VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Liberecko

30.7.2017

Formule zvládla premiéru. Příští týden startuje v Mostě

Liberecký kraj – Závodů studentských formulí v italském Varano de Melegari se zúčastnilo 51 vozů z celého světa. Formule Eliška, kterou letos zkonstruovali studenti na Fakultě strojní Technické Univerzity v Liberci, se umístila na 29. příčce.

29.7.2017

Připravit pivo, aby chutnalo jak má, je věda i umění

„Úhlavním nepřítelem kvality českého piva je obyčejný kyslík. Při styku s ním totiž pivo oxiduje a mění svou chuť. Jak minimalizovat styk piva se vzduchem je po desetiletí pro pivovarníky velký hlavolam,“ tvrdí sládek Gambrinusu Pavel Zítek.

29.7.2017

2222 kilometrů musí ujet v kuse. Handy – cyklomaraton!

Liberecký kraj – Pět dní a pět nocí budou na trase, kterou si sami naplánují. Projet musí předepsanými kontrolními body. Strategii a rozvržení sil si zvolí členové týmů sami. Jede 300 cyklistů, muži, ženy, zdraví, handicapovaní. Největší z projektů Cesta za snem startuje 1. srpna. 

28.7.2017

HLASOVÁNÍ: Zaostřeno na Jizerky: Vyberte nejkrásnější fotku Jizerských hor

Jizerské hory /GALERIE, HLASOVÁNÍ/ – Oblíbená fotosoutěž Zaostřeno na Jizerky se letos vrací zpět, tentokrát posedmé. Po celou dobu letních prázdnin mají čtenáři Libereckého deníku šanci vybírat nejkrásnější fotografii Jizerských hor. 

28.7.2017

KRÁTCE: Co se děje na Liberecku? Přečtěte si stručný přehled

Liberecko – Vratislavický lesopark obohatila Keltská stezka stromů, tři obce v Libereckém kraji se mohou pochlubit ziskem Odpadového Oskara a krádež se recidivistovi stala málem osudnou.

28.7.2017

Svět si připomíná nebezpečí žloutenky

Liberecký kraj – 28. červenec je Světový den boje proti žloutenkám. Epidemii této nepříjemné infekční choroby se nevyhnul ani Liberecký kraj.

27.7.2017

Letní kina se v sezóně opět rozjela

Liberec – Kdo by neznal ten příjemný pocit vidět film pod širým nebem. Letní sezona k tomu vybízí. V Libereckém kraji jsou letní kina opět hojně navštěvovaná.

27.7.2017

KRÁTCE z Liberecka

Liberecko – Městská policie umístila mobilní kameru na Fügnerku, Ansis Ataols Berziňš nadále zůstává ve vazbě a Vratislavice otevřou dveře kostela veřejnosti.

27.7.2017

Liberecká zoo chová slony už půl století

Liberec – Před 50 lety přijela do liberecké zoo slonice Rání. Teď by se měla dočkat i lepšího bydlení.

27.7.2017

Zachraňují populaci syslů, nový domov mají na letišti

Hodkovice n. Moh. – Velcí hlodavci, nově odchovaní v jihočeské zoologické zahradě, se vrací do přírody, kde původně běžně žila. Největší nepřítel syslů je ale kočka domácí.

27.7.2017

Meteorologové varovali před povodněmi kvůli silnému dešti na severu Čech

Severní Čechy – Kvůli silnému dešti hrozí rozvodnění menších toků v Libereckém kraji. Výstrahu vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

26.7.2017

Liberecké antikvariáty zpestřují Colours of Ostrava

Liberec – Jeden by to nečekal, ale v Liberci patří antikvariáty k těm agilnějším podnikům, které se účastní veletrhů a dokonce i hudebních festivalů. 

26.7.2017

Kateřina z Frýdlantu opět vyhrála i ve svém kraji

Frýdlant – Je tmavá, hořká a jmenuje se Kateřina. Řeč je o tmavém ležáku Albrechtu 12 Kateřina, s nímž Zámecký pivovar Frýdlant letos poprvé uspěl na Regionální potravině Libereckého kraje.

26.7.2017

Za kremací zvířat jezdí do České Lípy stále více lidí

Česká Lípa – Za rok fungovaní má za sebou krematorium stovky obřadů. Klientela z celé České republiky a velký zájem. Tím se za první rok fungování může chlubit zvířecí krematorium v České Lípě, které je jedním z pěti zařízení v zemi.

25.7.2017

Turisté se ocitnou v pasti, Liberec je opět rozkopaný

Liberec – Uzavřená silnice od Jablonce přes Lukášov, uzavřené sjezdy a nájezdy na průtah od Prahy. To všechno komplikuje příjezd do Liberce. A to turisté ještě netuší, co je čeká uvnitř města.

25.7.2017

Zpustlý park u zámku se otevřel, co s ním dál?

Liberec – Roky zavřený park u libereckého zámku je po letech otevřen pro veřejnost díky dohodě radnice s vlastníkem, společností Ústí Development.

24.7.2017

FOTOGALERIE: Veteránem za Krtečkem do Jizerských hor

Albrechtice v Jizerských horách – V sobotu 22. července proběhl již 4. ročník závodů veteránů s názvem Za Krtečkem do Jizerských hor.

24.7.2017

Do Kováku se vložilo ministerstvo

Chrastava – Ministerstvo pro místní rozvoj přezkoumá případ Kováku.

24.7.2017

Z Harrachova opařené batole odvezl policejní vrtulník do Prahy

Harrachov - Chvíle nepozornosti a velká bolest. Na roční děcko se podle všeho zvrhla rychlovarná konvice s horkou vodou. Přestože byla tma, vrtulníkem jej přepravili záchranáři na popáleninové centrum v Praze.

24.7.2017

Město chce čistší vodu v přehradě

Liberec – Do liberecké přehrady tečou splašky z Harcova, pomoc má kanalizace

23.7.2017

Trevos se zbavil falešných jednatelů

Turnov – Turnov – Patří mezi solidní firmy, nikde nic nedluží a přesto se už roky potýkají se šikanou. Turnovský Trevos, který patří mezi přední výrobce svítidel, čelil neustálým pokusům o nelegální převzetí firmy.

23.7.2017

Jednu koupil městu, druhou medaili objednal i pro sebe

Jablonec n. Nisou, Liberec – Další statutární město má ve sbírce medaili. Liberec získal z ryzího stříbra kilovku značenou pořadovým číslem „1“. Primátor si koupil pro sebe „sedmičku“.

22.7.2017

Co dělat, když přijde přívalový liják či náhlá povodeň?

Liberecký kraj – V posledních letech se průběh léta v Čechách mění. Stále častěji se setkáváme s prudkým střídáním teplot i charakteru počasí.

22.7.2017

ROZHOVOR, FOTO: Hrozně mě zajímal vesmír, říká ředitel iQLANDIE

Liberec – Desítky a desítky exponátů. Od tajemství vesmíru po záhady lidského těla. Od nano robota po potápějící se Titanic. To vše tu můžete poznat nebo zažít na vlastní kůži.

22.7.2017

Během dne hrozí silné bouřky, výstraha platí do půlnoci

Meteorologové vydali varování před bouřkami. Čechy by měly zasáhnout dnes mezi 11:00 a 23:00, na Moravě platí výstraha od 14:00 do půlnoci.

22.7.2017

FOTOGALERIE: Farmářské trhy nabízejí celou řadu domácích produktů

Liberec – Původní centrum města Liberec opět pomalu ožívá. Zásluhu na tom mají i Farmářské trhy v Kostelní ulici, které se konají každý čtvrtek od 8:00 do 17:00. Společně s pláží na náměstí dodávají Liberci tu pravou jiskru. 

22.7.2017

Kotlíkové dotace už bez front

Liberec – Díky internetu už by se podzimní kolo kotlíkových dotací mělo v Libereckém kraji obejít bez front.

21.7.2017

KRÁTCE: Co se děje na Liberecku? Přečtěte si stručný přehled

Liberecko – Přibudou místa na volné venčení psů, neznámý zloděj navštívil dva byty v Turnově a Liberec ocení finančním darem dobrovolné hasiče. 

21.7.2017

HLASOVÁNÍ: Zaostřeno na Jizerky: Vyberte nejkrásnější fotku Jizerských hor

Jizerské hory /GALERIE, HLASOVÁNÍ/ – Oblíbená fotosoutěž Zaostřeno na Jizerky se letos vrací zpět, tentokrát posedmé. Po celou dobu letních prázdnin mají čtenáři Libereckého deníku šanci vybírat nejkrásnější fotografii Jizerských hor. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení