VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

ZOO Liberec

Novinky z liberecké zoologické zahrady

Zoo za loňský útok tygra pokutu nedostala

Liberec - Inspektorát práce uzavřel vyšetřování loňského útoku tygra v Zoologické zahradě. Zvíře tam tehdy napadlo a zranilo šestnáctiletého chlapce a dvě ošetřovatelky a uteklo z výběhu. Pokutu inspektoři neuložili, doporučil ale zahradě vylepšit pracovní postupy.

V zoo kroužkovali africké sovičky

Liberec - Dobrých zpráv ze Zoo Liberec není konce. Poté, co zahrada oznámila narození dvou vlků hřivnatých, kosmanů zakrslých a surikat, přišli na svět další zástupci zvířecí říše. Tentokrát ptáci. Jde o africkou malou sovičku výrečka bělolícího.

Vlci hřivnatí založili v liberecké zoo rodinu

Liberec - V Zoo Liberec se rozmnožili vzácné psovité šelmy, známé svou mimochůdností. Téměř osm let po svém příchodu do liberecké zoo odchovali vlci hřivnatí mláďata. Ta přišla na svět už 10. ledna, ale zahrada s jejich představením světu vyčkávala.

Babyboom v liberecké zoo: Narodili se kosmani a surikaty

Liberec – Nové přírůstky i koupené kusy obohatily před koncem roku výběhy Zoo Liberec.

Díky mláďatům bílých tygrů přišlo loni do zoo o 30 tisíc víc návštěvníků

Liberec - Narození bílých tygřat se ukázalo být pro Zoo Liberec hotovou spásou. Jen díky nim překročila magickou hranici 350 tisíc návštěvníků, na něž v roce 2011 těsně nedosáhla. Naposledy tak velký zájem návštěvníků zaznamenali v roce 2009.

Za vysvědčení zadarmo do zoo

Liberec - Dárek pro všechny šikovné školáky připravili na pátek 1. února v liberecké zoologické zahradě. Každý mladý návštěvník, ať je žákem základní školy nebo středoškolák, může jít do zoo zadarmo. „Stačí, když u vstupu ukážou aktuální vysvědčení se samými jedničkami a umožníme jim vstup do zoo zdarma," potvrzuje mluvčí zahrady Ivan Langr.

Viník úniku tygra přeřazen na jinou práci

Liberec – Zaměstnanec Zoo Liberec, který patrně zapříčinil útěk bílého tygra, byl včera přeřazen na jiné pracoviště. Potvrdil to mluvčí zoo Ivan Langr. O míře jeho zavinění rozhodne teprve policie, zoo je ale o jeho podílu na celém incidentu přesvědčena.

Kdyby byl tygr hladový, útok by nikdo nepřežil

Liberec - Jaromír Joo, známý chovatel a cvičitel dravé zvěře, principál, majitel a ředitel národního cirkusu Jo Joo komentuje nešťastný incident v liberecké zoo. Jako jediný další v ČR kromě ní totiž chová dva bílé tygry.

Zoo Liberec a bílí tygři. Spojení, které budilo vždy emoce

Liberec - Vše, co se týkalo bílých tygrů, se v Liberci nikdy neobešlo bez zvýšeného zájmu veřejnosti a velkých emocí. Počínaje rokem 1994, kdy byl první párek pod Ještěd dovezen ze švédské zoo.

Napadená žena: Bušila jsem do něj pěstmi. A pak šel po mně

Liberec - Mladá ošetřovatelka tygrů, jejíž jméno s ohledem na situaci v níž se ocitla nebudeme zveřejňovat, zažila tygří spáry opravdu na vlastní kůži. Tygr ji při útoku poškrábal na noze.

AKTUALIZOVÁNO

AKTUALIZOVÁNO: Tygr v liberecké ZOO zranil tři lidi

Liberec – Z doposud neznámých příčin utekl ve čtvrtek před devátou hodinou ranní ze svého výběhu v liberecké zoo bílý tygr Paris. Napadl při tom mladého ošetřovatele a zranil další dvě zaměstnankyně zahrady.

Zoologická zahrada v Liberci změní letitou otevírací dobu

Liberec - Letitou otevírací dobu změní od ledna příštího roku zoologická zahrada v Liberci. Pro návštěvníky bude změna navenek komplikovanější, zmatku se ale v zoo se 170 druhy zvířat neobávají. Řekl to mluvčí liberecké zoo Ivan Langr.

Tygřata přitáhla návštěvníky

Liberec - Liberecká Zoologická zahrada hlásí rekordní počet návštěvníků. Na konci roku čeká až 360 tisíc hostů

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení