VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Liberecko

10.6.2017

Uzavírky Liberečany ještě potrápí

Liberec – Šaldovo náměstí, Palachova, Rumunská, Vítězná, Horáková, Metelkova… Výčet ulic, které jsou teď kvůli opravám uzavřeny, by mohl pokračovat až k patnácti.

9.6.2017

Archiv láká na zmizelý Liberec

Liberec – Teplota kolem 12°C a vlhkost vzduchu 55 %. Takové jsou ideální podmínky pro uložení archiválií. „V parném létě vypadá archivář trochu jako blázen, když vyjde z depozitáře. Zatímco ostatní jsou v tílku, on má na sobě skoro vaťák," směje se Petr Kolín z okresního archivu v Liberci.

9.6.2017

FOTO: Do libereckého muzea připluly loutky z Vietnamu

Liberec - Draci na vodě, vodní víla, mandaríni. Typické východoasijské divadelní postavy už dobře známe. Ale vodní loutkové divadlo? To se jen tak nevidí. Ve Vietnamu patří k tradiční formě loutkového divadla.

8.6.2017

Podezřelá obálka způsobila poprask na finančáku

Liberec – Nepříjemné dopoledne zažilo šest úřednic libereckého finančního úřadu, kam dorazila podezřelá zásilka. Podivně zapáchající obálku s neznámým sypkým obsahem úřednice bez otevření okamžitě uložila do neprodyšného kontejneru a její kolega pak zavolal na krizovou linku 112.

8.6.2017

Boj o Ještěd se nekonal, otevírání obálek překvapení nepřineslo

Liberec – Žádné velké překvapení se nekoná. Ve výběrovém řízení na pronájem skiareálu na Ještědu se přihlásila dle očekávání slovenská společnost Tatra Mountain Resort (TMR), která provozuje i středisko ve Špindlerově Mlýně, a která o Ještěd projevila zájem už před časem.

8.6.2017

Nový stavební zákon znamená stohy papírů navíc

Severní Čechy /HLASUJTE/ - Zjednodušení procesu získání stavebního povolení zůstalo podle projektanta jen zbožným přáním.

8.6.2017

Noc kostelů láká v pátek na koncerty zdarma i mešní víno

Liberecko - Projít si prostory kostela, které jsou běžně nepřístupné, vyslechnout si přednášku historii stavby nebo o liturgii. Vystoupat do kostelní věže nebo si zdarma vyslechnout koncert. To všechno můžete už v pátek, kdy se už po osmé uskuteční Noc kostelů.

8.6.2017

V Severochemě se usilovně pracuje. Chtějí obnovit provoz

Liberec - Firma se pomalu vzpamatovává z ničivého požáru, který ji postihl minulý týden v pondělí. Do práce se vrátili i zaměstnanci z úseku, kde oheň vypukl.

7.6.2017

FOTO: Oheň, který bolí. Hasiči mají novinku pro trénink zásahů

Raspenava – Teplota přesahující 200°C. Sálavé teplo bolí a řeže přes masku do obličeje, prsty v rukavicích jsou jako ve svěráku. Takové pocity zažívají hasiči po vstupu do ohniska požáru.

7.6.2017

Čachry na ministerstvu školství

Chrastava/Praha – Byl to prohnilý systém, jeden velký podvod. Tak hodnotí starosta Chrastavy a senátor za Liberecko Michael Canov rozdělování dotací z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v letech 2013 – 2015. Konkrétně jde o program, který měl zajistit dostupnost sportovišť široké veřejnosti a zlepšovat technické podmínky pro sportovce včetně mládeže.

7.6.2017

Británie už není, co byla. Bohužel, říká redaktor BBC v Londýně Milan Kocourek

Walton nad Temží/Liberec /ROZHOVOR/ - Větší část svého života žije redaktor BBC a liberecký rodák Milan Kocourek ve Velké Británii. Je tedy víc Britem, než Čechem. Jak vnímá atmosféru v zemi po sérii atentátů odpověděl v exkluzivním rozhovoru pro Deník.

7.6.2017

Válka u nás? Nesmysl, říkal jsem si. A stalo se

Liberec – /ROZHOVOR/ Původně jsem si chtěla s doktorem medicíny Miroslavem Jerinićem povídat o nukleární medicíně, které se dvacet let věnuje v krajské nemocnici či o sborovém zpěvu, protože je už 12 let členem pěveckého sboru Ještěd. Pak mě ale zcela pohltil jeho životní příběh. Přivedl mě k zamyšlení,v čem tkví vina jednotlivce ve válečném konfliktu? Že se narodil jako Srb? Jako Němec, Rus, Ukrajinec nebo Syřan?

6.6.2017

VIDEO: Zákazu kouření ukázali holé zadky

Česká Lípa – První víkend prověřil, jak se kuřáci smířili s nově platným zákazem kouření. Opilci ukazovali zákazu prostředníky a zadnice.

6.6.2017

Bakalureáty 2017: studenti už pracují s novými technologiemi

Liberec – Bakalaureáty se staly už od roku 1994 tradicí. Každoročně připraví kurátor celé akce Oldřich Palata v Severočeském muzeu výstavu studentů Katedry designu. Akce trvá deset dní, je tedy krátkodobá, ale přináší pokaždé trochu jiný pohled na textilní design.

6.6.2017

I hubnutí může být sladké

Liberec - Větrníky, zmrzlina, čokoláda a hlavně moře šlehačky. I tak může vypadat hubnoucí program. Frekventantky našeho seriálu si to tento týden vyzkoušely.

6.6.2017

Greenfest: Leštidlo na kohoutky nebo sprej do bot si můžete udělat i doma

Liberec - /GALERIE/ Je to celkem jednoduché, chce to jen místo návštěvy drogerie nebo okouzlení reklamou trochu se zastavit a popřemýšlet. Letošní Greenfest v Liberci o tom přesvědčil.

6.6.2017

OBRAZEM: Charitativní běh pomohl Matýskovi

Kolem vodní nádrže Harcov v Liberci se prohnaly desítky závodníků. Konal se zde další ročník charitativního běhu „Běžím, co můžu, pomůžu!".

5.6.2017

Zbraně to nevyřeší, říká britský policista Torák z Liberce na útoky v Londýně

Liberec/Velká Británie - Policie reagovala rychle, protože je stále ve střehu, říká Petr Torák. Liberecký policista ve službách britské královny.

5.6.2017

Světlá mohla být světovou spisovatelkou

Světlá pod Ještědem – Kdyby se Karolina Světlá narodila třeba v Anglii, mohla být slavná stejně jako třeba její vrstevnice, Jane Austenová.

4.6.2017

Podvod exprimátorky byl promlčen

Liberec - Až dva roky hrozily exprimátorce Liberce Martině Rosenbergové (ČSSD) za to, že podle policie podváděla při vykazování jízd služebním vozem. Trestní oznámení na ni podali zastupitelé za Změnu Zuzana Tachovská a Jan Korytář s tím, že Rosenbergová jako primátorka vykazovala soukromé jízdy do Prahy, kde studovala v letech 2011 2013 na Metropolitní univerzitě jako služební.

2.6.2017

Stavba silnice spojující Jablonec s Libercem pokračuje

Jablonec n. N., Liberec – Téměř tříkilometrová trasa bude stát celkem bezmála 300 milionů korun.

2.6.2017

Odchované orlí mládě v liberecké zoo je světový úspěch

Liberec - V liberecké zoo se mají proč radovat. Odchovat mládě orla nejmenšího se jí podařilo jako jediné zoologické zahradě.

1.6.2017

Dobojováno. Autobusy pojedou

Liberecký kraj – Hrozba, že se prvního června na některých místech kraje cestující nedočkají spoje, je zažehnána. Vedení Libereckého kraje včera podepsalo smlouvy s dopravci na Jablonecku, Semilsku a Českolipsku.

1.6.2017

V Severochemě začali uklízet

Liberec – Po pondělním požáru mohli zaměstnanci Severochemy začít se sanačními pracemi. Podle vedení podniku je potřeba nejprve vyčistit prostory, které nebyly zasaženy ohněm.

1.6.2017

OBRAZEM: Návrháři se předvedli v libereckém muzeu

Liberec - Každoroční bakalaureáty opět ovládly Severočeské muzeum v Liberci. Modely na improvizovaném přehlídkovém mole předvedly bakaláři textilních oborů.

31.5.2017

Personální „vybavení" každé školy považuji za nejdůležitější

Liberecký kraj – /ROZHOVOR/ Jak vidí otázku kariérního řádu dlouholetý ředitel školy a muž, který se pedagogické dráze věnoval celý svůj profesní život Josef Šorm, bývalý ředitel SPŠSE v Liberci.

31.5.2017

Postavil se Henleinovi, teď o něm Liberec vydá knížku

Liberec - Křestní jméno německé, příjmení české a život prožitý právě ve víru česko-německých, ne zrovna přívětivých událostí. Karl Kostka. Národohospodář, právník, senátor a starosta Liberce v letech 1929 - 1938.

30.5.2017

Hledá se hlavní architekt. Liberec by se ho měl dočkat do konce roku

Liberec - Respektován politiky, úředníky i investory, s bohatými zkušenostmi, velkým nadhledem, nezávislý na výdělečné činnosti. Značka ideál. Změna pro Liberec se vydává hledat hlavního architekta Liberce.

29.5.2017

Jak chutná od Zdeňka Pohlreicha? Prý skvěle

Jak chutná barakuda, krokodýl, velbloud nebo švábi na špeku? Co je to molekulární gastronomie? A vaří Zdeněk Pohlreich skutečně tak dobře, jak mluví?

28.5.2017

Muzeu vévodí krásná Lagonda

Liberec - Technické muzeum v Liberci dodržuje svůj slib a každý rok obměňuje některé exponáty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies