VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Střední školy obdrží dotaci za skvělé výsledky

Liberecký kraj - Za vynikající výsledky ve vybraných soutěžích v roce 2015 si rozdělí dvacet středních škol z Libereckého kraje dotaci v celkové výši skoro jeden a půl milionu korun. Odměněny tak budou za svou účast v rozvojovém programu ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) s názvem Excelence středních škol 2015.

12.4.2016
SDÍLEJ:

Budova Gymnázia U Balvanu v JablonciFoto: archiv

Finanční prostředky z rozpočtu České republiky jsou určeny na nenárokové složky platů pedagogických pracovníků středních škol, kteří se podíleli na vzdělávání talentovaného žáka v hodnoceném oboru. Program bodově hodnotí úspěšnost žáků v krajských, ústředních a mezinárodních kolech vybraných soutěží a na základě toho školy v následujícím roce obdrží peníze do fondu mzdových prostředků na odměny pedagogů, kteří se podílejí se na odborné přípravě žáků.

„Výsledky středních škol v loňské Excelenci jsou opravdu excelentní a dokazují, že máme v kraji nejen dostatek talentovaných žáků, ale i kvalitních pedagogů, kteří dokáží jejich nadání podporovat a dále rozvíjet. Obdržené finanční prostředky jsou tak poděkováním všem pedagogům, kteří se nadaným dětem ochotně věnují, často i nad rámec svých povinností a ve volném čase," ocenila práci učitelů Alena Losová, krajská radní resortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Opět uspěly také školy z Jablonecka

Nejúspěšnějšími ze zúčastněných škol Libereckého kraje byla trojice Gymnázium a Střední odborná škola pedagogická Liberec, Gymnázium F. X. Šaldy Liberec (obě tyto školy obdrží více než dvě stě tisíc korun) a Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola, která dostane částku 197.219 Kč.

Gymnázium Česká Lípa a jablonecké Gymnázium U Balvanu potom obdrží finanční prostředky převyšující sto tisíc korun. „Jsme malá škola, ale i tak se nám podařilo skončit na 5. místě v rámci našeho kraje. Když to přepočítám na žáky, tak ostatní školy, které jsou před námi jsou mnohem větší," řekl ředitel jabloneckého Gymnázia U Balvanu Jindřich Kozlovský. Navíc dodal, že jeho škola si tuto pozici drží dlouhodobě. „V podpoře nadaných dětí se nám daří," uzavřel ředitel.

Letos budou mít šanci i mladší děti

Program Excelence vyhlašovaný MŠMT již několik let oceňuje školy, které umějí pracovat s talentovanými žáky. „Bodové dotace za účast v olympiádách a soutěžích však významně preferují přírodovědné předměty. Proto jsme moc rádi, že se i nám jako gymnáziu, které se v minulosti profilovalo spíše v cizích jazycích, podařilo i letos v programu uspět a udržet tak stále rostoucí trend, sdělil ředitel Gymnázia Dr. Antona Randy Tomáš Hofrichter.

Prozradil také, že získané finanční prostředky půjdou na odměny těm vyučujícím, kteří se úspěšným žákům věnovali nad rámec svých běžných povinností.

V návaznosti na dlouhodobý záměr rozvoje vzdělávání a vzdělávací soustavy vyhlašuje ministerstvo rozvojový program Excelence středních škol i v tomto roce. Zapojit se do něj mohou všechny střední školy. „V letošním roce je poprvé vyhlášen program Hodnocení žáků a škol podle výsledků v soutěžích ve školním roce 2015/2016 Excelence základních škol 2016," informovala tisková mluvčí krajského úřadu Markéta Dědková. Nově tak dostanou možnost přihlásit se i školy s mladšími nadanými žáky, které získávají vavříny na školských soutěžích.

Autor: Jan Žíla

12.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

z filmu Jana Svěráka Po strništi bos
9

RECENZE: Retro pro tátu. Strniště pro Jana Svěráka

Přátelské utkání ve volejbale mezi reprezentačním výběrem České republiky a Kanady se odehrál 17. srpna v Jablonci nad Nisou. Na snímku vpravo je Donovan Džavoronok.
19

Vzpruha. Češi v generálce skolili Kanadu! Nekola bere na ME i trio z Dukly

Češi milují skotské hry a irskou whisky, víc jí vypijí jen v USA

Sychrov – Kilty, dudy, skotští siláci a samozřejmě i skotská whisky či národní lahůdka zvaná haggis. A také skotská, irská či keltská hudba. Rekordy a autoveteráni. To všechno zažijí i letos účastníci tradičních skotských her na zámku Sychrov. Začínají už dnes neoficiálním programem na nádvoří zámku, který odstartuje ve 20 hodin výukou skotských tanců. 

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Festival u Mácháče i letos doprovodí policejní manévry

Českolipsko – Celní správa, dopravní i říční policie a toxi tým se o víkendu zaměří na návštěvníky festivalu Mácháč. Nebudou chybět ani hlídky se samopaly. 

V urnovém háji hořely túje

Liberec – Klid v urnovém háji u libereckého krematoria narušil v úterý odpoledne požár. Zdejší zaměstnanec si kolem půl druhé všiml, že z háje stoupá dým.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení