VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hlasování o nejkrásnější snímek Jizerek jde do finále

Jizerské hory /GALERIE, HLASOVÁNÍ/ – Oblíbená fotosoutěž Zaostřeno na Jizerky vrcholí. Po celou dobu letních prázdnin vybírali čtenáři Libereckého deníku postupně v osmi kolech nejkrásnější fotografie Jizerských hor. 

4.9.2017
SDÍLEJ:

Zaostřeno na Jizerky. Ilustrační fotka. Foto: Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody

16 FINALISTŮ

Každý prázdninový týden hlasovali čtenáři pro své favority a na základě svých hlasů poslali do finále 16 snímků, které se mezi sebou utkají v následujících 14 dnech. Celkem čtenáři odevdzali 6 305 hlasů a i vy můžete aktuálně rozhodnout o absolutním vítězi hlasování veřejnosti.

7. ROČNÍK FOTOSOUTĚŽE

Leto se fotosoutěž Zaostřeno na Jizerky koná již posedmé a organizuje ji Nadace Ivana Dejmala. Hlasující mohli vybírat z 212 snímků. Autor vítězného snímu získá tiskárnu a jeho fotografie se stane součástí výstavní kolekce, terou vybrala odborná porota. Těší mě veliký zájem veřejnosti což je vidět v počtu hlasujících a zároveň si vážím všech fotografů, kteří své krásné snímky do soutěže zaslali, “ říká Ondřej Petrovský, ředitel pořádající nadace. 

První ročník se konal na popud Františka Pelce, předsedy správní rady nadace, v roce 2011 a za její historii poslali fotografové přes 800 snímků a vydáno bylo již 7 tisíc kalendářů. Pravidelně se zapojují autoři nejen z celé České republiky, ale také z Polska. Mezi fotografy si soutěž našla své stálé místo a o prestižní umístění v kalendáři se jich letos utkalo 61. „Myslím si, že se nám podařilo vytvořit pěknou tradiční akci. Vážím si nejen všech fotografů, kteří nám své snímky zasílají, ale i těch, kteří se zapojí do internetového hlasování nebo si pak přijdou prohlédnout výstavu. Myslím si, že letošní ročník je opravdu povedený a věřím, že si kalendář Zaostřeno na Jizerky 2018 opět získá spoustu svých příznivců,“ uzavírá Petrovský.

KALENDÁŘ

Na vernisáži, která proběhne ve čtvrtek 12. října v libereckém centru Babylon, bude představen kalendář Zaostřeno na Jizerky 2018. Bude se skládat ze 13 fotografií vybraných obdornou porotou a jejich tvůrci získají hodnotné ceny od společnosti Canon a pro každého fotografa má nadace připravený jeden výtisk kalendáře jako poděkování.

Kalendář se však i prodává a výtěžek putuje na pomoc Jizerským horám. Díky němu nadace v minulosti pomohla s výsadbou více než 84 tisíc stromků, opravou stezek pro turisty, vybudování rybího přechodu nebo obnovou rašeliniště. Zájem o kalendář každým rokem narůstá a oproti prvnímu ročníku se jejich náklad prakticky zdvojnásobil. „Mám velikou radost, že si soutěž i kalendář našly mezi lidmi své místo a těší mě, že jsou ochotni tímto způsobem pomoci přírodě. Odměnou jim pak je celoroční pohled na krásné snímky,“ říká Petrovský.

 

Autor: Jiří Louda

Hlasujte v soutěži Zaostřeno na Jizerky 2017 – finále

Znějící tišina – Peter Mayer

2494 hlasů

Stříbrný západ slunce na Černé Nise – Jiří Fejkl

34 hlasů

Východová inverze pod Paličníkem – Jiří Fejkl

34 hlasů

Ořešník – Miroslav Stříbrný

26 hlasů

Jizerka – Miroslav Stříbrný

436 hlasů

Bučiny – Miroslav Stříbrný

28 hlasů

Jizera – Miroslav Stříbrný

50 hlasů

Pod Kopřivníkem – Zdeněk Lín

233 hlasů

Z Jizery k Ještědu – Martina Knopová

1198 hlasů

Jizerka z Jizery – Martina Knopová

14 hlasů

V lůnu jarních hor – Roman Grebeníček

17 hlasů

Před velkou cestou – Roman Grebeníček

24 hlasů

Jizerské menhiry – Roman Grebeníček

24 hlasů

Západ slunce pod Ořešníkem – Jaroslav Demčák

566 hlasů

Pod Černými vodopády – Daniel Cervan

27 hlasů

Jarní tání – Václav Špetlík

1891 hlasů

Hlasovalo: 7096

Anketa byla ukončena

4.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Projekt Naši prvňáci. Ilustrační foto

Naši prvňáci: Už zítra představíme školáky ze ZŠ Ještědská

Znějící tišina

Lidé vybrali nejkrásnější snímek Jizerek

Univerzitě ubývají studenti

Liberec – Zatímco v minulosti se s nižším zájmem studentů potýkaly zejména náročné technické obory Technické univerzity, v posledních letech už se úbytek uchazečů dotýká i exponovaných oborů včetně těch ekonomických.

Házenkáři Liberec Handball se svým soupeřem prohráli

Liberec - Poprvé se ve II. lize na domácí palubovce představili házenkáři Liberec Handball, ale po nadějném poločase, který skončil 13:13, nakonec podlehli o šest branek.

Přehled TOP zpráv za minulý týden

Liberecko – Přečtěte si výběr toho, co se dělo ve Vašem městě a okolí minulý týden.

Policista z Lípy se smrtelně zranil vlastní zbraní

Liberecký kraj - Krajské ředitelství policie Libereckého kraje prověřuje tragickou událost, při níž se smrtelně zranil policista z České Lípy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení