VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Liberecko

10.7.2017

Bouřky se vyhnou západním Čechám. V Libereckém kraji výstraha platí

Liberecký kraj, ČR - Meteorologové zmírnili výstrahu před silnými bouřkami. V Plzeňském a Karlovarském kraji je zrušena úplně, v dalších českých krajích, včetně Libereckého platí od 11:00 do 23:00 a na Moravě pak od 14:00 do úterních 02:00.

10.7.2017

Počasí komplikuje žně

Liberecký kraj – Počasí jako na horské dráze. Sluníčko střídá déšť. Zatímco pro houbaře ideální, zemědělci si rvou vlasy.

9.7.2017

Udělali jsme, co jsme mohli. Hasiči záchranu psa a lišky ve skalách ukončili

Vyskeř - Sedm dní se snažili hasiči ze Semil, vodní záchranná služba, záchranáři z Rescue Olomouc i dobrovolníci vyprostit ze zavalené nory border teriéra Barta a lišku

9.7.2017

Změna neuspěla s návrhem na zřízení Agentury pro rozvoj města

Liberec – Šest milionů za letošní a příští rok by stála nová Agentura pro rozvoj města. „Kdyby se za tu dobu ukázalo, že agentura nemá smysl, jsem ochoten vzdát se i postu náměstka primátora,“ uvedl na tiskové konferenci Jan Korytář (ZpL). Jenže k případnému vzdání se postu si bude muset najít jiný důvod. Zastupitelé totiž jeho návrh na zřízení agentury neschválili.

9.7.2017

FOTO: Boj o život psa a lišky pokračuje. Vyhněte se místu závalu

Vyskeř, Turnovsko – Už sedmým dnem se snaží záchranáři vytáhnout ze zavalené nory psa a lišku. Nora je zčásti zasypaná, zvířata se tak nemohou dostat ven.

9.7.2017

Na problémová místa budou dohlížet sami jejich obyvatelé

Liberec – Jak už napovídá oficiální název, nebude se jednat přímo o strážníky, ale o asistenty, jejichž cílem bude problémům předcházet. Sami by totiž měli pocházet z vyloučených lokalit, takže by měli dobře znát terén a zdejší obyvatelé by tak mohli na jejich domluvy „dát“ více než na strážníky.

AKTUALIZOVÁNO
8.7.2017

Zmijovec po třech letech naplno rozkvetl. Jen pro sobotní noc

Liberec - V liberecké botanické zahradě kvete po třech letech opět zmijovec titánský.

8.7.2017

Pokochejte se krásou květin na největší výstavě fuchsií v Liberci

Liberec /OBRAZEM/ – V Liberci můžete opět zhlédnout nejvěší výstavu fuchsií v České republice. Na návštěvníky čeká 1200 kultivarů fuchsií, 400 pelargonií a 130 achimenes. Výstava trvá do 31. srpna a je přístupná každý den kromě středy. 

8.7.2017

První čtenáři Deníku už bojují o dovolenou v Itálii

Severní Čechy - Celý týden se můžete válet u moře v italském letovisku Lido Adriano zdarma s polopenzí i dopravou. Stačí jediné, zúčastnit se soutěže Deník na dovolené a vyhrát.

8.7.2017

Filmaři zasněžili Liberec a přejmenovali kavárnu

Liberec – Je červencový středeční večer, před libereckou kavárnou Pošta je ovšem podezřele bílo. Najednou se otevřou dveře a z barevně zářící kavárny, z níž se line rozverná hudba, se vypotácí několik namaškařených postav. Melodie zmlkne, lidé ovšem tancují dál… Dokud režisér nezavelí konec.

7.7.2017

Kroupy způsobily farmářům na Frýdlantsku milionové škody.

Frýdlantsko – Po úrodě bylo za pouhých 10 minut. Ještě dopoledne řešili, kdy začnou žně. V půl páté už měli jasno. Je po žních. Během chvíle téměř polovinu veškeré úrody farmářům potloukly kroupy.

7.7.2017

HLASOVÁNÍ: Zaostřeno na Jizerky: Vyberte nejkrásnější fotku Jizerských hor

Jizerské hory /GALERIE, HLASOVÁNÍ/ – Oblíbená fotosoutěž Zaostřeno na Jizerky se letos vrací zpět, tentokrát posedmé. Po celou dobu letních prázdnin mají čtenáři Libereckého deníku šanci vybírat nejkrásnější fotografii Jizerských hor. 

7.7.2017

Pozor na silné bouřky. Výstraha meteorologů platí od pátečních 10 hodin

Liberecký kraj, ČR - V celé České republice hrozí v pátek bouřky, v Jihomoravském kraji navíc do odvolání nebezpečí požárů, uvedl v aktuální výstraze Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

6.7.2017

FOTO, VIDEO: V Liberci večer sněžilo. Počasí se nezbláznilo, natáčel se film

Liberec - V Liberci ve středu večer sněžilo. Naštěstí se nejednalo o podivný meteorologický úkaz, ale o natáčení zimní scény pro dvoudílný televizní film o známém divadelníku Bertoltu Brechtovi.

