Cíle projektu upřesnil tiskový mluvčí Martin Korych. „Základní myšlenkou, která má čipovou kartu rozšířit mezi větší počet uživatelů, a poskytnout jim tak mnohem širší záběr využití, je propojení čipové karty jako multifunkčního média s dalšími technologiemi na bázi GSM a mobilních telefonů,“ uvedl pro Deník tiskový mluvčí města.

Jak dále Martin Korych uvedl, rada na svém posledním zasedání přistoupila k prvnímu kroku, který má rozvoj karty převést do reality.

„Radní na svém zasedání schválili podmínky soutěže o návrh nazvaný „Rozšíření funkčnosti Liberecké městské karty o využití technologie mobilních telefonů,“ doplnil Martin Korych.

Přesné cíle města doplnil náměstek primátora Ondřej Červinka, který je zároveň předsedou představenstva akciové společnosti Liberecká IS, vlastněné městem, která Libereckou městskou kartu provozuje.

Jak vysvětlil Červinka, výhody Liberecké městské karty a její použití budou skutečně mnohočetné. „Rozšíření Liberecké městské karty musí splňovat podmínky, které jsme dali jako cíle vyhlášené soutěže. Předně chceme, aby bylo možné prostřednictvím Liberecké městské karty zaplatit například parkovné, jednotlivé jízdenky v autobusech MHD, nebo také zaplatit zakoupené vstupenky na libereckém internetovém portálu evstupenka.cz,“ vysvětlil náměstek Ondřej Červinka.

„Vedle cíle rozšíření Liberecké městské karty v celém Libereckém kraji si klademe také v soutěži podmínky, že město, respektive ani městská společnost Liberecká IS nebude v souvislosti s rozšiřováním funkcí městské karty výrazně finančně zatěžováno,“ dodal náměstek.

Jak dále popsal záměry města, Liberecké městská karta by měla být dosažitelnější na více místetech, a tím i pro více lidí. „Ano, rozšíření akceptačních míst pro tyto aplikace bez navýšení nákladů a investic závislých na počtu akceptačních míst,“ to je také jeden z cílů soutěže vyhlášené městem.

Došlé návrhy budou posuzovat zástupci SML, Liberecké IS, Technických služeb města Liberce, Dopravního podniku města Liberce a TUL.