Podle informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se tam druhý povodňový stupeň vyhlašuje při dosažení 225 centimetrů, což se stalo ve středu po 21:20. Ráno sice řeka mírně opadla, před polednem se ale dostala znovu na 228 centimetrů.

První povodňový stupeň platí podle meteorologů na Ploučnici v České Lípě, Mimoni a Stráži pod Ralskem, na Jizeře v Železném Brodě, na Libuňce v Pelešanech a na Panenském potoce v Pertolticích. Lužická Nisa v Liberci se už vrátila do normálu. Podle informací z Povodňového portálu Libereckého kraje, který sleduje i menší toky, je na druhém povodňovém stupni také Oleška v Heřmanicích a Dobranovský potok v České Lípě. Vzedmuté jsou hladiny Skalického, Bobřího, Panenského a Ještědského potoka na Českolipsku a také Řasnice a Smědé na Frýdlantsku.

Žádné vážné problémy v souvislosti s vodou hlášeny nejsou, v Prysku na Českolipsku ale museli uzavřít zhruba půlkilometrový úsek silnice třetí třídy směrem na Panskou skálu, vozovku tam zaplavila voda. "Není to z potoka, tam se stahuje voda z okolních luk a každoročně nám to dělá problémy, protože tam není odtok a vždycky se tam vytvoří rybník," řekl starosta Jan Sviták. Situaci podle něj ještě zkomplikovalo odtávání sněhu ve vyšších partiích. Ve středu na silnici řidiči utopili čtyři auta, proto se silničáři rozhodli cestu pro dopravu uzavřít.

V Libereckém kraji spadlo za posledních 24 hodin až 40 milimetrů srážek, nejvíc v Krkonoších a Jizerských horách. Od pondělí už na některých horských stanicích překročily srážky 70 milimetrů. Teploty v kraji se dnes kolem poledne pohybovaly od tří do sedmi stupňů Celsia. Stále se objevují dešťové přeháňky. Pro Liberecký kraj dál platí výstraha na povodňové ohrožení v souvislosti se silnými srážkami a táním sněhu a také na silný vítr, kterou meteorologové vydali v úterý.