VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Liberecko

12.2.2017

V popelnici se našlo mrtvé novorozeně

Liberec – Hrůzný nález učinil v sobotu 11. února krátce před polednem obyvatel jednoho z domů v ulici Na Bídě, který šel vysypat odpadky. V jedné z popelnic našel malé, bohužel už mrtvé, dítě. Šlo o čerstvého novorozence. Policie žádá veřejnost o pomoc, nejen obyvatele ulice Na Bídě.

12.2.2017

Práci v kraji hledá přes 16 tisíc lidí. Pomoci mohou stáže

Liberecký kraj - Nezaměstnanost v kraji stoupla v lednu o desetinu procenta na 5,3 %. V evidenci úřadu práce je teď 16.387 lidí. I tak je na historicky nejnižších číslech. Například loni v lednu dosahovala 6,5 procenta a lidí bez práce bylo téměř dvacet tisíc.

12.2.2017

Severočeské muzeum projde v příštím roce výraznou proměnou

Liberec - Muzeum v Liberci je nejstarší uměleckoprůmyslové muzeum v zemi. Budova a její interiéry již prošly v minulosti několika částečnými rekonstrukcemi. V posledních letech se intenzivně jednalo o revitalizaci vnitřních prostor, zvláště expozic stálých sbírek muzea. Jejich podoba pochází z 80. let minulého století a je už pro dnešní potřeby nevyhovující.

11.2.2017

Vylepší soutěž autobusák?

Liberec - Autobusové nádraží si teď vezme na paškál architektonická soutěž.

10.2.2017

V liberecké ZOO byl prokázán virus ptačí chřipky

Liberec - /ANKETA/ V Zoologické zahradě Liberec byl prokázán virus ptačí chřipky u labutě, která uhynula v izolačním zařízení mimo areál ZOO.

10.2.2017

Masopust slavíme již staletí. Ale proč vlastně?

Liberecký kraj - /PROGRAM/ Letošní konec masopustu připadá přesně na úterý 28. února.

10.2.2017

Podmínky pro lyžování v Libereckém kraji jsou stále výborné

Liberec - Podmínky k lyžování v Libereckém kraji jsou stále výborné. Na sjezdovkách leží od 40 do 150 centimetrů zmrzlého sněhu, dostatek je ho v horách i pro běžkaře.

10.2.2017

Vládní zmocněnec pro Turów nebude, prý není potřeba

Praha, Frýdlantsko – Jednání pracovní skupiny na vládní úrovni ohledně ztráty vody na Frýdlantsku, Chrastavsku a Hrádecku kvůli rozšiřování dolu Turów dopadlo podle ministra životního prostředí Richarda Brabce uspokojivě.

9.2.2017

Místo jízdenky jenom wi-fi

Liberec - Dopravní podnik v Liberci se podílí na vývoji nové technologie.

9.2.2017

Na Jizerce v Jizerských horách teplota klesla k minus 20 stupňům

Liberec - Mrazivou noc má za sebou Liberecký kraj, na Jizerce v Jizerských horách teplota dokonce klesla k minus 20 stupňům Celsia. Silnice v kraji jsou převážně suché a vymrzlé, místy může dopravu komplikovat mlha, vyplývá z informací na dopravním webu Ředitelství silnic a dálnic.

9.2.2017

Knihovna zavádí novinku, začala rozvážet knihy čtenářům

Liberecký kraj - Krajská vědecká knihovna zavedla novou službu tomu, kdo si pro knížky nemůže dojít sám, je doveze. Podobnou službu provozuje na Jilemnicku zdejší knihovnice už deset let.

8.2.2017

Poláci zpochybňují Turów

Liberecký kraj - Za ztrátu vody z českého území může podle Polska změna klimatu.

8.2.2017

Krátké zprávy: Divadlo chystá přeshraniční projekt

Liberecký kraj - Tísňová linka bude slavit, liberecké divadlo bude spolupracovat s Žitavou a další krátké zprávy z kraje. 

8.2.2017

Holding pro krajské nemocnice

Liberecký kraj - Vytvoření holdingu, který zastřeší obě krajské nemocnice v Liberci a České Lípě, je jeden z hlavních úkolů pro nového ředitele českolipské nemocnice Pavla Marka, který je od ledna předsedou představenstev obou zařízení.

8.2.2017

Jezdí vaší ulicí auta moc rychle? Zaznačte to do mapy

Liberecký kraj - Policie spustila interaktivní mapu, kde lidé mohou zaznamenat problematická místa.

7.2.2017

Višňová zásobuje speciálními vaky celou západní Evropu

Višňová – /GALERIE/ Dřív tam byla velká přádelna a tkalcovna. Dnes se tu namísto kovralových koberců šijí podle přání zákazníků pevné vaky všech velikostí, od půlmetrových až po skoro třímetrové.

7.2.2017

V aréně budou závodit psi z celého světa

Liberec – Liberec se připravuje na největší sportovní akci letošního roku. Do Home Credit Areny se opět vrátí Mistrovství světa v agility.

6.2.2017

Ptačí chřipka ohrožuje zoo. Ptactvo museli přestěhovat do uzavřených prostor

Liberec – Plné ruce práce a to doslova měli v neděli a dnes pracovníci liberecké zoo. Do uzavřených prostor se museli přestěhovat divoké husice, jeřáb i pštrosi nandu. Ohnisko chřipky, které veterináři o víkendu potvrdili v Liberci – Hanychově, se totiž nebezpečně přiblížilo k chovům v liberecké zoo.

6.2.2017

Kdo zaplatí sloninec a nutné úpravy v divadle?

Liberec – Nový sloninec a nutné úpravy v divadle. Obě městské příspěvkové organizace už léta bojují o každou korunu. Radnice už dlouho poukazuje na jejich nadregionální funkci a chce Liberecký kraj více zapojit do jejich financování. Podle radní pro kulturu Květy Vinklátové, se kraj pomoci nezříká, návrh předložený městem je ale podle ní nevyrovnaný.

6.2.2017

Viditelnost v Libereckém kraji snižuje mlha

Liberec - Silnice v Libereckém kraji jsou s opatrností sjízdné, viditelnost místy snižuje mlha. Teploty jsou kolem nuly a povrchy vozovek tak mohou namrzat, vyplývá z informací na dopravním webu Ředitelství silnic a dálnic.

5.2.2017

Ptačí chřipka se objevila v Liberci

Liberec - V Libereckém kraji veterináři potvrdili druhé ohnisko ptačí chřipky. Jde o drobnochov drůbeže s deseti kusy na okraji Liberce, v lokalitě Hanychova, řekl  ředitel Krajské veterinární správy v Liberci Roman Šebesta.

5.2.2017

Platy řidičů budou vyšší. Kraj má ale jen dočasné řešení

Liberecký kraj - Kraj musí dopravcům kompenzovat zvýšené platy řidičů. Nemá jak.

5.2.2017

V souvislosti s chřipkou v Libereckém kraji zemřeli tři lidé

Liberec - Lidí s akutními respiračními onemocněními za poslední týden v Libereckém kraji mírně ubylo, přesto trvá chřipková epidemie. Na 100.000 obyvatel připadá 1911 nemocných, což je pokles o 7,5 procenta. Od začátku sezony v souvislosti chřipkou zemřeli tři lidé, řekla mluvčí Krajské hygienické stanice v Liberci Zuzana Balašová.

4.2.2017

Nový parkovací dům zhorší podle opozice dopravu v centru

Liberec - V dolní části centra Liberce nebude za tři roky nouze o parkovací místa. U krajského úřadu vyroste v bezprostřední blízkosti OC FORUM další parkovací dům. Plán Libereckého kraje zvýšit počet parkovacích míst v této části města se ale moc nezamlouvá opozici.

3.2.2017

SERIÁL DENÍKU: Simona zhubla 90 kilo

Liberec -/ROZHOVOR, PŘÍBĚH, GALERIE/ Když přišla dvaačtyřicetiletá Simona poprvé do studia Countours v Liberci, vážila při výšce 165 centimetrů 180 kilo. Dnes už má o polovinu méně.

3.2.2017

Univerzita vyvíjí patent proti námraze

Liberec - Úsek od zastávky Malodubská k hanychovskému kostelu nebo ve Vratislavicích a Proseči podél Nisy. To jsou nejčastější místa, kde se tvoří námraza na trolejích, která pak znemožňuje tramvajím vyjet.

3.2.2017

Obleva podmínky pro lyžování v Libereckém kraji nezhorší

Liberec - Podmínky pro lyžování v horských střediscích Libereckého kraje jsou ideální. Provozovatelé nepředpokládají, že by je měla zhoršit krátkodobá obleva. Podle předpovědi by v pátek na horách mělo být až šest stupňů Celsia, od soboty by se měly teploty vrátit pod nulu.

3.2.2017

Liberci hrozí exekuce. Město musí zaplatit 600 tisíc korun

Liberec - Až v exekuční řízení vyústil spor města se společností Real Space.

AKTUALIZOVÁNO
2.2.2017

Liberecká záchranka kvůli ledovce ošetřila přes 30 lidí

Liberec - /VIDEO/ Liberec sevřela ledovka. Klouzalo to především na "kočičích hlavách." Problémy měli řidiči i chodci.

2.2.2017

Kvůli havárii topení se učí jinde

Křižany - ZŠ Křižany-Žibřidice řeší problém s prasklým topením.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies