VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Divadlo přišlo o svůj domov

LIBEREC - Odchodem divadla výrazně utrpí také liberecká alternativní scéna, pro kterou byly tyto prostory častým útočištěm. Důvodem jsou neshody kolem výše současné nájemní smlouvy mezi divadlem a kulturním domem.

20.8.2007 3
SDÍLEJ:

KÚDFoto: FOTO:Archiv

Zhruba půl milionu za rok byla pro nás neadekvátní částka,“ řekl Deníku Michal Švácha z Krátkého a úderného divadla. Nájemní smlouvu nechtělo vedení divadla akceptovat také kvůli špatnému stavu prostor, v nichž Krátké a úderné divadlo účinkovalo.

Potíže dělala Krátkému a údernému divadlu především nefunkční klimatizace a chybějící únikový východ. Do prostor divadla navíc zatékalo a netekla zde teplá voda.

„Domu kultury jsme proto navrhli, že za těchto podmínek budeme platit pouze poloviční nájem, nebo že na vlastní náklady vybudujeme klimatizaci a odstraníme závady, přičemž se tato skutečnost odrazí v nájemní smlouvě,“ uvedl Michal Švácha.
Na to však vedení Domu kultury nepřistoupilo a rozhodlo se spolupráci s Krátkým a úderným divadlem ukončit.

„S chlazením má v létě potíže celý objekt. Vybudovat zde lepší klimatizaci je kvůli nevhodné vzduchotechnice téměř nemožné,“ poznamenal jednatel Domu kultury Pavel Škoda.
„Jsme ryze soukromý subjekt. Krátké a úderné divadlo mělo už tak nestandardně nízky nájem, se kterým jsme už kvůli ostatním nájemcům nemohli jít dolů,“ dodal Pavel Škoda.

V současné době tak zejí prostory původně využívané Krátkým a úderným divadlem prázdnotou. Co s nimi bude, zatím není jasné. Podle Pavla Škody totiž Dům kultury zatím žádného nového nájemníka nemá. Vyřešena není ani budoucnost divadla.
„Zřejmě budeme kočovat a pokusíme se sehnat nějaký nový prostor, o kterém bychom chtěli jednat například s Libereckým krajem. Pokusíme se také dohodnout určitou spolupráci s Naivním divadlem nebo Divadlem F. X. Šaldy,“ prozradil Michal Švácha.

I přes nelehkou situaci však nechce připustit zánik divadla. Herce totiž čeká v blízké budoucnosti několik zájezdů a snad i pravidelné hostování v Klubu na Rampě.
„Na říjen chystáme také akci, na které chceme dát lidem najevo, že jsme nezanikli,“ doplnil Michal Švácha.

20.8.2007 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Studánečtí jsou ve žlutých dresech.
7

Že by to šlo bez tréninků?

Čtěte Liberecký deník.

Přehled TOP zpráv za minulý týden

Stádo ovcí na Frýdlantsku napadli vlci

Jindřichovice pod Smrkem – Letos v dubnu na Frýdlantsku vlci napadli stádo ovcí a jednoho berana. Za oběť jim padly čtyři dospělé ovce a třicet dva jehňat. 

Největší marmeládovou soutěž ve střední Evropě ohrožuje letošní neúroda ovoce

Kunratice – Zatímco v jiných letech už pořadatelé tradiční Kunratické Jamparády pečlivě evidovali na 30 vzorků, letos jich zatím do malé obce na Frýdlantsku, která proslula výrobou marmelád, přišly dosud pouhé dva.

Studenti si otevřeli vlastní park

Liberec – VOČA ŽIJE! Minulý týden studenti završili své čtyřleté snažení a happeningem neformálně otevřeli i volnočasový park v ulici Komenského.

1968: Na pohřbu obětí „bratrské“ pomoci mluvil Havel i Tříska

Liberecký kraj - Tanky s okupanty se dostaly až v Liberci na náměstí před radnici, které bylo k ránu plné lid zburcovaných střelbou. V Desné hořící cisterna po nehodě usmrtila babičku s holčičkou … Před 49 lety.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení