Bedřichov – Na legendární závod se letos podle informací pořadatelů přihlásilo bezmála pět tisíc lyžařů. A opět to byl boj hned od prvních metrů závodu. Na snímku pád během startu, ve žlutém jablonecký Stanislav Řezáč. Hrdinou celého víkendového maratonu byl i Jiří Ročárek, který již v pátek vyhrál zahajovací závod Bedřichovskou 30. A to ne poprvé: na stejné trati triumfoval letos již popáté!

Vítěz dojel do cíle s pohodlným náskokem před Švédem Jimmiem Johnssonem a Jörgenem Auklandem.

Podstatné kromě domácího vítězství je ale to, že do bílé stopy se vydaly tisícovky obyčejných lyžařů, pro které je závod věcí prestiže a cti.

Závod se jel letos po pětačtyřicáté. Poprvé se uskutečnil v roce 1969 jako zatěžkávací závod a příprava pro horolezce TJ Lokomotiva Liberec. Příští rok se posune termín, aby nekolidoval se Světovým pohárem.