VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

ZOO Liberec

Novinky z liberecké zoologické zahrady

Zdejší zoo má další unikát. Vzácnost z Nového Zélandu

Liberec - Papoušky nestor kea chovají v Liberci už šestým rokem, ale poprvé se vylíhla mláďata. Podařilo se to jen čtyřem zahradám v Evropě.

Trojčata rysů karpatských se přestěhovala z liberecké zoo

Liberec – Zoologickou zahradu v Liberci opustila trojčata mláďat rysa karpatského, která se tam narodila loni v květnu. Každé z mláďat najde nový domov někde jinde.

V zoo se vylíhli orli východní, budou z nich obři

Liberec - Další chovatelský úspěch si připsala na sklonku minulého týdne Zoo Liberec. Vylíhlo se v ní duo orlů východních, nebo také kamčatských.

V zoo se vylíhl orlosup, čeká ho svoboda

Liberec – Odchov ohroženého orlosupa bradatého se v Liberci podařil po třech letech, ještě letos vylétne do volné přírody.

Do ZOO za plameňáky

Liberec - Vznešení plameňáci nakladli v liberecké ZOO dvanáct vajec. Čtyři ptáčata už se vylíhla. Dvě vejce se bohužel vykoulela z hnízda a mláďata už se z nich nevyklubou.

Se slonincem pomůže autobazar

Liberec - Desítkami tisíc korun ročně přispěje na modernizaci pavilonu slonů v liberecké ZOO autobazar, jehož zaměstnanci chobotnatce obdivují, proto se k tomuto štědrému kroku rozhodli. Z každého prodaného auta dají stranou pětistovku, což by mohlo vynést slušnou částku.

Bílí tygříci na oslavě lovili voňavou kořist

Liberec - Tři bílá tygřata Sambur, Gaia a Liam se na svou první narozeninovou party jak se patří navoněla. Patrně jsou to jejich první a zároveň poslední narozeniny, které v Liberci oslaví.

Antilopa z liberecké Zoo dostala jméno Mawenzi

Liberec - Pokřitili úspěšně odchované mládě nyaly nížinné. 

Zoo Liberec: Noví sloni i jejich výběh

Liberec - Zoo Liberec by v brzké době mohla získat nové mladé sloní samce. K tomu je ale potřeba přebudovat stávající ubikaci, neboť je dožilá a chovatelsky již zastaralá. Bez její přestavby nové tlustokožce žádný dozorčí orgán neschválí.

Zoo Liberec má velké plány: Noví sloni i jejich výběh

Liberec - Zoo Liberec by v brzké době mohla získat nové mladé sloní samce. K tomu je ale potřeba přebudovat stávající ubikaci, neboť je dožilá a chovatelsky již zastaralá.

Zoo hledá nejhezčí mládě

Liberec - Jaké mládě vyšle liberecká zoo do celostátního klání BabyZOOm 2013? O tom můžete rozhodnout už dnes přímo v zoologické! Stačí v době mezi 10.00 a 14.00 navštívit zdejší cukrárnu Čapí hnízdo kde čeká plenta, urna i volební lístky a drobné dárky za účast.

Zoo za loňský útok tygra pokutu nedostala

Liberec - Inspektorát práce uzavřel vyšetřování loňského útoku tygra v Zoologické zahradě. Zvíře tam tehdy napadlo a zranilo šestnáctiletého chlapce a dvě ošetřovatelky a uteklo z výběhu. Pokutu inspektoři neuložili, doporučil ale zahradě vylepšit pracovní postupy.

V zoo kroužkovali africké sovičky

Liberec - Dobrých zpráv ze Zoo Liberec není konce. Poté, co zahrada oznámila narození dvou vlků hřivnatých, kosmanů zakrslých a surikat, přišli na svět další zástupci zvířecí říše. Tentokrát ptáci. Jde o africkou malou sovičku výrečka bělolícího.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies