VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

ZOO Liberec

Novinky z liberecké zoologické zahrady

Liberecké zoo se po 12 letech narodil vzácný makak lví

Liberec - Po dvanácti letech se Zoologické zahradě Liberec narodilo mládě vzácného makaka lvího. Pro zahradu je to vedle lednového mláděte kriticky ohroženého gibona bělolícího jeden z největších chovatelských úspěchů letošního roku.

Samková je kmotrou gibona. Dostal jméno Sam

Liberec - Mládě gibona bělolícího, které se letos 18. ledna jako první narodilo v ZOO Liberec, dostalo jméno Sam. ZOO Liberec tímto způsobem v sobotu v rámci Dne Země vzdala čest olympijské vítězce ve snowboardcrossu ze Soči 2014 Evě Samkové, která přijala roli kmotry gibona. Eva ještě navíc na památku od zoo dostala snowboard polepený fotografiemi giboního mláděte.

Zdejší zoo má další unikát. Vzácnost z Nového Zélandu

Liberec - Papoušky nestor kea chovají v Liberci už šestým rokem, ale poprvé se vylíhla mláďata. Podařilo se to jen čtyřem zahradám v Evropě.

Trojčata rysů karpatských se přestěhovala z liberecké zoo

Liberec – Zoologickou zahradu v Liberci opustila trojčata mláďat rysa karpatského, která se tam narodila loni v květnu. Každé z mláďat najde nový domov někde jinde.

V zoo se vylíhli orli východní, budou z nich obři

Liberec - Další chovatelský úspěch si připsala na sklonku minulého týdne Zoo Liberec. Vylíhlo se v ní duo orlů východních, nebo také kamčatských.

V zoo se vylíhl orlosup, čeká ho svoboda

Liberec – Odchov ohroženého orlosupa bradatého se v Liberci podařil po třech letech, ještě letos vylétne do volné přírody.

Do ZOO za plameňáky

Liberec - Vznešení plameňáci nakladli v liberecké ZOO dvanáct vajec. Čtyři ptáčata už se vylíhla. Dvě vejce se bohužel vykoulela z hnízda a mláďata už se z nich nevyklubou.

Se slonincem pomůže autobazar

Liberec - Desítkami tisíc korun ročně přispěje na modernizaci pavilonu slonů v liberecké ZOO autobazar, jehož zaměstnanci chobotnatce obdivují, proto se k tomuto štědrému kroku rozhodli. Z každého prodaného auta dají stranou pětistovku, což by mohlo vynést slušnou částku.

Bílí tygříci na oslavě lovili voňavou kořist

Liberec - Tři bílá tygřata Sambur, Gaia a Liam se na svou první narozeninovou party jak se patří navoněla. Patrně jsou to jejich první a zároveň poslední narozeniny, které v Liberci oslaví.

Antilopa z liberecké Zoo dostala jméno Mawenzi

Liberec - Pokřitili úspěšně odchované mládě nyaly nížinné. 

Zoo Liberec: Noví sloni i jejich výběh

Liberec - Zoo Liberec by v brzké době mohla získat nové mladé sloní samce. K tomu je ale potřeba přebudovat stávající ubikaci, neboť je dožilá a chovatelsky již zastaralá. Bez její přestavby nové tlustokožce žádný dozorčí orgán neschválí.

Zoo Liberec má velké plány: Noví sloni i jejich výběh

Liberec - Zoo Liberec by v brzké době mohla získat nové mladé sloní samce. K tomu je ale potřeba přebudovat stávající ubikaci, neboť je dožilá a chovatelsky již zastaralá.

Zoo hledá nejhezčí mládě

Liberec - Jaké mládě vyšle liberecká zoo do celostátního klání BabyZOOm 2013? O tom můžete rozhodnout už dnes přímo v zoologické! Stačí v době mezi 10.00 a 14.00 navštívit zdejší cukrárnu Čapí hnízdo kde čeká plenta, urna i volební lístky a drobné dárky za účast.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení