Centrum Kašpar předvedlo, jak umí pomáhat

Liberec - Své služby minulý týden v rámci Dne otevřených dveří předvedlo liberecké Rekvalifikační a poradenské rodinné Centrum Kašpar.

Autor:
Aleš Vávra

Diskutovat (0) 26.10.2009 8:35

V rekvalifikačním a vporadenském centru Kašpar v Liberci Vesci, najdou matky na mateřské dovolené nové podněty pro návrat do zaměstnání. Zatímco se maminky v učebně vzdělávají, je o jejich děti postaráno v herně.
V rekvalifikačním a vporadenském centru Kašpar v Liberci Vesci, najdou matky na mateřské dovolené nové podněty pro návrat do zaměstnání. Zatímco se maminky v učebně vzdělávají, je o jejich děti postaráno v herně.
Autor: Deník/ Petr Šimr

Kdo přišel, mohl se na chvíli stát studentem v kurzu přípravy pro zaměstnání a pomocí profesních testů si vyzkoušet, jak je na tom s pevnou vůlí, prací s časem, asertivním jednáním nebo emociální inteligencí. Centrum Kašpar navštívil i krajský radní Pavel Petráček, který ocenil především šíři záběru centra.

„Přišel jsem se podívat, jaké centrum nabízí služby. Ukázalo se, že je jich hodně. Zejména důležité jsou ty, které pomáhají zájemcům řešit problém s nezaměstnaností, s hledáním práce a podobně,“ řekl radní.

Činnost Kašpara zahrnuje rekvalifikační kurzy z oborů účetnictví, administrativy a práce s počítačem. Pracovníci klientům pomohou se sestavením životopisu, kariérním plánem, přípravou na přijímací pohovor a také s řešením problémů souvisejících s hledáním nebo ztrátou zaměstnání. Standardizované profesní testy klientovi ukáží jeho profesní schopnosti a dovednosti. Stávají se důležitou pomůckou při změně zaměstnání nebo profese.

Centrum v Liberci funguje od roku 2005 a sídlí v Kašparově ulici v liberecké čtvrti Vesec.



Diskuse k článku neobsahuje žádné příspěvky

E-paper - elektronická podoba tištěné verze

Náhled deníku Elektronické
vydání novin

73 deníků: najděte si svůj

Vybrat deník podle lokality