6.7.2017

Ukázalo se, že zájemci o Ještěd nejsou

Liberec – Rattaj OK, ale ještě je třeba doladit podmínky. Tak by se dal shrnout závěr dvou auditorských firem, které si město Liberec najalo, aby posoudily došlé nabídky na vstup investora do sportovního areálu Ještěd.

5.7.2017

V liberecké synagoze přijala židovský obřad bat micva dívka z Prahy

Liberec - Přečíst pasáž z Tóry v hebrejštině a vést část kázání. To je součást židovského obřadu dospívání – bar micva. Obdoby křesťanského biřmování. V sobotu se konal v liberecké synagoze.

5.7.2017

Věznice na severu Čech jsou přeplněné. V liberecké se místo ještě najde

Liberec – Celostátně naplněnost věznic dosáhla koncem června 108,73 %. Přes hranici své kapacity mají téměř všechny věznice na severu Čech, včetně vazební věznice v Litoměřicích. Výjimku tvoří vazební věznice v Teplicích a v Liberci.

4.7.2017

Známý fotograf si splnil sen

Liberecký kraj – Ne každému se jeho klukovský sen naplní. Fotografovi a publicistovi Jiřímu Hladíkovi ze Smržovky však vyšel. „Samozřejmě, že jako každý kluk jsem hltal v novinách a sportovních časopisech jakoukoliv zmínku o Formuli 1, začíná své vyprávění majitel sportovní verze vozu Lotus Ellite z roku 1978.

4.7.2017

Podařená adopce! Orli bělohlaví si osvojili mládě hadilova písaře

Liberec - Díky spolupráci královédvorské a liberecké zoologické zahrady se podařilo zachránit další mládě dravého ptáka. Mládě hadilova písaře ze zoo ve Dvoře Králové nakonec odchovali „pěstouni“ jiného druhu v liberecké zoologické zahradě.

3.7.2017

V Liberci se opět filmuje. Počítejte s další krátkodobou uzavírkou

Liberec – Do Liberce opět zavítali filmaři a s nimi i dopravní uzavírky. Tentokrát pro natáčení využívají Divadlo F. X. Šaldy., kde vzniká německo-český životopisný film o spisovateli a dramatikovi Bertoltu Brechtovi.

3.7.2017

Druhá bunda z TUL je chytřejší a levnější

Liberec – Pro cyklisty by nepatrné vylepšení mohlo znamenat zlom. A významně by mělo snížit i cenu chytré bundy, kterou vyvinuli liberečtí vědci. Až o polovinu.

1.7.2017

Sloupek Ireny Eliášové… ŠTĚNICE

Romská spisovatelka, Irena Eliášová, nabízí zajímavý pohled menšiny na českou většinu.

30.6.2017

Jak zhubnout 40 kilo? Chce to vůli a podporu, říkají ženy

Liberec - /GALERIE/ Tělo pěkné do plavek nebo do šatů na promoci či maturitní ples svých dětí. A nebo, a to především, snaha vypadat prostě dobře. A netrápit se zdravotními problémy, které nadváha přináší.

30.6.2017

Zoo zdraží vstup, nemá peníze

Liberec - Zoo potřebuje peníze na opravy i provoz. Naposledy zvýšila ceny vstupenek v roce 2012, a to jen o pět korun. Nyní je skok vyšší.

30.6.2017

Kasína mají zase zelenou, odpůrci zuří

Nulová tolerance hazardu v Liberci skončila. O jeden hlas

30.6.2017

Klopýtnutí jako vzpomínka na zmizelé sousedy

Liberec - Do dlažby v libereckých ulicích přibude dalších šest Kamenů zmizelých. Jde o betonové kostky, které jsou navrchu pokryty mosazí a připomínají osud židovských obyvatel. Každá kostka nese jméno konkrétního člověka, datum jeho deportace i zavraždění.

30.6.2017

Prasečí mor může zvednout ceny

Liberecký kraj - Cena vepřového se může zvýšit. A to i bez ohledu na to, zda se nákaza dostane až k nám.

30.6.2017

FOTO: Co bude s Casinem u libereckého výstaviště?

Liberec – 35 milionů při celoročním provozu, 14 milionů při sezónním. To je podle náměstka primátora Tomáše Kysely odhad, kolik by stála rekonstrukce bývalé restaurace Casino na Masarykově třídě.

29.6.2017

Spolek Na Ladech přišel o pozemek

Liberec – Kauza Pivního baru Azyl pokračuje, město zrušilo smlouvu o výpůjčce.

29.6.2017

Průměr. Tak oznámkovaly osobnosti Libereckého kraje kabinet premiéra

Liberec - Dobrý, čili za tři. To vzkazují osobnosti Libereckého kraje vládě premiéra Bohuslava Sobotky. S přimhouřenýma očima.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení