VYBERTE SI REGION

Moje Liberecko

7.11.2016

Běh na Českou chalupu pro Davida Kučeru

DAVID KUČERA Z POŘÁDAJÍCÍHO AC SLOVAN LIBEREC vyhrál 46. ročník Běhu na Českou chalupu, který se běžel jako Memoriál Mirko Gräfa. Vítězný Kučera se s tratí dlouhou 2,5 km vypořádal v čase 11:13 min., což bylo necelou půlminutu za rekordem.

7.11.2016

V Hejnicích uctili památku patrona lovců a myslivců

Hejnice - /GALERIE/ Už po dvaadvacáté vyrazila bohyně Diana se svatým Hubertem a s družinou trubačů, psovodů a lovců na svou každoroční jízdu od lesnické školy k bazilice Navštívení panny Marie. Co na tom, že Diana byla ve skutečnosti žákyně třetího ročníku oboru zahradnictví, která seděla na koni poprvé v životě, slavnostní atmosféru si přijeli do podzimních Hejnic užít obyvatelé celého Frýdlantska.

7.11.2016

V kraji hladoví přes čtyři tisíce dětí

Liberecký kraj - Maminka patnáctiletého Filipa je v částečném invalidním důchodu. Pobírá měsíčně 4100 korun, k tomu si na částečný úvazek a vzhledem ke své nemoci vydělá pět tisíc.

6.11.2016

Lidé častěji zůstávají doma na neschopence

Liberecký kraj - Obyvatelé kraje zůstali během prvního pololetí letošního roku doma na neschopence celkem v 34 518 případech, což znamená pětiprocentní meziroční nárůst. Vyplývá to z dat, která zveřejnil Český statistický úřad.

6.11.2016

V Českém Dubu se rozhořel spor o městský znak

Český Dub - Skauti, hasiči, Sokolové, krojované Horačky i významní hosté. Minulý týden se při slavnosti požehnala nová městská vlajka Českého Dubu. Mezi zelenými pruhy je na ní v bílém poli znak města dub s žaludy. Zatímco žehnání se neslo v ryze svátečním duchu, na sociálních sítích se mezitím rozhořel „spor" o podobu městského znaku.

6.11.2016

Vrátili se filmaři, pozor na uzavírky

Liberec - Do Liberce se opět vrátil filmový štáb televizního seriálu Genius. Někdo se těší, že možná zahlédne jeho hlavní hvězdu, oscarového herce Geoffreyho Rushe, jiným se možná nebude líbit dopravní omezení.

6.11.2016

Chystá se stezka v mracích

Nové Město pod Smrkem - Swieradów Zdrój chce přilákat víc turistů, pomáhá i Nové Město.

5.11.2016

Liberečtí studenti soutěžili v piškvorkách

Liberec - U dlouhých stolů proti sobě sedí desítka hráčů, kteří přemýšlivě koukají na stůl před sebou. Před nimi ale neleží šachovnice, jak by se mohlo zdát, nýbrž čtverečkovaný papír. Studenti z Liberecka se v pátek utkali v oblastním kole turnaje v piškvorkách.

5.11.2016

Město chce pozemky pod autobusákem

Liberec - Město chystá nový terminál, pozemky mu ale nepatří.

5.11.2016

Krátké zprávy z Libereckého kraje

Liberecký kraj - Studenti univerzity znovu hledají potenciální dárce kostní dřeně, hasiči dostanou nové auto, přijede cirkus.

5.11.2016

Do Liberce se v neděli chystají sparťanští fanoušci

Liberec - Nedělní zápas fotbalové ligy mezi Slovanem a pražskou Spartou vyhodnotili policisté jako rizikový, chystají proto bezpečnostní opatření.

5.11.2016

Víte, kdo bydlel před vámi? Policie zveřejnila mapu varen

Liberecko - Při „vaření" pervitinu vznikají toxické látky, které zamořují byty na dlouhou dobu.

4.11.2016

Krátké zprávy: V Hrádku evakuovali fabriku

Liberecký kraj - Dvaačtyřicet lidí museli ve středu večer evakuovat hasiči z hrádecké továrny kvůli požáru lisovacího stroje a další zprávy z Liberecka.

4.11.2016

Ve Vesci lidem vadí tábořiště i motorky

Liberec - Plány na vylepšení areálu ve Vesci ne ve všem vyhovují místním.

4.11.2016

Jaký dopravce vyhraje? Kraj zřejmě vypíše soutěž znovu

Liberecký kraj - Tolik diskutovanou čtyřmiliardovou zakázku na regionálního autobusového dopravce Liberecký kraj možná zruší.

4.11.2016

Český rozhlas bude mít samostatné vysílání z Liberce. Po sedmdesáti letech

Liberec - /ROZHOVOR, HISTORIE/ Ve středu začala vysílat nová stanice ČRo Liberec. Posluchačům nabídne kromě zpráv z kraje i nové pořady. Třeba s Marcelou Augustovou

4.11.2016

V kraji bude koroner. Ulehčí hlavně záchrance

Liberecký kraj - Prohlídku mrtvého v současnosti zajišťovali obvodní lékaři nebo záchranka.

3.11.2016

Co ukrývá Perštýn? Archeologové chystají průzkum

Liberec - Rozlehlá jáma jen pár metrů od hlavního dopravního uzlu by měla brzy přestat kazit tvář libereckého centra. Společnost Liberecký investiční fond, která pozemek na začátku roku koupila, tu plánuje vybudovat novou zástavbu, jejíž součástí bude administrativní komplex, byty i sportoviště.

3.11.2016

Večerní zubní pohotovost bude další dva roky

Liberec - Koho pozdě odpoledne nebo večer přepadne bolest zubů, bude moci i nadále využít večerní zubní pohotovost. Liberecký kraj vybral poskytovatele na další dva roky.

3.11.2016

Opravy silnic komplikují dopravu

Liberecký kraj - Na některých místech se ještě řidiči musí obrnit trpělivostí, jinde již mohou jezdit po novém asfaltu.

3.11.2016

Kdo bude králem marmelád? Soutěž vrcholí v sobotu

Kunratice u Frýdlantu - Ochutnat víc než čtyři stovky marmelád. To je úkol pro porotu letošní JamParády. Soutěže o nejlepší marmeládu, která vrcholí právě tuto sobotu v Kunraticích u Frýdlantu.

3.11.2016

Hrozí soud: I přes slib odmítá Liberec vložit do teplárny svůj majetek

Liberec - Nechci slevu zadarmo slavná věta profesora Zelí z povídky Šimka a Grossmana by klidně mohla pasovat na situaci kolem snižování ceny tepla v Liberci na konci loňského roku. Město tehdy dohodlo s teplárnou, že její zákazníci dostanou slevu, aby se zabránilo jejich odlivu. Kdo s teplárnou uzavřel smlouvu na následujících pět let, dostal slevu 14,5 %, kdo pouze na rok, má slevu 3 %.

2.11.2016

V kraji nebudou silničáři v zimě udržovat 70 km silnic

Liberecký kraj - Krajští silničáři jsou připraveni na příchod zimního období a s ním spojené údržby komunikací.

2.11.2016

V Oldřichově testovali, zda jím zvládne projet autobus

Oldřichov v Hájích - Nová linka, která ulehčí cestu hlavně školákům, by do oldřichovské osady Na Pilách mohla začít jezdit už v březnu.

2.11.2016

Krátké zprávy z Liberecka

Liberecko - Dopravu ve Frýdlantě dál komplikuje uzavřený přejezd, cyklista srazil srazil ženu a ujel a další zprávy z Liberecka.

2.11.2016

Vzpomínky nás posilují, říká farář i psycholog

Liberecký kraj - Stovky svíček rozsvěcují hřbitovy, hřbitůvky i osamělé hroby. V těchto dnech si připomínáme svátek zemřelých. Dušičky.

2.11.2016

Dubáci chtějí vrátit zvon na památnou lípu

Českodubsko - Trávníček Památnou lípu na návsi v Trávníčku na Českodubsku by měl znovu ozdobit zvon, na který se od 19. století zvonilo pravidelně poledne a večerní klekání.

2.11.2016

Bude se besedovat o veseckém sportovním areálu

Liberec - O tom, jaký osud čeká sportovní a rekreační areál v libereckém Vesci, se bude besedovat ve středu od sedmnácti hodin. Diskuse, kterou pořádá společnost Sportovní areál Ještěd, se uskuteční přímo ve veseckém areálu, konkrétně v jeho provozní budově.

1.11.2016

Omezení hazardu stále není

Liberec - Rázně proti hazardu bylo jedním z předvolebních hesel Změny pro Liberec. Ta z radnice vládne v koalici s ANO, ale tolik očekávaná vyhláška stále není.

1.11.2016

Stavební výroba v Libereckém kraji klesá, chyběly akce s dotacemi

Liberec - Stavební výroba v Libereckém kraji nadále klesá. Letos chyběly velké veřejné zakázky podpořené evropskými dotacemi. Výrazněji zatím neroste ani bytová výstavba.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies