VYBERTE SI REGION

Moje Liberecko

Obří sud v Lázních Libverda je na prodej

Lázně Libverda - Oblíbené výletní místo Restaurace Obří sud v Lázních Libverda je na prodej. Podle Josefa Číže z realitní agentury M & M, nemovitost inzerují asi dva týdny. „Jednu prohlídku už jsme měli," potvrdil realitní agent.

Krátké zprávy z Liberecka

Liberecký kraj - Známý tým Amfory dorazí do Liberce, knihovna zve na pořad o Karlu IV., a další zprávy z Libereckého kraje.

Cannes: Liberec na filmovém trhu

Liberec - /ROZHOVOR/ Vedoucí liberecké filmové kanceláře Pavlína Kuchtová prezentovala město Liberec na festivalu MFF Cannes.

V kraji je jediná záchytka, potřeba by byly další dvě

Liberec - V Libereckém kraji je jediná protialkoholní záchytná stanice, a to v areálu liberecké nemocnice.

Centrum Vlasty Buriana v Liberci ocenila Eva Jiřičná

Liberec -/ROZHOVOR/ Je mu třiatřicet a už má na svém kontě čestné uznání z prestižní architektonické soutěže Grand Prix. Mezinárodní porota, které letos předsedala světově proslulá architektka Eva Jiřičná, ho přisoudila libereckému architektovi Pavlu Šťastnému za Centrum Vlasty Buriana (v pozadí vpravo).

Muzikanti připomněli památku pábitele Chaloupky

Kryštofovo Údolí – Příjemná country hudba se nesla 
v sobotu odpoledne a večer malebným Kryštofovým Údolím, kde se rozhodli připomenout památku místního pábitele, strůjce několika zdejších atrakcí a především hlavního iniciátora třetího betlému v republice, Martina Chaloupky.

Chybí „autobusáci“. Dopravní podnik jich hledá deset

Liberec – Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce pořádá nábor na řidiče autobusů městské hromadné dopravy.

Pozor na uzavřený most v Polsku

Bogatynia, Hrádek nad Nisou – Řidiči kamionů musí kvůli rekonstrukci mostu 
v Polsku hledat jiné trasy. Problémy mohou mít především řidiči kamionů nad dvanáct tun.

Muzejní noc: Autobusem přímo mezi exponáty

Liberec - Je pátek odpoledne, hodinová ručička je ještě daleko před půl šestou, ale před Severočeským muzeem už postává početná skupinka prvních nedočkavců. Za pár minut opravdu přijíždí krásný historický autobus, a ač se to zdá nemožné, nakonec se do něj všichni nějak nacpeme a vyrážíme směr Jablonec nad Nisou. Muzejní noc začíná.

Gastroden: Slavnostní tabule, módní přehlídka i dobré jídlo

Liberec - Střední škola gastronomie a služeb představila schopnosti svých žáků.

Kdo umí nejlépe hledat či bránit? Policejní psi soutěžili

Liberecký kraj - Kdo umí nejlépe vyčmuchat pachovou stopu, nalézt ukrytého člověka, poslouchat rozkazy, ochránit prostor, ubránit psovoda nebo dokonce zadržet nebezpečného pachatele. To všechno byly úkoly, které museli plnit policejní psi na krajském přeboru v Černousích na Frýdlantsku.

AKTUALIZOVÁNO

Bílé tygry v Liberci pojmenovali Shankar a Maia

Liberec - Tygřata už mají jména! Na sobotním křtu poprvé zveřejnili jaká jména ZOO Liberec vybrala z tisícovek návrhů, které zasílala veřejnost z celé republiky i ze zahraničí.

Univerzita otvírá novou fakultu

Liberec - Vychovávat bude například bioinženýry nebo specialisty v radiologii.

Kraj nenechá děti bez obědů

Liberecký kraj - Kraj chce pokračovat v pomoci dětem, jimž rodiče nemohou nebo nechtějí platit obědy. Momentálně je tato služba využita na deset procent, přesto se kraj zapojil i do druhé výzvy Ministerstva práce. Na sponzorované obědy chodí toto pololetí necelé čtyři stovky dětí z 23 škol a jídelen.

Žáci liberecké Doctriny jsou mistry republiky

Liberec - Tři žáci 5. třídy ZŠ Doctrina, Pavel Zeronik (kapitán), Eliška Šoljaková a Klára Machačková, jsou noví mistři republiky ve finanční gramotnosti. Ta se na této škole vyučuje již na prvním stupni. Pátá třída, do které naši finalisté chodí, se začala učit finanční gramotnost již před dvěma lety pod vedením pana učitele Vojtíška.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.