Statutární město Liberec, které je zřizovatelem městské policie, totiž reagovalo na podnět zastupitelů při jednání zastupitelstva a v radě města projekt schválilo.

„Jeho prioritou je zejména zklidnění provozu a snížení rychlosti na silnicích, a to v místech se zvýšenou koncentrací pěších účastníků silničního provozu. Především se jedná o osoby, které vzhledem ke svému věku, rozumové vyspělosti, životním zkušenostem a úrovni právního vědomí a chápání, potřebují pomoc a ochranu jak z řad dospělých, tak i ze strany oprávněných institucí – jedná se tedy zejména o děti,“ vysvětlil Martin Korych, tiskový mluvčí libereckého magistrátu.

Jak dále doplnil, součástí projektu je také mimo jiné instalace radarů pro měření rychlosti vozidel na vybraných úsecích komunikací ve městě, a to těch, které jsou nejvíce dopravně zatížené a zároveň v bezprostřední blízkosti školských zařízení.

„Konkrétně se jedná o ulice Vrchlického, Kunratická a Dobiášova. V těchto místech budou v první polovině roku zkušebně instalovány jak stacionární, tak i mobilní radary pro měření rychlosti a po zkušebním provozu dojde k vybrání nejvhodnější technologie pro budoucí plnohodnotné využívání,“ upřesnil Korych.

Společnou aktivitu města a strážníků Liberečané vítají. Zejména pak ti, kteří mají děti. „Bydlíme na sídlišti v Rochlici a syn každý den přechází poměrně frekventovanou silnici vedoucí od teplárny k Zelenému Údolí. Řidiči si tu, myslím, s dodržováním povolené padesátikilometrové rychlosti příliš hlavu nelámou. Dobře, že tu budou radary,“ souhlasí Hana Matoušová z Liberce.