VYBERTE SI REGION

Basketbaloví Levharti rozsápali Kondory

Liberec - Vedoucí tým I. basketbalové ligy z Chomutova přijeli s jasným cílem vyhrát. To se levhartům povedlo zejména zásluhou výkonu v první a třetí čtvrtině.

13.12.2010

Liberečtí Kondoři. Ilustrační foto.Foto: Deník

Převaha hostí byla zřejmá již od první minuty. První čtvrtinu vyhráli o deset bodů (17:27). Druhé dějství začali lépe domácí, střelecky se probudil Matúš Kuchálik. Kondoři zlepšili souhru i obrannou činnost, ale poločas byl stejně o deset bodů - 34:44. Levharti opět přidali na obrátkách, což bylo okamžitě znát i na palubovce. Rychlé protiútoky, lehké střely a tvrdá obrana zlomila odpor domácích.

Třetí čtvrtinu Liberečtí prohráli 15:30, takže stav byl 49:74. Všem bylo jasné, že o vítězi je prakticky rozhodnuto. V poslední čtvrtině využili oba trenéři k omlazení palubovky. Do hry se dostali hráči, kteří střídavě nastupují v juniorských soutěžích. Na hře to ale znát nebylo, jen bodový rozdíl mezi soupeři byl menší. Tuto část vyhráli Kondoři 18:16.

„Byl to podle mého názoru nejzkušenější soupeř, a to bylo vidět hned od začátku zápasu. Levharti dokázali využít svých zkušeností a dostat se do jednoduchých pozic z pod koše. Následně si myslím, že my přechodovou fází jsme se dostali do volných střel, což bychom se měli dostávat častěji. Hlavně se ale musíme v tomto momentě ubránit, což je těžký právě proti takovýmto zkušeným týmům. Oni dají koš a my nemůžeme zahrát pod jejich košem lehký protiútok,“ sdělil trenér Dušan Bohunický.