VYBERTE SI REGION

Moje Liberecko

Bazén se otevírá, divoká řeka zůstává uzavřená

Liberec –/GALERIE, ANKETA/ Liberecký bazén v sobotu opět otevírá návštěvníkům. Zavřená zůstane pouze divoká řeka, v jejímž odtokovém potrubí před čtrnácti dny tragicky zahynul čtrnáctiletý Adam.

Stvolínky předvedou nedokončenou Mozartovu operu, poprvé u nás

Stvolínky - Zakázaná láska, útěk milenců, jejich dopadení a předvedení v poutech před rozhněvaného sultána. Jak tohle skončí? To nikdo neví a už se ani nikdy nedozví.

Jako právník bojuju za klienta, jako politik pak za svého voliče

Liberecký kraj - Regionální deníky představují vybrané kandidáty na post hejtmana. Volby do zastupitelstev krajů se konají 7. a 8. října.

Frýdlant posílil chirurgii, nedostatek lékařů zažehnán

Frýdlant Loňský rok nebyl pro frýdlantskou nemocnici zrovna ten nejlepší. Hromadný odchod lékařů internistů způsobil uzavření lůžkové části interního oddělení, což stále nelibě nesou starostové okolních obcí. Podobný exodus nastal také na chirurgii. „Odešli odsud kolegové, kteří se neztotožňovali s vizí nového vedení nemocnice. Prakticky jsem tu zůstal z bývalého týmu sám," uvedl chirurg Michal Mrázek. Kritický nedostatek lékařů je už ale zažehnán, tvrdí primář chirurgie Lukáš Kohoutek.

Seniorský taxík jezdí za 30 korun a je nově bezbariérový

Liberec - Do speciálního seniorského taxíku se bude cestujícím snadněji nastupovat. Vozidlo nově vybavili mechanickou rampou pro vozíčkáře a také malým výsuvným schůdkem. Taxík Maxík, jak se modrožlutý automobil oficiálně jmenuje, jezdí v libereckých ulicích od letošního ledna. Za prvních sedm měsíců provozu už přepravil bezmála čtrnáct set lidí.

Začínající včelaři mohou škodit

Liberec - Včelařů v kraji přibývá. Ti začínající ale bývají často hrozbou.

Univerzita v Liberci ubytuje na kolejích všechny zájemce

Liberec - Technická univerzita v Liberci může na vysokoškolských kolejích ubytovat všechny zájemce. K dispozici má přes 3000 lůžek, ceny se nezměnily, už třetí rok je škola drží na stejné úrovni.

Staňte se vědcem v přímém přenosu

Liberec – Otestovat se, zda netrpíte toxoplazmózou, nechat si sejmout otisky prstů nebo roztočit nanokolovrátek. To vše můžete dnes na náměstí Dr. Edvarda Beneše v Liberci, který se stal další zastávkou vědecké roadshow.

V Libereckém kraji zlevnil benzin, nafta naopak mírně zdražila

Liberec - V Libereckém kraji zlevnil od minulého týdne benzin, nafta naopak zdražila. Změny jsou však jen haléřové. Nejprodávanější Natural 95 je aktuálně v průměru po 29,29 Kč za litr, před týdnem byl o dva haléře dražší.

Chtějí se zbavit ředitele? Dozorčí rada neprodloužila Nečesanému mandát

Liberec - Politicky zbabělé gesto. Tak hodnotí postoj Dozorčí rady Krajské nemocnice Liberec primátor Tibor Batthyány. V představenstvu společnosti totiž skončil její místopředseda a ředitel nemocnice Luděk Nečesaný a obchodně-investiční ředitel nemocnice Milan Trpišovský.

Příští rok budou povinné spádové obvody u školek

Liberec - Bude to stejné jako u zápisu do základní školy. Do mateřských školek budou děti chodit od nového školního roku podle místa bydliště. Zatím si mohli rodiče vybírat, do které MŠ své dítě přihlásí.

Budou lékaři na obvodech stávkovat?

Liberecký kraj - Praktičtí lékaři chtějí příští středu uzavřít své ordinace. Protestní stávkou chtějí poukázat na nedostatečné úhrady a malé kompetence. Nesmějí předepisovat některé léky a platby za pacienta se jim, na rozdíl od nákladů, nezvedly za posledních osm let.

Chybí učitelé matematiky a fyziky

Liberec - Základní školy v Libereckém kraji mají problém se sháněním aprobovaných učitelů pro matematiku, fyziku, chemii či informatiku. Na středních školách chybějí zase učitelé odborných předmětů a odborného výcviku.

Natáčení začalo: zpocení komparzisté a naštvaní řidiči

Liberec - Americká produkce začala točit seriál Genius. Včera byla kvůli natáčení zavřená Masarykova ulice.

Záře z polských skleníků už nebude rušit noční oblohu

Bogatynia - Firma, která skleníky vlastní, nechala vybudovat speciální clonu za 1 milion EUR.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies