VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

14.9.2016

Téměř na všech stanicích na severu Čech padly rekordy

Severní Čechy – V Libereckém kraji bylo nejtepleji v Doksech, kde padl rekord z roku 1962.

13.9.2016

300 milionů za zrušení vepřína v Letech? Počkejme si na posudky, říkají majitelé

Hlavní aktéři jednání o zrušení jihočeské velkovýkrmny prasat odmítají, že by už padla nějaká konkrétní suma, kterou by měli získat současní majitelé areálu, jenž stojí na místě někdejšího romského koncentračního tábora. Zdroje magazínu Dotyk ale tvrdí, že v zákulisí se v minulých dnech o nákladech na odškodnění hovořilo.

13.9.2016

Vedro až k zalknutí... určitě do pátku

Severní Čechy - Téměř na všech stanicích na severu Čech v pondělí padly teplotní rekordy.

12.9.2016

Po sto letech vrací příběh velké vody

Desná - Areál takzvané Protržené přehrady na Bílé Desné zdobí dřevěné sochy, obnova je u konce. V neděli vzpomenou sto let od katastrofy.

12.9.2016

Bramberk už zavřeli kvůli opravám

Lučany n. N. - Na oblíbenou rozhlednu se od pondělí zájemci nedostanou. Opravují ji.

12.9.2016

Příběh muže, který postavil newyorská dvojčata

Mrakodrapy Světového obchodního centra (WTC) byly na svoji dobu postaveny velmi pokrokově a byla při nich využita řada nejmodernějších technik. Za celým konceptem stál stavební inženýr Leslie Earl Robertson. Muž, kterému byl pád Twin Towers dáván nejčastěji za vinu. Jeho kariéře a reputaci však ani tato obří kaňka neublížila.

10.9.2016

Krajskou stavbou roku se stal turnovský areál

Turnov - Do letošního ročníku se přihlásilo celkem dvanáct staveb. Absolutní prvenství získal Sportovní a rekreační areál Maškova zahrada.

9.9.2016

Svět po 11. září není bezpečnější. Naopak

Letos si připomínáme již 15. výročí útoků teroristické organizace al-Káida na cíle v USA. V jaké fázi boje proti islamistům, páchajícím tato zvěrstva, jsme? Co al-Káida? Do jaké míry jsme sami přispěli ke vzniku Islámského státu? Jak dlouho nás bude ještě ohrožovat? Je svět kolem nás bezpečnější? Jsou ti, kteří nás mají chránit, dobře připraveni a vybaveni, aby dostáli své zákonné povinnosti?

9.9.2016

Parkovací místa pro běžkaře v Bedřichově nepřibudou!

Bedřichov - Sen mnohých běžkařů se nestane skutečností. Parkovacích míst v Bedřichově nepřibude. Včera to potvrdil starosta obce Petr Holub. Běžkaři z Liberce a okolí se tak budou muset opět letos obrnit a během slunných, zasněžených dní raději zvolit jinou dopravu.

8.9.2016

Devro kvůli úhynu ryb preventivně omezilo výrobu

Jilemnice - Několik set ryb uhynulo v Jizerce u Jilemnice. Výrobce potravinářských střívek Devro kvůli tomu preventivně dočasně omezil výrobu. Informovala o tom vedoucí oddělení personalistky ve firmě Dominika Kožnarová. „Dodávky zboží ze skladů běží bez omezení," dodala.

7.9.2016

Ve školní huti tvořili pod vlivem LSD

Železný Brod - Letní sklářská dílna (LSD) přivedla do školní hutě další čtveřici výtvarníků.

7.9.2016

Upečte, uvařte, ozdobte jídlo a nabídněte jej sousedům

Jablonec n. N. - Restaurant Day není jen o jídle, jak by se mohl na první pohled zdát. Jde sice o festival chutí a vůní, ale především o sousedské setkávání a povídání.

7.9.2016

Stavba finišuje. Gottův dům na severu Čech má být hotový ještě v září

Doubice - Rekordní rychlostí finišuje stavba domu zpěváka Karla Gotta v Doubici na Děčínsku. Dělníci tu v posledních týdnech pracují každý den. Není divu dům totiž mají zpěvákovi předat již v druhé polovině září.

6.9.2016

Věž radnice je na tom daleko hůř, opravy pokračují

Jablonec n. N. - Věž jablonecké radnice se hned tak neotevře, při rekonstrukci přišli na hrubé závady. Lešení se na ni vrátí i příští rok.

6.9.2016

Dožínky lákaly na regionální potraviny i dostihy

Mimoň /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Čtrnácté oslavy zakončení žní, které každoročně pořádá Liberecký kraj, letos hostila Mimoň.

5.9.2016

Nejlépe napekl koláč chlap

Vrchlabí - Dožínky, pořádané v pátek navečer muzeem Správy KRNAP ve Vrchlabí, připomenuly krkonošské tradice. Jednou z nich byl terlunk z roku 1612.

3.9.2016

Sinice zhoršily kvalitu vody v Hamerském jezeře a Sedmihorkách

Liberec - Kvalita vody v Hamerském jezeře na Českolipsku a rybníku Bažantík v autokempu Sedmihorky v Českém ráji se zhoršila. Důvodem je zvýšený výskyt sinic, vyplývá z informací uvedených nawebu Krajské hygienické stanice v Liberci.

2.9.2016

Spor kvůli agresivním psům pokračuje. Všechno je podle majitelky psů jinak

Doksy - V posledních dnech řeší nejen radnice v Doksech případ, kdy měli dva agresivní rotvajleři několikrát za poslední léta utéct a několikrát na někoho zaútočit.

1.9.2016

Fotografie s nejvíce hlasy bude součástí kalendáře Zaostřeno na Jizerky

Jizerské hory /GALERIE, HLASOVÁNÍ/ - Hlasovat může už jen do zítra. Fotografická soutěž „Zaostřeno na Jizerky" je ve finále finále. Čtenáři Libereckého deníku po celou dobu letních prázdnin vybírali v osmi kolech šestnáct nejlepších fotografií. Nyní se tyto snímky spolu utkají o přízeň veřejnosti ve čtrnáctidenním finálovém hlasování.

1.9.2016

Liberecký kraj uspořádal kurs zdravého a chutného vaření pro kuchařky

Českolipsko - Najíst se chutně a zároveň zdravě ve školní jídelně může znít mnohým pamětníkům školního stravování poněkud nerealisticky.

1.9.2016

Situaci na škole v Turnově má řešit pracovní komise, stávková pohotovost trvá

Turnov - Ještě ve středu to vypadalo, že si studenti Střední integrované školy prodlouží prázdniny. Čtyřiadvacet zaměstnanců školy mělo dnes vstoupit do stávky. „Ve škole budeme vykonávat pouze dozor. Je to reakce na plány na rozdělení školy a na odvolání ředitelky Mileny Lednejové," uvedla předsedkyně školské rady Ivana Hanzlová.

1.9.2016

Jaroslav Uhlíř: Muzika mě v 1. třídě bavila, ostatní předměty moc ne

Severní Čechy - /ROZHOVOR/ Jak vzpomíná Jaroslav Uhlíř, autor hitů nejen z pohádek, na první den ve škole? Kde to bylo, co ho překvapilo? O tom více v rozhovoru z velké akce Labské léto 2016, kde nadchl dospělé i děti

31.8.2016

Zakladatelé českého Manchesteru: Mocní za živa, po smrti neúcta. Zatím

Liberec – Obrací se v hrobě. Hrobka slavné rodiny Liebigů přes velké sliby a plány stále chátrá. Liberecká radnice slibuje, že se o rodinné stříbro města pod Ještědem konečně řádně postará.

30.8.2016

Osmdesátiprocentní podíl českých potravin v obchodech? Požadavek mimo mísu

Dvě třetiny až 80 procent potravinářského zboží v obchodech má být české. Vláda to má zařídit. S tímto požadavkem přišla agrární a potravinářská lobby na agrosalonu Země živitelka. Nekonečný seriál o vyděračských obchodních řetězcích a nebohých dodavatelích se tímto definitivně zařadil mezi filmy pro pamětníky z éry bolševika.

30.8.2016

Budeme do důchodu odcházet později? A proč?

Severní Čechy - Do důchodu v 65 nebo ještě později? Pro někoho pozdě, pro jiného brzy. Stanovit plošně věkovou hranici je těžké.

29.8.2016

Libereckou Thálii drží Polách, Vénosová a Kolář

Liberec - Letní počasí přilákalo v sobotu večer na náměstí Dr. E. Beneše v Liberci několik stovek diváků.

29.8.2016

Válku v Perském zálivu si přišlo připomenout dvanáct tisíc diváků

Liberec - Vesec se v sobotu odpoledne proměnil na válečnou zónu. 

28.8.2016

Po loňském problematickém létě má zoo Liberec vysokou návštěvnost

Liberec - Liberecká zoologická zahrada má za sebou úspěšnou sezónu. Hororový scénář z loňského roku, kdy vedení zoo nemělo téměř ani na výplaty zaměstnanců by se tak neměl opakovat.

27.8.2016

Postindustriál: Jak se v továrnách žilo a jak žijí teď

Liberecko - Opuštěné i funkční továrny. Pro někoho „strašáci", kde se stahují podivné existence nebo se celé dny jen stojí u pásu, pro libereckého badatele Ivana Rouse celoživotní vášeň.

26.8.2016

Jak vidí Němci Čechy: Čerpají unijní peníze, uprchlíky nechtějí

Češi a jejich země nejsou v německém tisku hojným tématem. Kromě sportovních rubrik Česká republika zaujme německá média výjimečně. O Češích pozorný německý čtenář novin ví jen to, že nechtějí přijímat uprchlíky – v čele s prezidentem Milošem Zemanem. Jejich ministr financí Andrej Babiš je miliardář, který stojí ve střetu zájmů kvůli čerpání dotací pro své firmy, jež by měl zároveň jako ministr kontrolovat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies