VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dolní Poohří propaguje už druhý autobus

Dolní Poohří - Co se děje v oblasti Dolního Poohří, v jedné ze čtyř turistických destinací podporovaných v rámci projektu Ústeckého kraje? Ještě do konce roku je připravena spousta akcí, spojených především s obdobím adventu. Jejich přehled si rychle najdete v samostatném bloku na této straně.

14.11.2013
SDÍLEJ:

Silvestr v Žatci.Foto: archiv DA Dolní Poohří

Již ve čtvrtek 14. listopadu, bude v Chrámu chmele a piva během konference PRoPamátky podepsáno Memorandum o spolupráci při přípravě statku „Památky pěstování a zpracování chmele a výroby piva v Žatci". Týká se podání nominační žádosti na zápis na Seznam světového dědictví UNESCO a podepíší je zástupci města Žatec, ministerstva kultury, Národního památkového ústavu, Ústeckého kraje a chmelařů.

Jezdí už dva autobusy

Dolní Poohří se snaží dostat do povědomí lidí různými způsoby. Již druhý autobus v těchto dnech můžete spatřit v oblasti Dolního Poohří, a to konkrétně na lince Žatec Louny Praha a zpět, který prezentuje a láká k návštěvě tohoto regionu.

„Můžete tedy v této oblasti spatřit nejen zelené autobusy s logem Brány do Čech, což bylo vyžadováno Ústeckým krajem jako objednatelem veřejné dopravy, ale také reklamní polep soukromého dopravce K+K servis," říká Libuše Novotná Pokorná, ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří (DA).

První autobus zaměřený zejména na prezentaci Chrámu chmele a piva vyjel již na začátku turistické sezony a tento druhý je zaměřen na atraktivity Dolního Poohří jako cyklostezka Ohře, hrady, zámky, věže, chrámy, muzea a další.

Adventní setkání, Nový Hrad v Jimlíně.„Věříme, že bude lákat turisty k návštěvě zejména v sezoně roku 2014. K dispozici jsme dostali i další vozy a v tuto chvíli se připravují pro ně grafické podklady. Jsme velmi rádi, že představitelé obou měst Žatec i Louny tento krok podporují a věříme, že se zvýší počet cestujících za zajímavostmi Dolního Poohří zejména z Prahy, což i nedávno ukázala statistická čísla z dotazníkového šetření vytvořené Oddělením cestovního ruchu Krajského úřadu Ústeckého kraje," sdělila ředitelka DA. Právě Pražané jsou největší návštěvnickou skupinou Dolního Poohří.

Můžete využít i zlevněné jízdné až o 50 %. A to v případě, když předložíte řidiči při koupi jízdenky účtenku z restaurace U Orloje ve výši minimálně 250 Kč. Nebo předložte jízdenku při návštěvě Galerie Sladovna v Žatci a máte vstupné zdarma.

Český systém kvality služeb

A ještě další novinka. Během měsíce října spustilo ministerstvo pro místní rozvoj projekt s názvem „Český systém kvality služeb". „Kvalita poskytovaných služeb je v České republice dlouhodobě vnímána jako nedostatečná, a to jak tuzemskými, tak i zahraničními zákazníky. Český systém kvality služeb si proto klade za cíl pomoci těm organizacím cestovního ruchu, které si uvědomují důležitost kvality ve službách a chtějí se neustále zlepšovat, a přispívat tak ke zvýšení kvality služeb ve svém regionu," vysvětlila Libuše Novotná Pokorná.

Školení tzv. trenérů kvality probíhá i v prostorách provozovny Destinační agentury Dolní Poohří, tedy v Galerie Sladovna, Masarykova 356, Žatec a je dvoudenní. Úplně první proškolení trenéři absolvovali kurs a získali osvědčení v půlce října a jednalo se o účastníky z řad turistických infocenter, hotelových a ubytovacích zařízení, destinačního managementu nebo veřejných služeb. Další termín školení je naplánován na 20. - 21. listopadu a přihlásit se můžete prostřednictvím webových stránek www.csks.cz.

Co se v regionu chystá?

Na co se mohou návštěvníci Dolního Poohří těšit v následujících měsících?

Připravují se další propagační materiály destinace. Jednak brožura „Na vlně zážitků po Dolním Poohří", leták k cyklostezce Ohře a kapesní kalendářík na rok 2014.

Vánoční trhy v Kadani.„Město Louny v rámci přeshraničního projektu buduje infocentrum, které se otevře na začátku příštího roku. Přestěhuje se z budovy radnice do ulice Pražská, která vychází z Mírového náměstí," uzavírá Libuše Novotná Pokorná.

Předvánoční a vánoční akce:

28. 11. Adventní štrúdlování v Klášterci nad Ohří

30. 11. Advent v Kadani a Františkánském klášteře

1. 12. Rozsvícení vánočního stromu v Podbořanech, Lounech a Klášterci nad Ohří a adventní trhy

1. 12. Adventní jarmark na zámku Krásný Dvůr

2. 12. - 4. 12. Advent v Žatci

7. 12. Adventní setkání na Novém Hradě Jimlín

16. 12. 22. 12. Týden bramborového salátu v restauraci U Orloje

31. 12. Silvestr v Žatci

Více informací k akcím hledejte na www.dolnipoohri.eu

Autor: Ivo Chrástecký

14.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Motorkáři, ilustrační foto.

Motorkáři ohrožují lesy i lidi

Vandal poničil Gahlerův kříž, pozlaceného Ježíše ukradl

Vandal poničil Gahlerův kříž, ukradl pozlaceného Ježíše

FOTO: Tanečníci z Ghany roztančili Frýdlantskou ulici v Liberci

Liberec - 29. ročník Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA 2017 letos opět dorazil i do Liberce. Tentokrát s heslem: Tancem proti předsudkům!

Nekola: Štokr je hvězda! Kouč Dukly myslí na titul, repre teď neřeší

Liberec /ROZHOVOR/ – Po dlouhé a vyčerpávající sezoně přišel čas na zasloužený odpočinek. „Potřeboval jsem trochu zrelaxovat a tak jsem odjel s rodinou k moři," hlásí přímo z pláže Michal Nekola.

Zabil se při pádu z kola a další krátké zprávy z Libereckého kraje

Liberecký kraj - V uplynulých dnech se přihodily vážné i méně vážné věci. Některé bohužel s nešťastným koncem. 

GALERIE: Pozor na falešné hluchoněmé

Liberecký kraj - Bojovat proti organizované skupině, která operuje po celé České republice, je náročné. Falešným výběrčím na charitu hrozí maximálně bloková pokuta. V minulém týdnu opět dorazili do České Lípy. Letos je to zatím prý jediný známý případ v Libereckém kraji.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies