Zájemci mohou své nabídky podávat až do 26. listopadu. Informoval o tom Jiří Kotous z Finančního ředitelství v Ústí nad Labem.

Sedmipodlažní objekt Skloexportu postavený v roce 1932 stojí na poměrně atraktivním místě v blízkosti vlakového a autobusového nádraží.

Původně byla budova postavena pro daňovou a celní správu, Skloexport ji získal v době komunistického režimu. Světově proslulá firma vyvážela dlouhá léta úspěšně české sklo, ve druhé polovině 90. let ale zkrachovala.

Skloexport dlužil v době bankrotu státu obrovské částky na daních a odvodech, tak v roce 2001 budovu získalo ústecké finanční ředitelství. "Podle původních záměrů se měl objekt rekonstruovat pro finanční úřad, který je v Liberci v pronajatých prostorech," řekl Kotous. Od rekonstrukce ale finanční ředitelství nakonec ustoupilo, náklady byly příliš vysoké. Od té doby se snaží objekt prodat. Výběrové řízení se uskutečnilo už devětkrát, zatím bez výsledku.

Sídlo Skloexportu není jedinou nemovitostí spojenou se sklářstvím, která je v současné době v Libereckém kraji na prodej. Prostřednictvím pražské realitní kanceláře RAK nabízí už rok své areály jablonecká společnost Jablonex Group. Za sídlo Jablonexu, bývalý závod Bižuterie v Jablonci a další v Železném Brodu původně žádala přes 400 milionů korun, kvůli nezájmu investorů museli vlastníci ze svých požadavků výrazně slevit a areály se nakonec rozprodávají po částech. V Libereckém kraji nabízejí realitní kanceláře desítky podobných objektů.