VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

ZOO Liberec

Novinky z liberecké zoologické zahrady

Plastiky řezbářů zdobí v zoo dětský koutek

Liberec - Herní koutek liberecké zoologické zahrady ozdobily čtyři nové plastiky. Na těch pracovali celý minulý týden výtvarníci Jan Švadlenka, Karel Hajn, Milena Bauerová a Jan Rázek.

Paridovi přivezou ze Slovenska tygří manželku

Liberec - Jmenuje se Surya, je jí teprve jeden rok a příštích třech letech se stane největší nadějí liberecké zoologické zahrady na odchov mláďat bílého tygra. Poté, co dospěje, by totiž měla vytvořit chovný pár s nyní čtyřletým samcem Paridem.

OBRAZEM: Zoo oslavila devadesát let

Liberec - Výročí 90 let své existence oslavila ve středu zoologická zahrada v Liberci. Návštěvníci mohli mimo jiné prvně spatřit nového bílého tygra v Zoo Liberec – jednoletou samici Suryu.

Někdo vyjel na naučnou stezku na kolečkách

Liberec - Formou zábavné soutěže se v sobotu 3. října dozvídaly děti v liberecké zoologické zahradě o tom, jak jsou divoká zvířata v současné době ohrožena a že některým druhým hrozí vyhubení.

Bílou tygřici Isabellu v zoo zabili dva lvi

Liberec /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ -Nevyčíslitelnou ztrátu včera kolem osmé hodiny ráno utrpěla Zoologická zahrada v Liberci. Páru lvů se podařilo vniknout do výběhu samice bílého tygra Isabelly. Sedmnáctiletou tygřici, zakladatelku chovu, lvi během několika vteřin ve výběhu usmrtili.

Člověk by dopadl stejně jako Isabella

Liberec – Žádní lví zabijáci, žádné nečekané agrese nestojí podle odborníků za neštěstím, k němuž došlo předevčírem v liberecké zoologické zahradě. Párek lvů, který zardousil samici bílého tygra Isabellu, se zachoval naprosto přirozeně.

Své čerstvé mládě matka do vody nepustila

Liberec – Nový lachtaní přírůstek liberecké zoo se včera poprvé představil návštěvníkům ve venkovním výběhu. Za hlasitého povzbuzování matky Lízy opustila teprve sedmitýdenní samička pavilon lachtanů, aby vyzkoušela venkovní bazén.

OBRAZEM: Další sochy zdobí zahradu

Liberec - Vernisáží skončilo v pátek pětidenní sympozium dřevosochařů s názvem Etnořez. Umělci tvořili tentokrát sochy s africkou tématikou.

Bára Basiková v zoo pokřtí mládě lachtana

Liberec - Na sobotu 11. září letos připadá Den partnerů a sponzorů v liberecké zoologické zahradě. Jako hlavní host vystoupí zpěvačka Bára Basiková, která mimo jiné pokřtí nové mládě lachtana narozené letos v červnu.

Bára Basiková pokřtila malou lachtaní samičku

Liberec - Lachtaní samička, která se v červnu narodila v liberecké zoo, dostala při sobotním křtu jméno Nube Anika. Kmotrou byla zpěvačka Bára Basiková. Jméno vybrali ošetřovatelé - Nube (mrak) připomíná její temnou barvu a Anika je připomínkou otce.

Liberecká ZOO oslaví Světový den zvířat

Liberec – Ukázky krmení, jízda zručnosti, či dárek pro pětistého návštěvníka. To čeká na všechny zájemce již tuto sobotu v liberecké zoologické zahradě v rámci Světového dne zvířat. Ten tradičně připadá na svátek sv. Františka z Assisi, který je 4. října.

ZOO se ukládá k zimnímu spánku. Vstupné zlevnilo

Liberec /FOTOGALERIE/ – Každý, kdo by se chtěl do liberecké zoologické zahrady přijít podívat třeba na volavky, exotické ptáky nebo pelikány, musí počkat do jarních měsíců. Některá zvířata se totiž od tohoto měsíce přemisťují z venkovních výběhů a voliér do teplých pavilonů, jiná se ukládají k zimnímu spánku.

Supi se po deseti letech předvedou lidem

Liberec – Do liberecké zoologické zahrady se po deseti letech vrací supi. Dotvoří tak kolekci dravců, kterou zoo disponuje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení