedomluvili.

„Máme ve městě hodně zanedbaných sítí, které pocházejí už z padesátých let minulého století, a ty se musí opravit. Dosud vlastníci komunikací své akce nekoordinovali,“ vysvětlil Rychetský, podle kterého jejich odbor nemá moc velkou šanci posuzovat, do jaké míry bude dopravní sít zatížena. „Naším úkolem je nalézt objízdné trasy, a ty jsou teď dané,“ dodal.

ŠPATNÉ ZNAČENÍ?

Podle dopravního experta z Týmu silniční bezpečnosti Romana Budského je situace neúnosná. „Jsem zvědavý, co se bude dít v létě, kdy sem najedou lidé, kteří město neznají,“ poznamenal s tím, že podle něj nejsou objížďky dostatečně označeny.

Tomu se brání komunikační inženýr Vlastimil Malý z Policie ČR. „Značení musí odkazovat na části města. Pravidelně je také kontrolujeme, zda jsou v pořádku,“ objasnil Malýs tím, že ani on si však za ta léta, co pracuje jako dopravní inženýr, nepamatuje situaci, která nastala letos.

VŠICHNI MAJÍ AUTO

Jak se s vedoucím dopravního odboru Rychetským shodují, situaci ještě zhoršuje neustále narůstající počet aut na silnicích. „Tam, kde na průtahu v Liberci napočítali před léty 25 tisíc aut, projelo letos 47 tisíc,“ vysvětlil Malý.

Kvůli uzavírkám musel být také upraven program na semaforech. Takže pokud máte pocit, že se kolona proti vám pohybuje rychleji, nezdá se vám to. Konkrétně se tak děje na „Šalďáku“, kde se jezdí rychleji ve směru na Sokolské náměstí. A pak na křižovatce Na Bídě, kde hlavně po ránu vznikají nepříjemné kolony směrem na Vratislavice, protože zelená svítí déle autům přijíždějícím od Fugnerky.

„Z Broumovské k odbočce k Liebigově vile jsme jeli přes dvacet minut, normálně to jsou tak tři minuty,“ okomentoval už před časem řidič Jakub Rosenbaum.

NENÍ KDE PARKOVAT

Opravy silnic nebo sítí zatěžují samozřejmě obyvatele i dalšími „nežádoucími účinky“. Například od chvíle, kdy se uzavřela Broumovská, a autobusy MHD tak projíždějí skrz sídliště, se dostali do neřešitelné situace obyvatelé paneláku na Sametové, protože nemají kde zaparkovat.

CO BUDE DÁL

Většina velkých uzavírek potrvá po celé léto a další se podle Vlastimila Malého chystají. Některé opravy sítí, ale budou muset zřejmě počkat na příští rok. „Má se dělat plyn na Metelkově, která už je sice zavřená kvůli vodě, ale další akce by zasahovala až k Jungmannově, takže by se nedalo jezdit k soudu,“ popsal Malý. „Od začátku října se zase nesjede k Babylonu,“ dodal ještě na závěr poslední „potěšující“ zprávu.

Autor: Gabriela Volná Garbová

10.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Studánečtí jsou ve žlutých dresech.
7

Že by to šlo bez tréninků?

Čtěte Liberecký deník.

Přehled TOP zpráv za minulý týden

Stádo ovcí na Frýdlantsku napadli vlci

Jindřichovice pod Smrkem – Letos v dubnu na Frýdlantsku vlci napadli stádo ovcí a jednoho berana. Za oběť jim padly čtyři dospělé ovce a třicet dva jehňat. 

Největší marmeládovou soutěž ve střední Evropě ohrožuje letošní neúroda ovoce

Kunratice – Zatímco v jiných letech už pořadatelé tradiční Kunratické Jamparády pečlivě evidovali na 30 vzorků, letos jich zatím do malé obce na Frýdlantsku, která proslula výrobou marmelád, přišly dosud pouhé dva.

Studenti si otevřeli vlastní park

Liberec – VOČA ŽIJE! Minulý týden studenti završili své čtyřleté snažení a happeningem neformálně otevřeli i volnočasový park v ulici Komenského.

1968: Na pohřbu obětí „bratrské“ pomoci mluvil Havel i Tříska

Liberecký kraj - Tanky s okupanty se dostaly až v Liberci na náměstí před radnici, které bylo k ránu plné lid zburcovaných střelbou. V Desné hořící cisterna po nehodě usmrtila babičku s holčičkou … Před 49 lety.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení