VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ženy braly loni o 4 tisíce méně než muži

LIBEREC - Průměrná hrubá mzda v Libereckém kraji dosahovala v loňském roce 20 645 korun. Hovoří o tom výsledky strukturální statistiky mezd zaměstnanců.

16.6.2007
SDÍLEJ:

Struktura průměrné HMM v Libereckém kraji v roce 2006.Foto: FOTO:ČSÚ

Z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) je patrné, že tento plat nebyl ani zdaleka stejný pro obě pohlaví. Zatímco měsíční výdělek mužů činil loni v průměru 22 473 Kč, u žen byl výrazně nižší, přesně 18 058 Kč.

Mzdy v Libereckém kraji se stále pohybují spíše pod republikovým průměrem.

Z pohledu tříd pracovního zařazení pobírali v kraji v loňském roce nejvyšší průměrnou hrubou měsíční mzdu vedoucí a řídící pracovníci, a to 38 755 korun.

Za nimi následovali vědečtí, odborní a duševní pracovníci s hrubou výší platu 26 935 korun, dále pak technici, zdravotníci a pedagogové – 22 394 korun.

Průměrný hrubý výdělek kvalifikovaných dělníků a výrobců byl celkem 19 070 korun měsíčně, osoby zaměstnané jako obsluha strojů a zařízení si za měsíc vydělali 18 080 korun, dělníci v zemědělství a lesnictví 14 477 korun a provozní ve službách a v obchodě pak 13 993 korun.

Z pohledu výše mzdy v kraji na tom v loňském roce byli nejhůře pomocní a nekvalifikovaní pracovníci. Jejich hrubý měsíční výdělek činil pouhých 13 098 korun.

16.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Studánečtí jsou ve žlutých dresech.
7

Že by to šlo bez tréninků?

Čtěte Liberecký deník.

Přehled TOP zpráv za minulý týden

Stádo ovcí na Frýdlantsku napadli vlci

Jindřichovice pod Smrkem – Letos v dubnu na Frýdlantsku vlci napadli stádo ovcí a jednoho berana. Za oběť jim padly čtyři dospělé ovce a třicet dva jehňat. 

Největší marmeládovou soutěž ve střední Evropě ohrožuje letošní neúroda ovoce

Kunratice – Zatímco v jiných letech už pořadatelé tradiční Kunratické Jamparády pečlivě evidovali na 30 vzorků, letos jich zatím do malé obce na Frýdlantsku, která proslula výrobou marmelád, přišly dosud pouhé dva.

Studenti si otevřeli vlastní park

Liberec – VOČA ŽIJE! Minulý týden studenti završili své čtyřleté snažení a happeningem neformálně otevřeli i volnočasový park v ulici Komenského.

1968: Na pohřbu obětí „bratrské“ pomoci mluvil Havel i Tříska

Liberecký kraj - Tanky s okupanty se dostaly až v Liberci na náměstí před radnici, které bylo k ránu plné lid zburcovaných střelbou. V Desné hořící cisterna po nehodě usmrtila babičku s holčičkou … Před 49 lety.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení