VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti, které sport moc neznají

Liberec – Akci pro děti z Dětského diagnostického ústavu a střediska výchovné péče v Liberci včera uspořádaly volejbalistky Technické univerzity Liberec. Na program nesoucí název Každý blok pomáhá přišlo něco kolem dvaceti dětí, které mají méně štěstí než ty ostatní.

31.3.2011
SDÍLEJ:

DĚTI Z DĚTSKÉHO DIAGNOSTICKÉHO ÚSTAVU strávily sportovní odpoledne v hale TU Liberec. Poznaly na vlastní kůži, jaký trénink absolvují volejbalistky a zahrály si po jejich boku volejbal. Kromě toho si mohly zkusit lezení na stěně a spinning. Foto: Deník/ Natálie Pecárová

Na katedře tělesné výchovy Technické univerzity si mohly vyzkoušet jak spinning, tak i lezení na horolezecké stěně. Poznaly, jak vypadá trénink profesionálních volejbalistek a nakonec si s nimi zahrály v jednom týmu. „ Je dobře, že něco takového vzniklo. Tyhle děti se do zájmových kroužků nedostanou, i když jsou některé z nich moc šikovné, proto je dobře, že si můžou takhle zasportovat a zkusit si, jaké sporty je baví a jaké ne,“ uvedla vychovatelka z Dětského diagnostického ústavu Alena Niševová.

Předvojem akce bylo podporování dětí v návštěvách zápasů univerzitních volejbalistek. „Chtěli jsme pro děti něco nového, chodily na domácí zápasy, vytvářely atmosféru, při které se nám dobře hrálo a bylo to vážně příjemné. Myslím, že to pomohlo nejen nám, ale i jim,“ uvedla jedna z pořadatelek akce Michaela Dvořáková.

S nápadem na sportovní odpoledne přišla v říjnu roku 2010 Petra Novotná, hráčka volejbalu za českou reprezentaci, která se vrátila ze zahraničí. „V cizině je tohle běžné, sportovci se snaží pomáhat sociálně slabším dětem. Je to hezké,“ vysvětlila svůj nápad. Volejbalistky se tedy spojily s ředitelkou Dětského diagnostického ústavu Boženou Lányovou a začaly spolupracovat na plánu celé akce.

Aby se sportovně založené odpoledne mohlo pořádat, potřebovaly volejbalistky získat alespoň nějaké finance. Nakonec se inspirovaly akcí Každý koš pomáhá a po jejím vzoru platila každá hráčka za bodový blok symbolický obnos do společné kasičky. Na děti měli možnost libovolnou částkou přispívat i diváci a fanoušci u vstupu na utkání. Tímto způsobem získaly něco přes 3000 korun.

Nakonec tak hráčky liberecké Technické univerzity získaly dostatečný obnos, aby mohly pro méně šťastné děti zařídit občerstvení a uspořádat odpoledne plné sportu a zábavy.

NATÁLIE PECÁROVÁ

31.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rumunka s pohádkovým jménem Arabela se moc fotit nechtěla.Komunikovala jen zdviženými prostředníky, ale slyšela moc dobře.Chvíli se pokoušela sápat redaktorovi Deníku po objektivu.Odvezla si jí sice policie, ale za chvíli už zase běhala svobodně po ulicíc
9

GALERIE: Pozor na falešné hluchoněmé

Nastoupit museli hasiči v protichemických oblecích.
3

Manévry v řeznictví: Přišla obálka s bílým práškem

GALERIE: Psi pomáhají hasičům zachraňovat zraněné, kteří uvízli v sutinách

Plavy - Reportáž na vlastní kůži jaké je sledovat práci záchranářů a jejich psů, ale také ležet v sutinách plných prachu a čekat na vysvobození.

Hudební a divadelní Sedmihorské léto tento týden startuje

Sedmihorky - /GALERIE/ Jeden z největších a především nejrozsáhlejších festivalů v Českém ráji startuje již zanedlouho. V pátek 30. června otevře hudební a divadelní Sedmihorské léto své brány a odstartuje nejen svůj osmý ročník, ale také prázdninové měsíce divadelním představením Miláček Anna.

Na Soukeňáku se porvali cizinci

Liberec - Divokou noc zase měli strážníci, kteří o víkendu museli pacifikovat rvačku na Soukenném náměstí. V sobotu kolem čtvrté hodiny ráno se před restaurací rvala skupina cizinců a nebyla to žádná pošťuchovačka, padaly nebezpečné rány i kopy.

Mladí brigádu najdou, pokud chtějí pracovat

Českolipsko - Obvykle až začátkem léta studenti začínají hledat brigády. Letos mohou uspět.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies