71 DENÍKŮ: NAJDĚTE SI SVŮJ
Vyberte si svůj regionální Deník

Hráli zadarmo. A ještě si mnozí platili cestu

Jako zlatý hřeb koncertu Díky vám jsme za vodou vystoupil až v samotném závěru David Koller se svou kapelou.

Jako zlatý hřeb koncertu Díky vám jsme za vodou vystoupil až v samotném závěru David Koller se svou kapelou. Autor: Deník/ Petr Šimr

20.9.2010 11:58

Hrádek nad Nisou /FOTOGALERIE/ – Horní náměstí v Hrádku zažilo slávu, jakou snad ani nepamatuje. Téměř zadarmo tu pro postižené povodněmi hrála a zpívala více než desítka známých zpěváků a kapel.

Když nastoupil na pódium David Koller se svou kapelou, ukazoval teploměr 8 stupňů Celsia. A když svůj blok písniček končil, klesla teplota na Horním náměstí v Hrádku nad Nisou v sobotu 18. září na pouhých šest stupňů. Začal totiž hrát až před desátou hodinou večer.

Vrchol koncertu Díky vám jsme nad vodou na pomoc lidem, postiženým letošními záplavami, tak byl jen pro otužilé. I přesto vydrželo několik stovek fanoušků až téměř do půlnoci.

„Dám vám malou hudební hádanku. Kdo pozná tuhle písničku, vyhraje s námi příští týden výlet do Košic. Ne, Marlenka to není,“ zkoušel žertem diváky David Koller při prvních taktech skladby Šrouby do hlavy. Ačkoliv jde o jeden z největších hitů Lucie, žádný fanoušek se nechytl. Kapela hrála totiž předehru v mnohem tvrdším podání.

Zpěvák pak nakrmil nadšené fanoušky, z nichž byli někteří zachumlaní v dekách, dalšími nestárnoucími hity, především z jeho éry se skupinou Lucie.

Diváky ovšem bavili už odpoledne i další hudebníci a zpěváci. Na koncertě vystoupil například Krucipüsk, Xavier Baumaxa nebo David Kraus.

„Jsme spokojení, v sedm hodin večer jsme napočítali tisíc diváků,“ podotkl za pořadatele koncertu starosta Hrádku Martin Půta. „Protože jde o benefiční koncert, mnozí muzikanti hráli jen za cestovné. Někteří, třeba Xavier Baumaxa, si i cestu zaplatili ze svého a nevzali si od nás nic. Za jakou směšnou částku zpíval David Koller, to ani nemůžu říci do novin,“ dodal starosta.

Koncert pro zaplavené, kde činilo minimální vstupné 150 korun, vynesl bezmála půl milionu korun. A to hlavně díky sponzorům. Peníze rozdělí vedení města mezi ty zaplavené v Hrádku, kteří je potřebují nejvíc. „Sami vybereme, komu je dáme,“ poznamenal starosta.

ČÍSLO DNE: 500
Bezmála 500 tisíc korun vynesl zaplaveným sobotní koncert Díky vám jsme za vodou, který se konal na náměstí v Hrádku.

Autor: Zuzana Minstrová

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Lunetic ve své někdejší i současné sestavě: zleva David Škach, Martin Kocián, Aleš Lehký a Vašek Jelínek

Lunetic už netančí a zpívají s živou kapelou

Liberec /KONCERT, VIDEA/ - Nejznámější český boy band je zpět. Vydal novou desku a doprovází ho živá kapela. V Liberci vystoupí v pátek.

HANGOVER PAINTERS.

Hangover Painters pokřtí ve Stamině desku

Liberec /KŘEST, KONCERT, FOTOGALERIE/ - Kapela Hangover Painters pokřtí svou třetí desku Majáky v sobotu v libereckém Klubu Stamina.

JAN BUDAŘ.

ROZHOVOR: Probudí se Jan Budař s kapelou ve Vlaku?

Liberec /KONCERT, ROZHOVOR/ - Jan Budař je muž mnoha rolí. Je režisér, scénárista, herec i muzikant. Do libereckého Klubu Vlak přijede se svou kapelou Eliščin band.

Pošlete odkaz přátelům

Diskuse

Re: chudinky
spartakus 21.9.2010 10:54 193.179.22.*
kdybys nepsal na internet tyhle ubohý komentáře a víc se v práci snažil, nemusíš si hrát na chudinku a pomlouvat lidi, který pomáhaj. Ale jsme v Česku že...
Re: chudinky
spartakus 21.9.2010 09:44 193.179.22.*
kdybys nepsal na internet tyhle ubohý komentáře a víc se v práci snažil, nemusíš si hrát na chudinku a pomlouvat lidi, který pomáhaj. Ale jsme v Česku že...
V diskusi je celkem 3 příspěvky, poslední byl vložen 21. 9. 2010, 10:54 vstup do diskuse

CELEBRITY

Zoufalá manželka Eva: S milenkami se o Ratha nedělí jen v base

Zoufalá manželka Eva: S milenkami se o Ratha nedělí jen v base

Zákonitá choť poslance Davida Ratha, paní Eva, je prý z obvinění svého muže a jeho vzetí do vazby na… celý článek ›

Ewa Farna: Alkohol za volantem, olizování a rock'n'roll na lyžáku

Ewa Farna: Alkohol za volantem, olizování a rock'n'roll na lyžáku

Zpěvačka Ewa Farna (18) žije jako rocková hvězda. Po opileckých excesech na lyžařském výcviku a dovolené… celý článek ›

Dívka (†10), která se zranila na dětské houpačce, zemřela

Dívka (†10), která se zranila na dětské houpačce, zemřela

Dívka (†10), kterou minulý týden zranila houpačka v Jablonci nad Nisou na škole v přírodě, o víkendu… celý článek ›

Prostřeno! Mokrá buchta návštěvu odzbrojila

Prostřeno! Mokrá buchta návštěvu odzbrojila

Dnešní Prostřeno! bude okořeněné smyslnými poznámkami. A také plné slz. Smíchu i zoufalství. Plakat… celý článek ›

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005, všechna práva vyhrazena. Používáme informační servis ČTK. Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno. VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Sekce vydavatelů internetových titulů UVDT.

Kontakt na redakci. Autoři deníku. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz