VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Oslavy Ještědu ulovili letos Jaroslava Rudiše a Priessnitz

Liberec - Jubilejní desátý ročník Oslav Ještědu proběhne o tomto víkendu 30. června
a 1. července ve znamení komiksu.

27.6.2012
SDÍLEJ:

Oslavy Ještědu.Foto: Deník

Dobře si prohlédněte klobouk ve tvaru slavné dominanty Liberce, Ještědu, na snímku. Už jej neuvidíte.

Vloni originální pokrývku hlavy při Oslavách Ještědu někdo ukradl, takže hlavní organizátorka akce Jitka Mrázková musí připravit pro letošní ročník nový model.

„Ještě jej nemám hotový, ale určitě bude," slíbila.

Oslavy Ještědu se budou konat o tomto víkendu, v sobotu 30. června a v neděli 1. července.

V sobotu odstartují v 10.00 hodin oblíbenou soutěží ve vynášení pivních sudů na Ještěd.

Slavnostní zahájení se pak uskuteční ve 13.00 hodin. A po něm bude následovat Přehlídka regionálních kapel i s jednou německou – Post Modern Orchestra.

„Letošní akci jsme přiřkli podtitulek Komiks na Ještědu. Hlavním hostem bude spisovatel Jaroslav Rudiš, podle jehož komiksu byl natočený film Alois Nebel. Ten na oslavách promítneme," prozradila Jitka Mrázková. „Rudiš Liberec a Ještěd miluje, ostatně napsal o něm svůj Grandhotel," doplnila hlavní organizátorka.

Známého spisovatele, který v hotelu na Ještědu kdysi i pracoval, bude doprovázet kapela Priessnitz, také spojená s filmem Alois Nebel.
Členové skupiny totiž spolupracovali na soundtracku k filmu.

„Priessnitz a Jaroslav Rudiš si připravili jen pro oslavy extra vystoupení," upozornila Jitka Mrázková. Jaroslav Rudiš film Alois Nebel osobně uvede. Promítání začne ve 21.00 hodin. Po jeho skončení, zhruba ve 22.30 hodin zahájí koncert kapela Priessnitz. Sobotní program uzavře Afterparty.

V neděli se mohou návštěvníci těšit na tradiční jízdu veteránů. Automobily dorazí na vrcholek hory v 11.00 hodin. „Každý Ještěd zná, každá druhá organizace by si jej ráda dala do svého loga. Ještěd dnes dělá slávu už nejen Liberci a Libereckému kraji. Mým snem je, aby oslavy trvaly několik dní, a nekonaly se jen na kopci. Líbilo by se nám, kdyby jimi žil jak Liberec, tak i další místa kraje, třeba ta, odkud je Ještěd lidé vidět. Bohužel, zatím na to nemáme dost peněz," dodala Jitka Mrázková.

Po oba víkendové dny budou na Ještědu probíhat také výtvarné dílny pro rodiny s dětmi, výstava obrázků i prohlídky hotelu. Na hotelu mohou dokonce návštěvníci za zlevněnou cenu přespat. Město přispělo na akci sumou 100 tisíc korun. Hlavní náklady ovšem hradí evropská dotace ve výši přes 17 tisíc eur, z fondu malých projektů Cíl 3 pro regionální rozvoj Euroregionu Nisa. „Jsme rádi, že díky evropské dotaci mohou být oslavy bohatší, než kdyby přehlídku pořádalo samo město," podotkl náměstek Jiří Rutkovský (USZ).
Film Alois Nebel bude opatřen polskými a německými titulky.

Autor: Zuzana Minstrová

27.6.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Zákaz kouření. Ilustrační snímek.

ANKETA: Zrušili byste zákaz kouření v restauracích?

Marek Pieter (SLK)

Hostem on-line rozhovoru bude Marek Pieter, lídr kandidátky STANv LK

Srážka Avie s nákladním vlakem si vyžádala lehké zranění

Višňová, Minkovice – V úterý 17. října kolem desáté hodiny dopoledne se stala ve Višňové Minkovicích ke srážce nákladního vlaku s Avií.

ANKETA: Omezili byste pracovní týden z pěti dnů na čtyři?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Recidivista neodolal, chtěl ukrást digitální měřič i drahé bonbony

Liberec – Nejprve se 37letý recidivista pokusil ukrást v jednom z libereckých obchodních domů digitální měřič i držák na telefon.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení