VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bouřlivou debatu vedli zastupitelé o loňském roce

Liberec – Na téměř dvě hodiny se včera liberečtí zastupitelé zasekli při schvalování zprávy o hospodaření města v minulém roce.

27.5.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Karel Kubát

Bývalý náměstek pro ekonomiku Jaromír Baxa (Změna pro Liberec) předložil analýzu dostupných čísel, ze které mu vyplynulo, že město Liberec ze svých dluhů nic nesplatilo. Naopak se ještě víc zadlužilo.

Jeho nástupce v současné menšinové koalici Jiří Šolc (Liberec občanům) ale tvrdil, že město v minulém roce hospodařilo s přebytkem zhruba 3 miliony korun.

„Asi jsem spolu s bývalým primátorem Kittnerem, který měl na starosti ekonomiku za vlády ODS, tady jediný, kdo do čísel na 106 stranách tabulek vidí,“ prohlásil Jaromír Baxa.

„Ve zprávě o hospodaření toho chybí hodně, například jestli se zvýšilo zadlužení Liberce, rozpočtový výhled na další období, informace o dodavatelských úvěrech a dále třeba investice, které sice byly uskutečněné v roce 2010, ale zaplacené až letos,“ vyčíslil Baxa.

Bývalý dlouholetý primátor Kittner (ODS) ale na jednání zastupitelů chyběl, jak vysvětlila primátorka Martina Rosenbergová (ČSSD) zastupoval Liberec na schůzce Svazu měst a obcí. „Navrhuji tento materiál stáhnout s tím, že jej do příštího zasedání zastupitelů radní dopracují,“ vyzval zastupitele Jaromír Baxa.

ČÍSLO DNE: 2010
Hospodaření Liberce za rok 2010 zaměstnalo zastupitele včera skoro na dvě hodiny. Vrátí se k němu také v červnu.

Náměstek Jiří Šolc sice uznal, že zpráva o hospodaření je složitá, ale současně vyloučil, že by v předloženém materiálu bylo něco špatně. „Nejsou tam žádné nepravdivé informace. Divím se, že pan Baxa své připomínky nevznesl dřív, třeba na jednání finančního výboru,“ dodal.

Dlouhou výměnu názorů, v níž nechybělo ani vzájemné osočování členů bývalé koalice, uzavřel zastupitel Jaroslav Morávek (KSČM). Navrhl, aby zastupitelé bod jednání schválili s tím, že vedení města jej do červnového zasedání doplní o další informace, po kterých právě volal Jaromír Baxa. To si posléze zastupitelé skutečně odhlasovali.

Autor: Zuzana Minstrová

27.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Start závodu.

Bikerské Babí léto napsalo svůj šestnáctý ročník

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Čechie a Böhmerland opět na silnici

Liberec - Historické motocykly Čechie-Böhmerland, které jsou nejdelšími stroji, budou v sobotu 26. srpna kroužit na okruhu Varnsdorf - Rumburk.

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

V zoo začínají sokolnické dny

Liberec – Pravidelné ukázky sokolnictví začínají od úterý v liberecké zoo.

Pasení ovcí je týmová práce

Rakousy – Ladnost, rychlost a přesnost v každém kroku. Tak by se dalo shrnout víkendové mistrovství republiky v pasení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení