Basketbaloví Levharti rozsápali Kondory

Liberec - Vedoucí tým I. basketbalové ligy z Chomutova přijeli s jasným cílem vyhrát. To se levhartům povedlo zejména zásluhou výkonu v první a třetí čtvrtině.

13.12.2010

Liberečtí Kondoři. Ilustrační foto.Foto: Deník

Převaha hostí byla zřejmá již od první minuty. První čtvrtinu vyhráli o deset bodů (17:27). Druhé dějství začali lépe domácí, střelecky se probudil Matúš Kuchálik. Kondoři zlepšili souhru i obrannou činnost, ale poločas byl stejně o deset bodů - 34:44. Levharti opět přidali na obrátkách, což bylo okamžitě znát i na palubovce. Rychlé protiútoky, lehké střely a tvrdá obrana zlomila odpor domácích.

Třetí čtvrtinu Liberečtí prohráli 15:30, takže stav byl 49:74. Všem bylo jasné, že o vítězi je prakticky rozhodnuto. V poslední čtvrtině využili oba trenéři k omlazení palubovky. Do hry se dostali hráči, kteří střídavě nastupují v juniorských soutěžích. Na hře to ale znát nebylo, jen bodový rozdíl mezi soupeři byl menší. Tuto část vyhráli Kondoři 18:16.

„Byl to podle mého názoru nejzkušenější soupeř, a to bylo vidět hned od začátku zápasu. Levharti dokázali využít svých zkušeností a dostat se do jednoduchých pozic z pod koše. Následně si myslím, že my přechodovou fází jsme se dostali do volných střel, což bychom se měli dostávat častěji. Hlavně se ale musíme v tomto momentě ubránit, což je těžký právě proti takovýmto zkušeným týmům. Oni dají koš a my nemůžeme zahrát pod jejich košem lehký protiútok,“ sdělil trenér Dušan Bohunický.

13.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
Masopustní veselice na sychrovském zámku.
5

Masopustní veselice přilákala na sychrovský zámek stovky lidí

FC SLovan Liberec – FC Fastav Zlín. V souboji domácí Radim Breite (vlevo) a Vukadin Vukadinovič

Liberec má z premiéry bod. Zlínu gól nedal - 0:0

Fotbaloví ostrostřelci z VTJ Rapid a Doubí

Liberec – Hrály se další přípravné fotbaly, v nichž se zejména činili hráči z VTJ Rapid Liberec, které Velký Šenov obšťastnili desítkou.

Chceš poznat společnost, nauč se jejich jazyk

Liberecký kraj - /ROZHOVOR/ Nový seriál Deníku představí cizince, kteří našli domov v Libereckém kraji. Další z nich je syrský fotograf Ibrahim al Sulajman.

V kurzu jsou technologové skla, ale třeba i výtahář

Liberecký kraj - Některé profese se dají vystudovat pouze v Libereckém kraji.

DOTYK.CZ

Chystá se bič na soukromé lékaře

Soukromých ambulancí je jako hub po dešti. Zbytečně prodražují výdaje pojišťoven, tvrdí ministerstvo zdravotnictví. Očaři, plicaři nebo ortopedové totiž často pracují „dvoukolejně" – kromě soukromé ambulance mají i úvazek v nemocnici. Podle vedení resortu si odtud „vyzobávají" nejlukrativnější pacienty. To zarazíme, plánuje poradce ministra Roman Prymula.